Banery „napiwków” dla dzieci, oglądanie po godzinie 22:00 jest zabronione w Chinach

Zdjęcie artykułu zatytułowanego Kids & # 39;  Napiwki & # 39;  streamery i amp;  Oglądanie po godzinie 22:00 jest zabronione w Chinach

W sobotę rząd chiński ogłosił szereg zmian w sposobie, w jaki dzieci mogą uzyskiwać dostęp do treści online i wchodzić z nimi w interakcję, przy czym Narodowa Administracja Radia i Telewizji powiedziała: „Platformy muszą wzmocnić kontrole, aby uniemożliwić nieletnim użytkownikom zadowalanie nieletnich obserwujących lub bycie na żywo nadawcy sami bez opiekuna zgoda.”

Lubić Reuters RaportMa to postać dwóch zmian zasad:

1) Widzowie w wieku poniżej 18 lat nie będą mogli „dawać napiwków”, praktyka, w której osoby oglądające transmisję mogą wysyłać niewielkie kwoty pieniędzy, zwykle w zamian za ustne lub tekstowe potwierdzenie swojego wkładu.

2) Każdy, kto ogląda treści transmitowane na żywo za pośrednictwem konta dziecka, wszystkie strumienie zostaną zablokowane po godzinie 22:00, a osoby odpowiedzialne za tworzenie treści będą musiały „wzmocnić zarządzanie godzinami największej oglądalności takich programów”.

Zauważ, że nic z tego nie dzieje się na Twitchu ani na YouTube; Zamiast tego największymi platformami w Chinach są wszystkie lokalne serwisy, takie jak Bilibili, Huya & Douyu z Tencent i Douyin, czyli w zasadzie chińska wersja Z TikToka.

Te nowe przepisy są częścią wysiłków chińskich władz mających na celu wycelowanie w to, co postrzegają jako „chaos” w mediach społecznościowych i przestrzeni transmisji na żywo, na czele której stoi zarówno marchewka (promowanie „odpowiednich i legalnych treści”), jak i kij ( ograniczenia takie jak te).

Jest to również część szerszych wysiłków rządu chińskiego zmierzających do zacieśnienia kontroli nad całym przemysłem gier wideo; Zgłosiliśmy w zeszłym miesiącu To, że przez większość 2021 r. zamrożenie zezwoleń na nowe krajowe gry wideo było „niszczące” dla branży, a około 14 000 studiów/deweloperów zostało zamkniętych, zanim proces mógł zostać wznowiony. W 2021 r. władze zmniejszyły ilość czasu spędzanego przez dzieci na grach„Wielu rodziców twierdzi, że problem uzależnienia od gier wśród nastolatków i dzieci poważnie wpłynął na ich zdolność do uczenia się i studiowania, a także na ich zdrowie fizyczne i psychiczne, powodując nawet szereg problemów społecznych” – powiedział.

READ  Szybkie ożywienie popytu wskazuje na wyższe ceny ropy

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top