Badania wskazują na prawną ochronę przestrzeni w celu ochrony jej środowiska przed śmieciami kosmicznymi i zanieczyszczeniem światłem

Artykuł naukowy opublikowany w Nature Astronomy sugerował, że przestrzeń kosmiczna otrzymuje specjalną ochronę prawną, aby zachować swoje środowisko i chronić je przed zanieczyszczeniami i światłem.

Badanie wykazało, że nastąpił wzrost ilości szczątków w niskiej przestrzeni orbitalnej – nazwa nadana regionowi około 100 mil od planety – i że spowodowało to zanieczyszczenie światłem, które powoduje problemy dla astronomów. oglądać przestrzeń.

Przeczytaj także | Kim jest Emmanuel Macron? Jego życie i kariera polityczna na zdjęciach

Badania Uniwersytetu w Edynburgu są traktowane jako punkt odniesienia w toczącej się sprawie przed Sądem Apelacyjnym Stanów Zjednoczonych o prawną ochronę środowiska kosmicznego.

Według badania, wzrosła liczba masywnych konstelacji satelitów z dużą liczbą satelitów działających w niskiej przestrzeni orbitalnej. Ponieważ większość z nich jest wykorzystywana do różnych celów, istnieje również ryzyko, że kawałki gruzu mogą potencjalnie uszkodzić satelitę.

W rezultacie naukowcy poprosili władze o opracowanie ram prawnych dla zachowania środowiska kosmicznego po uwzględnieniu konstelacji kosmicznych.

Przeczytaj także | Naukowcy stwierdzili, że niebezpieczne oporne zarazki mogą być przenoszone ze świń na ludzi

„Stoimy na rozdrożu w historii. Możemy tanio wystrzelić ogromną liczbę satelitów i wykorzystać je do pożytku życia na Ziemi – ale to ma swoją cenę. Oprócz szkodzenia gwiazdom, przemysł kosmiczny może sam się wystrzelić” – powiedział profesor Andy Lawrence, profesor Regius Astronomy, Instytut Astronomii Uniwersytetu Edynburskiego i główny autor The Scotsman.

Profesor Lawrence został powołany jako biegły sądowy w toczącej się sprawie sądowej w Stanach Zjednoczonych.

Oglądaj | Twitter rozpoczyna rozmowy z Elonem Muskiem

READ  Mała potworna czarna dziura może być dowodem gigantycznego wzrostu

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top