Badania fundamentalne i techniczne zgodziły się co do utrzymującej się siły dolara i spadku wartości złota

W tym tygodniu uczestnicy rynku skupili się na przyszłych działaniach Rezerwy Federalnej w sprawie podwyżki stóp procentowych, która zostanie ogłoszona na najbliższym lipcowym i wrześniowym posiedzeniu FOMC. Od 2018 roku Rezerwa Federalna tylko trzykrotnie podnosiła stopy procentowe. Jednak wszystkie trzy podwyżki cen zostały ogłoszone i wdrożone na trzech ostatnich posiedzeniach FOMC (marzec, maj i czerwiec).

Oczekuje się, że Rezerwa Federalna podniesie stopy procentowe na obu nadchodzących posiedzeniach FOMC w lipcu i wrześniu. Według narzędzia FedWatch CME istnieje 93,9% szans, że Fed podniesie stopy procentowe o 75 punktów bazowych pod koniec tego miesiąca. To 10% wzrost w stosunku do wczorajszego FedWatch, który prognozuje 83,8% prawdopodobieństwo podwyżki stóp o 75 punktów bazowych.

Ten wzrost jest odzwierciedleniem opublikowanych dzisiaj minutes FOMC z zeszłego miesiąca. Publikacja protokołu z czerwcowego posiedzenia FOMC wraz z optymistycznymi wypowiedziami kilku głosujących członków Rezerwy Federalnej wywarła silny wpływ na dolara i niedźwiedzi na złoto. Teraz, drugiego dnia tego tygodnia, widzieliśmy, jak dolar wzrósł, gdy osiągnął najwyższy poziom od 20 lat, a złoto nadal traci na wartości, teraz na najniższym poziomie od zeszłego roku.

Obecne poziomy wsparcia i oporu dla złota i dolara

Obecny trend siły dolara i słabości złota może znaleźć techniczny opór/wsparcie zbliżone do ich obecnych wartości. Oczywiście z powyższym stwierdzeniem jest oczywiste zastrzeżenie. Zastrzeżeniem jest to, że zarówno dolar, jak i złoto są napędzane przez nagłówki, które zmniejszają dokładność badań technicznych do prognozowania rynków finansowych.

Powyższy wykres to tygodniowy wykres świecowy indeksu dolara japońskiego. Zawiera rozszerzenie Fibonacciego, które dotyczy rajdu, który rozpoczął się w 2014 roku, kiedy indeks dolara był wart 79 do końca rajdu na poziomie 103,95, który miał miejsce w pierwszym kwartale 2017 roku. Rozszerzenie Fibonacciego mierzy wzrost wartości dolara w tym czasie rajd i rozszerzenie po korekcie rozpoczyna się w 2018 roku, kiedy dolar spadł ze 103,95 do 88. Główne poziomy, na które należy zwrócić uwagę, to 61,8%, 78% i 100% rozszerzenie Fibonacciego. Rozszerzenie Fibonacciego o 61,8% nastąpiło w okolicach 104, co było kluczowym poziomem oporu od 2017 roku do maja tego roku, kiedy dolar przebił 105. Ten punkt cenowy jest prawdopodobnie głównym poziomem wsparcia. Następny poziom (78%) na 107,46 jest teraz w zasięgu spaceru, a indeks dolara osiąga dziś poziom 107,07.

READ  Elon Musk kładzie kres biegowi Tesli (TSLA), mówi, że umowa z Hertz nie została podpisana i nic wielkiego

W ciągu ostatnich dwóch dni kontrakty terminowe na złoto spadły o około 80 USD. Jednak uszkodzenie wykresu technicznego wystąpiło po raz pierwszy w piątek, 1 lipca, kiedy złoto zamknęło się poniżej głównej linii trendu wsparcia. Wczoraj złoto otworzyło się poniżej tej linii trendu i zamknęło poniżej 78% zniesienia Fibonacciego, które zidentyfikowaliśmy we wczorajszym artykule. Dlatego następny logiczny poziom poszukiwania pomocy technicznej wynosi 1720 USD. Jest to oparte na cenie zamknięcia podczas gwałtownego załamania w sierpniu, które sprowadziło złoto do najniższego poziomu w ciągu dnia wynoszącego 1678 USD oraz najniższego poziomu, które miało miejsce pod koniec września, zamykając oba dni na poziomie 1721 USD.

Dla tych, którzy chcieliby uzyskać więcej informacji, po prostu użyj ten link.

Zawsze życzę dobrego handlu,


Zastrzeżenie: Opinie wyrażone w tym artykule są opiniami autora i mogą nie odzwierciedlać poglądów Kitco Metals Inc. Autor dołożył wszelkich starań, aby zapewnić dokładność podanych informacji; Jednak Kitco Metals Inc. nie może. Autor nie gwarantuje też tej dokładności. Ten artykuł służy wyłącznie do celów informacyjnych. Nie jest nakłanianiem do przeprowadzania jakiejkolwiek wymiany towarów, papierów wartościowych lub innych instrumentów finansowych. Kitco Metals Inc. nie akceptuje Autor tego artykułu będzie odpowiedzialny za straty i/lub szkody powstałe w wyniku korzystania z tej publikacji.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top