Back Jacksonville Jaguars Los Angeles Chargers Trevor Lawrence Justin Herbert

JACKSONVILLE, Floryda (AP) — Pewność siebie Trevora Lawrence’a nie zachwiała się nieco. Nie po pierwszym sprzeciwie. lub drugi. lub trzeci. albo nawet czwarty.

Rozgrywający z poprzedniej generacji po prostu powrócił przez pokolenia.

Wybór nr 1 w drafcie 2021 nastąpił po czterech przechwytach z czterema podaniami na przyłożenie – jedna z najbardziej nieprawdopodobnych strat w historii NFL po sezonie – i doprowadził Jacksonville Jaguars do zwycięstwa 31-30 nad Los Angeles Chargers w sobotę wieczorem.

Lawrence zaprojektował zwycięską jazdę, podkreśloną przez 25-jardowy bieg Travisa Etienne’a na czwartym i 1, i umieścił Jaguary na pozycji dzięki bramce z gry Rileya Pattersona z 36 jardów w ostatniej grze. To zakończyło 27-punktowy powrót, najwięcej w historii franczyzy i trzecie miejsce w historii playoffów.

„Nie można było napisać bardziej szalonego scenariusza” — powiedział Lawrence. „Powiedzieliśmy w szatni, że tak wygląda nasz sezon. Nigdy nie wychodzimy walcząc… w sobie nawzajem, co możesz osiągnąć. „

Kopnięcie Pattersona ledwo utknęło w prawym słupku i zapoczątkowało szalone świętowanie dla serii, która wygrała cztery mecze łącznie w ciągu ostatnich dwóch lat. Jaguary (10-8) wygrały swój szósty z rzędu mecz u siebie i piąty z rzędu – wszystkie pięć w odwrotnej kolejności.

Jednak nikt nie mógł tego przewidzieć. Może nawet nie Lawrence. Ale był pewną ręką po katastrofie w pierwszej połowie. Skończył 28 z 47 podań na 288 jardów, co jest szokiem, biorąc pod uwagę sposób, w jaki zaczął.

Lawrence był absolutnie okropny, rozpoczynając pierwszy mecz play-off Jacksonville od czasu przegranej meczu o tytuł AFC 2017. Został trzecim rozgrywającym w erze Super Bowl, który rzucił cztery przechwyty w pierwszej połowie meczu play-off, dołączając do Gary’ego Danielsona z Detroit i Craiga Mortona z Denver.

Ale odbił się jak nikt w historii NFL. Powroty Jacksonville po sezonie spadły tylko do Buffalo Rally 3 stycznia 1993 (32 punkty przeciwko Houston) i Indianapolis 4 stycznia 2014 (28 punktów przeciwko Kansas City).

READ  Typy Sunday Night Football DraftKings: porady dotyczące składu DFS na turnieje rozgrywkowe Chiefs-Packers w 12. tygodniu NFL

„Nie miałem wyboru” – powiedział Lawrence. „Jeśli mamy wygrać ten mecz i wykopać sobie taką dziurę, musisz zdobyć dużo punktów. Robiąc to, rozgrywający musi dobrze grać. Więc oczywiście nie miałem wielkiego wyboru ”.

„Ci ludzie poświęcili tak wiele, żebym był powodem, dla którego przegapiliśmy szansę. Właśnie o tym myślałem. Wiem, że zamierzam grać. Muszę tylko wrócić na właściwe tory. Faceci wokół mnie robią sztuki. tylko ja.”

Jaguary, które również oddały piłkę, gdy piłka uderzyła w hełm Chrisa Claybrooka, jako pierwsza drużyna wygrała mecz play-off z marginesem strat wynoszącym -5 lub gorszym. Drużyny z takim deficytem obrotów miały bilans 0-19 w erze Super Bowl.

Lawrence popełnił błąd wcześnie i często zaczął być wygwizdywany na długo przed przerwą. Wydawał się pewny siebie. Wydawało się, że jego przechwałka zniknęła. Cały postęp, jaki zrobił w swoim pierwszym sezonie z głównym trenerem Dougiem Pedersonem, wyglądał, jakby został udaremniony pod koniec zespołu.

Ale Lawrence nigdy się nie poddał. Łączył się z Evanem Engramem, Marvinem Jonesem, Zayem Jonesem i Christianem Kirkiem, zdobywając przyłożenia, które coraz bardziej zwiększały wiarę zespołu w bycie rozgrywającym i biegaczem.

Lawrence dodał jedną z największych zagrań, kiedy wskoczył na dwupunktową konwersję z 5:25 przed końcem, co dało wynik 30-28 – i postawiło Jaguary na pozycji do wygranej, a nie remisu.

Obrona Jacksonville odpowiedziała zwolnieniem Justina Herberta, a następnie forsowaniem punta. Lawrence przejął stamtąd z dużą pomocą Etienne’a – i odważnym wezwaniem Petersona.

„Czuję się, jakbym cofnął się w czasie, kiedy dojdziesz do tego punktu w grze, powinien być bliżej” – powiedział Etienne. „Trener uwierzył we mnie na czwartym i pierwszym, aby dać mi piłkę. Musiałem zrobić coś dla moich kolegów z drużyny. „

Ładowarki się psują

Herbert rzucił na 273 jardy i przyłożył się bez przechwytu, ale atak Chargers był w dużej mierze nieskuteczny po tym, jak 62-jardowy atak TD dał wynik 24-0 w połowie drugiej kwarty. Los Angeles (10-8) zakończył mecz z 320 jardami ataku i 18 pierwszymi upadkami, aw drugiej połowie zdobył zaledwie trzy punkty z czterech posiadań.

READ  W wieku 56 lat zmarł zwycięzca Indy 500 i dwukrotny mistrz IndyCar

„Za każdym razem, gdy masz 27-7 w pierwszej połowie i masz cztery punkty na wynos, a kończysz z wygraną na wynos (5-0), wiesz, to będzie zabójca” – powiedział trener Chargers, Brandon Staley. „Jęczę dla wszystkich w tej szatni. … Po prostu nie skończyliśmy gry.”

Staley z pewnością zostanie przesłuchany za to, że był zbyt konserwatywny, zarówno w obronie, jak iw ataku – zdobył gola z gry w czwartej i trzeciej kwarcie w połowie czwartej kwarty, którą spudłował Cameron Decker – i za to, że nie próbował dalej prowadzić piłki. Los Angeles miał 23 próby w pośpiechu na 69 jardów, średnio na 2,9 jarda, podczas gdy Herbert rzucił 43 razy.

„Musiałem zrobić to lepiej” – powiedział Herbert. „Muszę dać im więcej niż trzy punkty w drugiej połowie, więc czuję się okropnie broniąc się za niesamowity wysiłek, jaki tam dzisiaj włożyli, ale muszę być lepszy jako zespół”.

Poważne obrażenia

Odbiorca Chargers DeAndre Carter i lewy wślizg Jamaree Salyer opuścili grę z powodu kontuzji kostki. Narożny obrońca Chargers, Michael Davis, odszedł z powodu kontuzji mięśnia piersiowego. Lawrence przeciął czubek lewego kciuka na czwartym kciuku, ale podwinął go i grał.

Następna

Ładowarki: Będziesz miał trudności z radzeniem sobie z tą stratą. Staley może napotkać pytania dotyczące bezpieczeństwa jego pracy.

Jaguary: Poczekaj na przeciwnika na drodze, który prawdopodobnie rozstawi się z numerem 1 w Kansas City w następny weekend. Chiefs wygrali swoje spotkanie w sezonie zasadniczym.