Axiom Space zdobywa kontrakt NASA na budowę skafandrów nowej generacji

Axiom Space zdobywa kontrakt NASA na budowę skafandrów nowej generacji

Komunikat prasowy z: Aksjomat Przestrzeń
Data publikacji: środa, 1 czerwca 2022

Axiom Space Corporation ogłosiła dzisiaj, że otrzymała kontrakt NASA Extravehicular Activities Services (xEVAS). Axiom jest jedną z dwóch nagradzanych firm o łącznej potencjalnej wartości 3,5 miliarda dolarów w okresie trwania programu. Zgodnie z warunkami umowy, firma z siedzibą w Houston zbuduje skafandry astronautów nowej generacji agencji kosmicznej, które będą mogły być używane na niskiej orbicie okołoziemskiej (LEO) i misjach księżycowych Artemis. Nowe skafandry kosmiczne Axiom Space zapewnią astronautom zaawansowane możliwości eksploracji kosmosu, zapewniając jednocześnie komercyjnie opracowane ludzkie systemy NASA potrzebne do dotarcia, życia i pracy w mikrograwitacji oraz na Księżycu i wokół niego.

Kombinezon kosmiczny Axiom jest kluczem do komercyjnych usług kosmicznych firmy. Ten nowy kontrakt NASA umożliwia firmie Axiom budowę skafandrów kosmicznych, które służą klientom komercyjnym firmy i przyszłym celom stacji kosmicznych, jednocześnie spełniając potrzeby NASA w zakresie ISS i eksploracji.

„Nasze innowacyjne podejście do skafandrów kosmicznych xEVAS zapewnia NASA skalowalną konstrukcję, która umożliwia opłacalne opracowywanie, testowanie, szkolenie, wdrażanie i operacje w celu zaspokojenia różnych potrzeb EVA i scenariuszy operacyjnych dla wielu klientów, w tym NASA” – powiedział Michael Suffredini, prezes i dyrektor generalny Axiom Space”. dla astronautów na niskiej orbicie okołoziemskiej i poza nią.

Axiom Space współpracuje w tej dekadzie z silnym zespołem ekspertów branżowych, w tym z KBR, Air-Lock, David Clark Company, Paragon Space Development Corporation, Sophic Synergistics i APT Research.

Umowa o stałej cenie została zaprojektowana jako dotacja IDIQ na okres 10 lat zamówienia i daje dodatkowe dwa lata na wykonanie usług. Mandat do wykonywania prac w ramach kontraktu xEVAS poprzez wydawanie zleceń misji NASA wyniesie nie więcej niż 3,1 miliarda dolarów przy pułapie 3,5 miliarda dolarów na wszystkie usługi.

READ  Regiony cyberprzestrzeni ujawnione podczas Nintendo Direct

Skafander xEVAS firmy Axiom zostanie zaprojektowany tak, aby pomieścić szeroką gamę członków załogi. W oparciu o projekt skafandra kosmicznego NASA xEMU, skafandry kosmiczne Axiom zostały stworzone, aby zapewnić większą elastyczność i specjalistyczne narzędzia, aby zaspokoić potrzeby eksploracji i rozszerzyć możliwości naukowe w kosmosie. Konstrukcja skafandra xEVAS obejmuje podtrzymywanie życia, odzież uciskową i awionikę. Zespół Axiom Space zapewni NASA między innymi szkolenia z systemów EVA i wsparcie operacyjne w czasie rzeczywistym.

NASA może zażądać usług IDIQ w dowolnym momencie po rozpoczęciu umowy z okresem realizacji rozpoczynającym się w czerwcu 2022 r. i kończącym się w czerwcu 2032 r. Nie przewiduje się okresu przejściowego, a prace będą zarządzane w obiektach Axiom w Houston.

Zdobycie kontraktu NASA jest najnowszym osiągnięciem Axiom Space w jego wysiłkach na rzecz rozwoju komercyjnego przemysłu kosmicznego. Na początku tego miesiąca, Axiom Space świętował start w nowej długoterminowej siedzibie firmy w Spaceport Houston, w której będzie opracowywany i budowany Axiom, pierwsza komercyjna stacja kosmiczna na świecie. Axiom Space niedawno powitał załogę misji Axiom Mission 1 (Ax-1) po pomyślnym ukończeniu pierwszej w pełni prywatnej misji astronautów na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Firma podpisała również umowy z kilkoma krajami, w tym z Włochami, Węgrami i Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi, na loty w przyszłych misjach kosmicznych.

Axiom Space zostało założone w Houston w 2016 roku przez astronautę Cama Ghavariana i Michaela Suffrediniego — kierownika programu Międzynarodowej Stacji Kosmicznej NASA w latach 2005-2015 — w celu budowy pierwszej na świecie komercyjnej stacji kosmicznej i rozwoju komercyjnej infrastruktury kosmicznej, która będzie napędzać kwitnącą gospodarkę na orbicie Ziemi niski. Firma zatrudnia obecnie ponad 500 osób, z których większość pracuje w istniejących zakładach w Houston, a do 2023 roku liczba ta zwiększy się do ponad 1000.

O Axiom Space

Axiom Space, wiodący dostawca usług związanych z ludzkimi lotami w kosmos i deweloper infrastruktury kosmicznej sklasyfikowanej przez ludzi, kieruje się wizją dobrze prosperującego domu w kosmosie, który przyniesie korzyści każdemu człowiekowi na całym świecie. Axiom otwiera nowe rynki na niskiej orbicie okołoziemskiej, obsługując kompleksowe misje na Międzynarodową Stację Kosmiczną, jednocześnie rozwijając prywatnie swojego następcę – stałego komercyjnego miejsca na orbicie Ziemi, które zatrzyma rozwój ludzki z dala od planety i przyniesie niewypowiedziane korzyści w domu.

READ  Rosja poinformowała o spadku ciśnienia w module obsługi stacji kosmicznej

Zapytania: [email protected]  

// Koniec //

Więcej biuletynów, raportów o stanie lub najważniejszych artykułów.

Proszę śledzić SpaceRef na Świergot Polub nas na Facebook.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top