Axiom Space zdobywa kontrakt NASA na budowę skafandrów nowej generacji

Axiom Space zdobywa kontrakt NASA na budowę skafandrów nowej generacji

Komunikat prasowy z: Aksjomat Przestrzeń
Data publikacji: środa, 1 czerwca 2022

Axiom Space Corporation ogłosiła dzisiaj, że otrzymała kontrakt NASA Extravehicular Activities Services (xEVAS). Axiom jest jedną z dwóch nagradzanych firm o łącznej potencjalnej wartości 3,5 miliarda dolarów w okresie trwania programu. Zgodnie z warunkami umowy, firma z siedzibą w Houston zbuduje skafandry astronautów nowej generacji agencji kosmicznej, które będą mogły być używane na niskiej orbicie okołoziemskiej (LEO) i misjach księżycowych Artemis. Nowe skafandry kosmiczne Axiom Space zapewnią astronautom zaawansowane możliwości eksploracji kosmosu, zapewniając jednocześnie komercyjnie opracowane ludzkie systemy NASA potrzebne do dotarcia, życia i pracy w mikrograwitacji oraz na Księżycu i wokół niego.

Kombinezon kosmiczny Axiom jest kluczem do komercyjnych usług kosmicznych firmy. Ten nowy kontrakt NASA umożliwia firmie Axiom budowę skafandrów kosmicznych, które służą klientom komercyjnym firmy i przyszłym celom stacji kosmicznych, jednocześnie spełniając potrzeby NASA w zakresie ISS i eksploracji.

„Nasze innowacyjne podejście do skafandrów kosmicznych xEVAS zapewnia NASA skalowalną konstrukcję, która umożliwia opłacalne opracowywanie, testowanie, szkolenie, wdrażanie i operacje w celu zaspokojenia różnych potrzeb EVA i scenariuszy operacyjnych dla wielu klientów, w tym NASA” – powiedział Michael Suffredini, prezes i dyrektor generalny Axiom Space”. dla astronautów na niskiej orbicie okołoziemskiej i poza nią.

Axiom Space współpracuje w tej dekadzie z silnym zespołem ekspertów branżowych, w tym z KBR, Air-Lock, David Clark Company, Paragon Space Development Corporation, Sophic Synergistics i APT Research.

Umowa o stałej cenie została zaprojektowana jako dotacja IDIQ na okres 10 lat zamówienia i daje dodatkowe dwa lata na wykonanie usług. Mandat do wykonywania prac w ramach kontraktu xEVAS poprzez wydawanie zleceń misji NASA wyniesie nie więcej niż 3,1 miliarda dolarów przy pułapie 3,5 miliarda dolarów na wszystkie usługi.

READ  Potworna plama słoneczna podwoiła swoją wielkość – wskazuje dokładnie na Ziemię

Skafander xEVAS firmy Axiom zostanie zaprojektowany tak, aby pomieścić szeroką gamę członków załogi. W oparciu o projekt skafandra kosmicznego NASA xEMU, skafandry kosmiczne Axiom zostały stworzone, aby zapewnić większą elastyczność i specjalistyczne narzędzia, aby zaspokoić potrzeby eksploracji i rozszerzyć możliwości naukowe w kosmosie. Konstrukcja skafandra xEVAS obejmuje podtrzymywanie życia, odzież uciskową i awionikę. Zespół Axiom Space zapewni NASA między innymi szkolenia z systemów EVA i wsparcie operacyjne w czasie rzeczywistym.

NASA może zażądać usług IDIQ w dowolnym momencie po rozpoczęciu umowy z okresem realizacji rozpoczynającym się w czerwcu 2022 r. i kończącym się w czerwcu 2032 r. Nie przewiduje się okresu przejściowego, a prace będą zarządzane w obiektach Axiom w Houston.

Zdobycie kontraktu NASA jest najnowszym osiągnięciem Axiom Space w jego wysiłkach na rzecz rozwoju komercyjnego przemysłu kosmicznego. Na początku tego miesiąca, Axiom Space świętował start w nowej długoterminowej siedzibie firmy w Spaceport Houston, w której będzie opracowywany i budowany Axiom, pierwsza komercyjna stacja kosmiczna na świecie. Axiom Space niedawno powitał załogę misji Axiom Mission 1 (Ax-1) po pomyślnym ukończeniu pierwszej w pełni prywatnej misji astronautów na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Firma podpisała również umowy z kilkoma krajami, w tym z Włochami, Węgrami i Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi, na loty w przyszłych misjach kosmicznych.

Axiom Space zostało założone w Houston w 2016 roku przez astronautę Cama Ghavariana i Michaela Suffrediniego — kierownika programu Międzynarodowej Stacji Kosmicznej NASA w latach 2005-2015 — w celu budowy pierwszej na świecie komercyjnej stacji kosmicznej i rozwoju komercyjnej infrastruktury kosmicznej, która będzie napędzać kwitnącą gospodarkę na orbicie Ziemi niski. Firma zatrudnia obecnie ponad 500 osób, z których większość pracuje w istniejących zakładach w Houston, a do 2023 roku liczba ta zwiększy się do ponad 1000.

O Axiom Space

Axiom Space, wiodący dostawca usług związanych z ludzkimi lotami w kosmos i deweloper infrastruktury kosmicznej sklasyfikowanej przez ludzi, kieruje się wizją dobrze prosperującego domu w kosmosie, który przyniesie korzyści każdemu człowiekowi na całym świecie. Axiom otwiera nowe rynki na niskiej orbicie okołoziemskiej, obsługując kompleksowe misje na Międzynarodową Stację Kosmiczną, jednocześnie rozwijając prywatnie swojego następcę – stałego komercyjnego miejsca na orbicie Ziemi, które zatrzyma rozwój ludzki z dala od planety i przyniesie niewypowiedziane korzyści w domu.

READ  Voyager 1 z NASA wysyła dziwne sygnały spoza Układu Słonecznego, co wprawia inżynierów w zakłopotanie

Zapytania: [email protected]  

// Koniec //

Więcej biuletynów, raportów o stanie lub najważniejszych artykułów.

Proszę śledzić SpaceRef na Świergot Polub nas na Facebook.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top