AWS Snowcone wysłany w kosmos – TechCrunch

Na konferencji na Marsie Amazon ogłosił dziś, że po cichu wysłał jedną wiadomość Stożek śnieżny AWS Najnowocześniejsze urządzenia obliczeniowe i pamięciowe w kosmosie podczas misji Axiom na Międzynarodową Stację Kosmiczną.

W większości był to Snowcone, który AWS zbudował tak, aby był wystarczająco trwały, aby mógł zostać wysłany przez UPS, mimo że firma musiała przeprowadzić miesiące testów, aby uzyskać certyfikat na ten lot.

„Wkurczak Jesteś Myśleć Na około zapewnić Chmura przetwarzanie danych Dla mnie The krawędź, jan pilot, niepowiązany, wyboisty, szorstki, twardy środowiskapo, po 35 Lata w The przestrzeń kosmiczna Przemysł –tutaj on jest numer jeszcze rygorystyczny, pilot lub wyboisty, szorstki, twardy środowisko lub nie miej litości dotychczas Szczerze mówiąc, Z The przestrzeń kosmiczna Clint Crosier, dyrektor ds. przestrzeni kosmicznej i satelitów AWS oraz emerytowany major Sił Powietrznych USA, który przed przejściem na emeryturę pomagał nadzorować tworzenie Sił Kosmicznych USA, a następnie dołączył do AWS w zeszłym roku. „Wto przestrzeń kosmiczna a425 Miliard na calym swiecie przemysł Dzisiaj to spodziewany Dla mnie jest bycie a 1 dolar bilion przemysł za pomocą 2040 przez wszystkich głównych analityków — potrojenie liczby satelitów wystrzelonych w latach 2018–2022 — z tych wszystkich powodów klienci mówią nam, że potrzebują takich samych możliwości przetwarzania w chmurze w pobliżu ich pozaziemskich obciążeń w kosmosie, jak na ziemi.

AWS Snowcone SSD na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej podczas misji Ax-1, przed instalacją.

Aby certyfikować Snowball, najmniejsze z rodziny Snow wysokiej klasy urządzeń do przetwarzania i transmisji danych, AWS musiał przeprowadzić przez pięć miesięcy testy NASA termiczne, próżniowe, akustyczne i wibracyjne (bez konieczności przeprowadzania testów na promieniowanie, ponieważ urządzenie zostały wykorzystane w chronionym środowisku ISS). Na stacji kosmicznej zespół, kierowany przez Daryl Shocka z AWS, podłączył go, przesłał do niego model ML do wykrywania obiektów i odtwarzał go przez cały czas trwania misji Axiom.

READ  Czy jesteśmy w kosmicznym tyglu? Naukowcy twierdzą, że większość komet w naszym Układzie Słonecznym może pochodzić z dziwnych gwiazd

Astronauci misji Axiom przeprowadzili łącznie 25 eksperymentów – w tym eksperyment kuli śnieżnej. Jak zauważył Crosier, musieli robić zdjęcia i dokumentować cały sprzęt, który przywieźli samolotem, a następnie zabrali ze sobą. Model wykrywania obiektów Snowballa pomógł im zindeksować wszystkie te elementy (i zaznaczyć elementy, które miały zostać wykluczone z ogólnego rozkładu).

Crosier przyznał, że była to stosunkowo prosta propozycja, ale przejście procesu certyfikacji wiele nauczyło firmę, a także utorowało drogę przyszłym misjom. „Tkapelusz byłem The eksperymentalny ten który my ona zrobiła In arbit ale The Pełny leczyć, takie jak my Myśleć Na około The przyszły Wymagania dla Chmura przetwarzanie danych w przestrzeń kosmiczna, ten co to było naprawdę Radość Na około Dlatego my Myśleć On ona Przewodnik w a Pełny Nowa era w przestrzeń kosmiczna innowacja – wkurczak Jesteś Mogą W tej chwili, dla The pierwszy czas Kiedykolwiek, Przynieść Brzeg przetwarzanie danych Możliwości na mnie orbitę — powiedział.

I o to tak naprawdę chodzi. Ponieważ celem tutaj nie jest wyniesienie obecnych kul śnieżnych lub ich większego rodzeństwa w kosmos, ale zebranie tego, czego zespoły nauczyły się z tych misji (a Amazon już współpracuje z Axiom przy przyszłych misjach), a następnie być może zintegrowanie bardziej złożonych zaawansowanych możliwości obliczeniowe do satelitów. Jak dokładnie to będzie wyglądać, dopiero się okaże. Jak każdy dyrektor Amazon, który przeszedł szkolenie medialne firmy, powie ci w każdym wywiadzie, firma słucha swoich klientów i stamtąd pracuje.

„Wmi praca z nasz Klient Dla mnie Spotyka się one – powiedział Crozier.ten Jeden Z The odciski palców w AWS Adrugi skrót Z The Rzeczy Mam Dowiedziałem się Na około łączący one po, po 33 Lata w The my armia. A Więc jeśli Klient Widzimy The wartość A potrzebować dla państwo [edge] przetwarzanie danych Możliwości na mnie Satelity, Jesteś Mogą prawo oczekiwanie ten który byli słuchający Dla mnie ten który A byli Obliczenie Poza Jak my Mogą Spotyka się one Potrzebować. „

READ  Dyrektor generalny Spire Global mówi, że nowe talenty były kluczem do umowy SPAC, wartej 1 miliard dolarów,

Amazon i AWS już współpracują z Blue Origin, aby zapewnić możliwości obliczeniowe komercyjnej stacji kosmicznej Orbital Reef.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top