Awaryjne wyłączenie jedynej irańskiej elektrowni jądrowej | Aktualności Energetyka Jądrowa

Urzędnik twierdzi, że tymczasowe wstrzymanie remontów rozpoczęło się w sobotę i może trwać do czterech dni, co może spowodować przerwy w dostawie prądu.

Irańska telewizja państwowa poinformowała, że ​​jedyna elektrownia jądrowa w Iranie została tymczasowo zamknięta z powodu „reformy technicznej”.

Urzędnik państwowego koncernu energetycznego Ghulam Ali Rakhshanimhr powiedział w talk show, że elektrownia w Bushehr została uruchomiona w sobotę i potrwa „od trzech do czterech dni”.

Dodał, że mogą wystąpić przerwy w dostawie prądu. Nie wyjaśnił, ale po raz pierwszy Iran poinformował o awaryjnym zamknięciu zakładu znajdującego się w południowym mieście portowym Bushehr.

Pojawił się online w 2011 roku z pomocą Rosji. Iran jest zobowiązany do wysłania zużytych prętów paliwowych z reaktora do Rosji w celu zapobieżenia rozprzestrzenianiu się broni jądrowej. .

W marcu urzędnik nuklearny Mahmoud Jafari powiedział, że elektrownia może przestać działać, ponieważ Iran nie może kupować do niej części zamiennych i sprzętu od Rosji z powodu sankcji bankowych nałożonych przez Stany Zjednoczone w 2018 roku.

Uran produkowany w Rosji, a nie w Iranie, działa w Bushehr i jest monitorowany przez Międzynarodową Agencję Energii Atomowej ONZ.

Agencja ONZ nie odpowiedziała natychmiast na prośbę o komentarz w sprawie zgłoszonego zamknięcia.

Abbas Aslani, starszy badacz w Centrum Studiów Strategicznych na Bliskim Wschodzie z siedzibą w Teheranie, powiedział Al Jazeerze, że zamknięcie może być ciosem dla i tak już napiętych dostaw energii do Iranu z powodu kopania kryptowalut.

“To [shutdown] Ma to większe znaczenie z punktu widzenia przerw w dostawie prądu niż jądrowa strona obiektu.

„Ponieważ w dzisiejszych czasach widzimy, że wydobycie kryptowalut zużywa energię elektryczną w kraju, co spowodowało w przeszłości pewne przerwy w dostawie prądu”.

Budowa rozpoczęła się w Bushehr, na północnym wybrzeżu Zatoki Perskiej, pod rządami szacha Iranu, w połowie lat 70. XX wieku.

Po rewolucji islamskiej w 1979 roku fabryka była wielokrotnie celem wojny iracko-irańskiej. Rosja zakończyła później budowę obiektu.

READ  Indyjski stan przygotowuje się na Tauktę, „najsilniejszy huragan” od dziesięcioleci Wiadomości o pandemii koronawirusa

Elektrownia, zlokalizowana w pobliżu aktywnych linii uskoków i zbudowana tak, aby wytrzymać silne trzęsienia ziemi, była okresowo wstrząsana. W ostatnich dniach w regionie nie zgłoszono żadnych poważnych trzęsień ziemi.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top