Automattic, właściciel WordPress.com, nabywa aplikację dziennika Day One – TechCrunch

Automattic rozszerza swoją ofertę platform do pisania online dzięki przejęciu Pierwszy dzień, Popularna aplikacja do pamiętnika na urządzenia mobilne Mac i Apple. Aplikacja została pobrana ponad 15 milionów razy od czasu منذنذ Premiera w marcu 2011 r. na Macu i w iTunes App Store, zapewniając użytkownikom prywatne miejsce do dzielenia się swoimi przemyśleniami. Od tego czasu został wyróżniony nagrodą App Store Editor’s Choice, App of the Year i Apple Design Award, wraz z pochwałami wielu recenzentów.

Warunki transakcji nie zostały ujawnione. Pierwszy dzień był uruchamiany i samofinansujący się przez dziesięć lat.

Dodatek prowadzi do interesującego rozszerzenia rosnącego zestawu narzędzi do pisania online firmy Automattic, który obecnie obejmuje platformy blogowe WordPress.com i Tumblr – najnowsze Od 2019 r., kiedy Automattic wyciągnął starą sieć blogów społecznościowych z rąk firmy macierzystej Verizon za ułamek poprzedniej ceny nabycia 1 miliarda dolarów. (Verizon nadal posiada również TechCrunch…Jak dotąd.)

W przeciwieństwie do WordPressa i Tumblra, które zwykle skupiają się na publikowaniu dla ogółu odbiorców, pierwszy dzień skupił się na prywatności. Aplikacja zapewnia kompleksowe szyfrowanie wszystkich wpisów do dziennika, które mogą obejmować tekst, multimedia, a nawet nagrania audio. Wprowadził również zaawansowane funkcje, takie jak automatyczne kopie zapasowe, automatyczny import postów na Instagramie, transkrypcję audio, szablony, bogate formatowanie tekstu, historię lokalizacji i opcjonalne książki drukowane, a także integrację z innymi platformami, takimi jak Spotify, YouTube, Facebook, Twitter i jeszcze.

Wraz z dodaniem do Automattic, Day One pozwoli użytkownikom wybrać publikowanie określonych wpisów do dziennika na WordPress.com i Tumblr, a wkrótce również importować treści z dowolnej platformy do Day One. Aplikacja może mieć również sens jako sposób, w jaki istniejący użytkownicy Tumblra mogą zsynchronizować swoje prywatne wpisy z bezpieczniejszym narzędziem do pisania i tworzenia kopii zapasowych – zamiast przypadkowego umieszczania ich na swoim głównym blogu.

READ  BCCDC po cichu dodaje ponad 200 lotów do swojej listy ekspozycji na COVID w mniej niż miesiąc

Dla mnie , w reklamie, zauważa, że ​​dyrektor generalny Day One, Paul Mayne, będzie nadal kierował rozwojem Day One po przejęciu. Dwunastoosobowa drużyna pozostanie taka sama.

„Ciężko pracujemy i upewniamy się, że ich zespoły są płynnie zintegrowane i razem możemy nadal budować silną kulturę zespołową”, prawdopodobnie powiedział TechCrunch. Powiedział, że nie będzie przejścia na dotychczasowych klientów – wszystko będzie działać jak zwykle.

w tym samym czasie, W poście na bloguMaine wyjaśnia, dlaczego sprzedaje aplikację, zauważając, że umowa pozwoli Day One uzyskać dostęp do tych samych korzyści technologicznych, finansowych i bezpieczeństwa, które pomagają zasilać WordPress.com i Tumblr.

“To niesamowicie ekscytująca wiadomość. W ciągu ostatnich 10 lat, odkąd zacząłem dzień pierwszy, pracowałem, aby stworzyć nie tylko najlepsze cyfrowe doświadczenie dnia codziennego na świecie, ale także takie, które trwa” – dzieli się Mayne. „Dołączając do Automattic, mam teraz większą niż kiedykolwiek pewność, że pewnego dnia zapewniona jest ochrona i ciągłość” – dodaje.

Mayne zauważył również, że nie ma obecnie planów zmiany prywatnego charakteru pierwszego dnia, ale aplikacja będzie integrować się z innymi zautomatyzowanymi produktami w przyszłości, jednocześnie kontynuując utrzymywanie się w modelu subskrypcji. Powiedziano nam, że dotychczasowi klienci nie zobaczą żadnych zmian cen.

Zaktualizowano, 14.06.21, 21:43 CET z dodatkowymi szczegółami od Mayne.

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top