Austriacki przywódca wzywa Władimira Putina do powstrzymania wojny na Ukrainie podczas spotkania jeden na jednego – National

Kanclerz Austrii Karl Nehammer przeprowadził „bezpośrednie, szczere i bardzo trudne” rozmowy z prezydentem Rosji Prezydent Rosji Władimir Putin W poniedziałek pod Moskwą na pierwszym od czasu inwazji spotkaniu Putina z przywódcą UE Ukraina Zaczęło się ponad sześć tygodni temu.

Neutralna Austria, z której pozyskuje 80 procent swojego gazu ziemnego RosjaGeneralnie utrzymuje bliższe stosunki z Moskwą niż większość krajów UE, ale ostatnio tak się nie stało.

Czytaj więcej:

Zdjęcia satelitarne pokazują 13-kilometrowy rosyjski konwój wojskowy zbliżający się do ukraińskiego Donbasu

Niemer wyraził solidarność z Ukrainą i potępił rzekome zbrodnie wojenne Rosji, podczas gdy jego rząd dołączył do innych krajów UE w wydalaniu rosyjskich dyplomatów, choć jest to tylko niewielka część dużej tam obecności dyplomatycznej Rosji.

„To nie jest przyjacielska wizyta”, powiedział Nehamer w oświadczeniu wydanym przez jego biuro wkrótce po spotkaniu w oficjalnej rezydencji Putina w Novo Ogaryovo pod Moskwą. Rzecznik Neyhamera powiedział, że spotkanie trwało 75 minut, czyli stosunkowo krótko jak na standardy Putina.

Historia toczy się dalej pod reklamą


Kliknij, aby odtworzyć wideo:Konflikt rosyjsko-ukraiński: budowanie sprawy o zbrodnie wojenne przeciwko Władimirowi Putinowi


Konflikt rosyjsko-ukraiński: budowanie sprawy o zbrodnie wojenne przeciwko Władimirowi Putinowi

Nehamer powtórzył poprzednie komentarze, w których wyraził nadzieję na pomoc w zakończeniu konfliktu lub poprawę sytuacji dla oblężonej ludności cywilnej na Ukrainie, np. korytarze humanitarne. Niewiele powiedziano o odpowiedzi Putina.

„Rozmowa z prezydentem Putinem była bezpośrednia, szczera i bardzo trudna” – powiedział Nahamer w oświadczeniu.

Czytaj więcej:

Kanada atakuje rosyjski sektor obronny nowymi sankcjami w związku z wojną na Ukrainie

Nehamer, wyraźnie poruszony rozmowami telefonicznymi z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim, odwiedził w sobotę Ukrainę, aby okazać poparcie dla Keva. Powiedział, że jego obowiązkiem jest spotkać się z Putinem, aby „nie szczędził wysiłków” w dążeniu do zakończenia konfliktu lub poprawy humanitarnej.

READ  Chandro odpowiada na krytyków pośród zamykania rodzin i niepokojów pracowniczychاضطراب

„Moim najważniejszym przesłaniem dla Putina jest to, że ta wojna musi się wreszcie skończyć, ponieważ w wojnie są tylko przegrani po obu stronach” – powiedział w oświadczeniu.

Historia toczy się dalej pod reklamą

Na konferencji prasowej w poniedziałek wieczorem Nehamer powiedział, że ważne jest, aby powiedzieć Putinowi twarzą w twarz, że jego poglądów nie podzielają inne kraje i że im dłużej trwa wojna, tym surowsze będą zachodnie sankcje wobec Rosji.

„(Mówiąc mu), że jeden raz nie wystarczy. Dziesięć razy nie wystarczy. Być może trzeba będzie to zrobić 100 razy, ale myślę, że należy zrobić wszystko, co możliwe, aby zapewnić, że pokój zostanie ponownie przywrócony i ludzie na Ukrainie będą mogli żyć W bezpieczeństwie.”


Kliknij, aby odtworzyć wideo:Zełenski wzywa do wsparcia, gdy Ukraina przygotowuje się do „ciężkiej bitwy” na wschodzie


Zełenski wzywa do wsparcia, gdy Ukraina przygotowuje się do „ciężkiej bitwy” na wschodzie

Podczas gdy niemiecki kanclerz Olaf Schulz powiedział, że z zadowoleniem przyjął spotkanie Neihammera z Putinem, reakcje w domu obejmowały zaskoczenie, sceptycyzm, a nawet całkowite potępienie.

Historia toczy się dalej pod reklamą

„Miejmy nadzieję, że będzie więcej wizyt austriackiego kanclerza #Nahamera u Putina, niż powiedziano i zauważono. Austria często pełniła w przeszłości rolę użytecznego moskiewskiego głupca”, profesor austriackiej polityki porównawczej na Uniwersytecie w Salzburgu Reinhard Heinsch Powiedział na Twitterze.

Koalicyjna koalicja Neumera, lewicowa Partia Zielonych, poszła dalej, krytykując wizytę.

Ewa Ernst Dzidzic, rzecznik spraw zagranicznych Partii Zielonych: „Nie mogę przeoczyć wizyty Putina” napisał na Twitterze. Nie ma to nic wspólnego z dyplomacją. Nie jest to również uzgodniona mapa drogowa negocjacji. Putin wykorzysta to w swojej propagandzie”.

(Sprawozdawczość Francois Murphy; Redagowanie przez Hugh Lawsona i Granta McCalla)

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top