Auger-Aliassime dociera do ćwierćfinału US Open po zwycięstwie nad Tiafoe

NOWY JORK – Kanadyjczyk Felix Auger-Aliassime po raz pierwszy opuścił ćwierćfinał US Open, pokonując Francisa Tiafoe 4-6, 6-2, 7-6 (6), 6-4.

Auger-Aliassime — wspomagany przez 24 asy w meczu — odbił się po przegranej pierwszego seta i objął prowadzenie w drugim, po czym ledwo wygrał trudny trzeci set, który zakończył się dogrywką. O zwycięstwie zadecydował stosunkowo gładki czwarty set z nieustępliwym Tiafoe. Mecz trwał trzy godziny i 28 minut.

W wieku 21 lat Kanadyjczyk został najmłodszym człowiekiem, który osiągnął z rzędu awans do ćwierćfinału, odkąd Juan Martin del Potro zajął trzecie miejsce w sezonie 2008-09. Przegrał Auger-Aliassime w ćwierćfinale Wimbledonu w lipcu.

We wtorek zmierzy się teraz z nierozstawionym 18-letnim Hiszpanem Carlosem Alcarazem.

„W pewnym momencie wiek to tylko liczba” – powiedział Auger Eliassim, zapytany o Alcaraz. „On naprawdę czuje się uznanym graczem”.

W sesji wieczornej początek starcia Auger-Aliassime był trudny. W pierwszym meczu został złamany przez 50. rozstawiony Tiafoe w drodze do przegranej pierwszego seta, popełnił cztery podwójne błędy.

Nie jest jednak tak, że Kanadyjczyk nie miał szans. Nie udało mu się wykorzystać ośmiu szans sprinterskich w samym pierwszym secie, a 23-letni Tiafoe za każdym razem go wyprzedzał.

Ale Auger-Aliassime z łatwością wygrał drugiego seta, zwiększając dziewięć kolejnych punktów przełamania Amerykanina i prowadząc 4-2. Tiafoe złamał się ponownie w określonym momencie.

Szanse na dominację znów znalazły się na trzecim miejscu. Prowadząc 5-4, Auger-Aliassime dwukrotnie nie udało się wykorzystać breakpointa, aby wygrać seta. Prowadząc 6-5, Tiafoe walczył z kolejnym breakpointem.

O Auger-Aliassime Tylko 3 na 15 szans na przerwę w meczu tenisowym.

W dogrywce przyszła kolej na młodego Kanadyjczyka, który pokonał set point. Po przegranej 6-5 Auger-Aliassime wygrał trzema punktami z rzędu, ku rozczarowaniu wrzaskliwej publiczności Arthura Ashe’a.

READ  Podpis McAvoya, komentarz Larkina, Carter Hart i niewytłumaczalne (16 października) - DobberHockey

Auger-Aliassime wykorzystał ten moment i złamał Tiafoe, aby rozpocząć czwartego seta. Utrzymywał swój serwis przez cały czas i wysłał zwycięzcę forhendu poza zasięg Tiafoe w ostatnim punkcie, aby zapewnić sobie miejsce w ćwierćfinale Wielkiego Szlema.

Kanadyjczyk i Amerykanin po meczu ogarnęli siatkę.