Atmosfera eksploracji

Astronauci często Spójrz wstecz na ziemię i rób zdjęciatworząc głębię Archiwum zdjęć Co jest piękne i przydatne dla nauki. Ale tak jak wielu naukowców i inżynierów NASA po raz kolejny skierowało swoje oczy na Księżyc, tak samo robią astronauci.

Członek załogi na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) wykonał to zdjęcie w maju 2022 roku podczas orbitowania ponad 400 kilometrów (250 mil) nad powierzchnią Ziemi. W tym czasie Międzynarodowa Stacja Kosmiczna znajdowała się nad południowym Pacyfikiem, około 500 kilometrów (300 mil) na południowy zachód od Tahiti.

Na tym zdjęciu widoczna jest tylko niewielka ilość oceanu. Zamiast tego widok z boku pokazuje wierzchołek Ziemi – i warstwy atmosfery. kłębiące się chmury troposfera, warstwa najbliżej powierzchni planety. Wyżej w stratosferze i mezosferze niebo ciemnieje, ponieważ wokół jest mniej cząstek rozpraszających światło. w oddali, malejące garby Księżyc świeci jak latarnia morska przez cienkie warstwy ziemskiej atmosfery.

NASA skupia się na tym skalistym towarzyszu Ziemi Misje Artemidy, który przywróci astronautów na Księżyc podczas testowania narzędzi i pomysłów na ludzkie misje na Marsa. Głównym celem bezzałogowych Artemida I . misja jest zapewnienie, aby jednostka załogowa mogła bezpiecznie wchodzić i opadać przez ziemską atmosferę, a także rozpraszać się i wyprowadzać. W kolejnej misji, Artemis II, pojawi się ludzka załoga.

Ta para zdjęć przedstawia NASA system startu w kosmos Rakieta (SLS) ze statkiem kosmicznym Orion podczas przygotowań do startu Artemis I. Fotograf NASA Keegan Barber wykonał pierwsze zdjęcie 29 sierpnia 2022 r. Próba startu tego dnia zostało anulowane Kiedy silniki w pierwotnym stadium rakiety nie były w stanie sprostać odpowiedniemu zakresowi temperatur. Fotograf NASA Bill Engels uchwycił drugie zdjęcie o wschodzie słońca, gdy przygotowania do startu trwały 31 sierpnia 2022 roku. Następna próba uruchomienia Został namierzony 3 września.

READ  Grupy satelitów ścigają się, by poszerzyć swój zasięg lub stać się kosmicznym śmieciem

Na obu zdjęciach miejsce startu jest otoczone charakterystycznymi cechami Juny. Na przykład nadciągające chmury mówią o ogromnym cieple i wilgotnym powietrzu Florydy latem, kiedy burze występują prawie codziennie. (stan na 31 sierpnia deszcz rozproszony przewidywany wokół okna startowego po południu 3 września). Na zdjęciu wschodu słońca niski horyzont wydaje się czerwony z powodu Więcej niebieskiego światła jest rozpraszane Kiedy światło słoneczne musi dotrzeć do naszych oczu przez więcej gazów i cząsteczek w atmosferze.

Natomiast Księżyc nie ma atmosfery, przynajmniej nie w sensie ziemskim. Zamiast tego księżyc ma bardzo cienką i delikatną warstwę nieoddychających gazów, znaną jako egzosfera.

W ciągu ostatnich pięćdziesięciu lat astronauci żyli i pracowali na orbicie okołoziemskiej, robiąc miliony zdjęć swojej macierzystej planety. Z czasem zaczną ponownie obserwować dom z ponad 240 000 mil kosmosu.

zdjęcie astronauty ISS067-E-70919 Zakupiony 21 maja 2022 r. wraz z aparatem cyfrowym Nikon D5 z obiektywem 420 mm i dostarczony przez ISS Crew Earth Observations Facility oraz Earth Sciences and Remote Sensing Unit, Johnson Space Center. Można obejrzeć dodatkowe zdjęcia wykonane przez astronautów i astronautów NASA/JSC Portal fotografii astronautów Ziemi. Zdjęcia NASA/Keegan Barber i NASA/Bill Ingalls. opowieść autorstwa Kathryn Hansen.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top