Astronomowie przyglądają się przerażającemu zniknięciu słońca

Naukowcy wiedzą od dawna ten Losy naszego Układu Słonecznego – A może los samej Ziemi.

Za kilka miliardów lat Słońcu zabraknie paliwa termojądrowego i rozszerzy się do „czerwony olbrzym„, potencjalnie połykając wszystko w Układzie Słonecznym aż do orbity Marsa. Ale niektóre planety poza tym punktem mogą przetrwać, takie jak Jowisz i Saturn. Teraz naukowcy wykorzystali Obserwatorium Kecka Zobaczmy po raz pierwszy system podobny do naszego po fazie czerwonego olbrzyma na Słońcu.

Użyli techniki zwanej soczewka grawitacyjna, technologia wykrywania egzoplanet wykorzystująca wpływ grawitacji na światło do wykrywania planet wokół gwiazd, które ustawiają się bezpośrednio przed inną gwiazdą, działając jak kosmiczne szkło powiększające.

Wyszukiwanie zostało opublikowane w charakter temperamentu.

Film z Utah omawiający koniec świata.

W tym przypadku zespół kierowany przez Joshuę Blackmana, badacza z tytułem doktora w Uniwersytet Tasmanii, widział planetę jako część systemu drobnych soczewek, ale nie widział wystarczającej ilości światła gwiazd na pierwszym planie, aby gwiazda, wokół której krążyła planeta, była gwiazdą ciągu głównego. Inne możliwości, takie jak brązowy karzeł, gwiazda neutronowa lub czarna dziura również zostały wykluczone, pozostawiając jedną możliwą opcję – ta nowo odkryta planeta krąży wokół białego karła.

białe karły Stanowią ostateczną formę, jaką przybiera główna sekwencja gwiazd, gdy umierają i nie są wystarczająco duże, aby stać się gwiazdą neutronową lub czarną dziurą. Po przejściu przez fazę czerwonego olbrzyma zapada się w ostatnich chwilach i kończy jako biały karzeł, gdzie może przetrwać miliardy lat.

Film z Utah omawiający ewolucję Słońca i jego ostateczną śmierć.

Astronomowie wcześniej postawili hipotezę, że niektóre planety mogą przetrwać niszczącą fazę czerwonego olbrzyma i okrążyć białe karły, ale jest to pierwszy układ egzoplanet, który pokazuje taki układ.

READ  Monsun w Arizonie powoduje, że wykluwają się uśpione jaja „prehistorycznych krewetek”

Podobieństwa z naszym systemem są zdumiewające. Potwierdzony kandydat na planetę jest o 40 procent większy niż Jowisz, podczas gdy pozostałość białego karła stanowi około 60 procent masy Słońca. Nasze Słońce nie ma wystarczającej masy, aby uformować czarną dziurę lub gwiazdę neutronową w ramach swojego zniszczenia, więc skończy w podobnym stanie białego karła w ciągu kilku miliardów lat.

Znalezienie przykładu Układu Słonecznego pokazuje, że istnieje potencjał do przezwyciężenia zniszczenia Słońca, chociaż poleganie na białym karze w celu utrzymania życia nie byłoby możliwe.

Dopóki życie nie znajdzie sposobu, aby albo rozszerzyć się poza Układ Słoneczny, albo zaopatrzyć się w energię niezwiązaną ze słońcem, będzie skazane na zagładę, nawet jeśli planeta (lub księżyc) opiera się na przetrwaniu. Ale to kolejne odkrycie egzoplanet, które pomoże futurystom zaplanować to maksymalne prawdopodobieństwo, że się wydarzymy.

Ten artykuł został pierwotnie opublikowany wszechświat dzisiaj za pomocą Andy Thomaswick. Przeczytać Oryginalny artykuł jest tutaj.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top