Astronauta uchwycił rzadką niebieską poświatę nad Ziemią z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej

Życie na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej i krążenie 400 km nad Ziemią przez kilka miesięcy z pewnością ma swoje zalety. Kiedy astronauci nie prowadzą badań naukowych ani nie pracują nad różnymi zadaniami konserwacyjnymi na stacji kosmicznej, astronauci spędzają czas patrząc na naszą planetę, czasami łapiąc coś niezwykle rzadkiego…

Francuski astronauta Thomas Pesquet, który jest obecnie w JESTNa Twitterze, aby podzielić się rzadką sceną, którą uchwycił z orbitującego laboratorium. Okrągła niebieska poświata nad Europą została zauważona na początku zeszłego miesiąca i jest w rzeczywistości przejściowym zdarzeniem świetlnym.

Przejściowe rozbłyski są krótkotrwałymi zjawiskami optycznymi związanymi z burzami, które występują znacznie powyżej wysokości zwykłych błyskawic i chmur burzowych. Uważa się, że piorun, który pojawia się w górnych warstwach atmosfery, jest rodzajem świetlistej plazmy, która jest stymulowana elektrycznie.

Przejściowe zdarzenia świetlne zostały dopiero niedawno udokumentowane przez naukowców stosujących technologię telewizji przy słabym oświetleniu. Zazwyczaj opisuje się je za pomocą imion inspirowanych fantazją, takich jak orki, elfy, wróżki, gnomy i trolle.

dolna orbita stacja Kosmiczna Idealny do badania zjawiska. Zdjęcie Pesqueta to jedna klatka z timelapse nad Europą, ukazująca burzę z piorunami ze świecącym niebieskim kołem w górnej atmosferze. Opisał incydent jako „bardzo rzadki”.

Imponujące w tej błyskawicy jest to, że zaledwie kilka dekad temu została zauważona przez pilotów, a naukowcy nie byli przekonani, że rzeczywiście istnieje. nasz klimat również” Przeczytaj podpis obrazu.

Astronauta ESA Andreas Mogensen był pierwszym, który wyraźnie uchwycił zjawiska elektryczne podczas swojej misji na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej w 2015 roku. Jego zadaniem było wówczas rejestrowanie burz za pomocą najczulszej kamery orbitującego laboratorium w celu wykrycia tych krótkich rozbłysków światła.

Mogens chwytanie Niebieskie błyski o szerokości kilku mil podczas lotu nad Zatoką Bengalską, w tym pulsujący niebieski dżet, który osiągnął wysokość 25 mil (40 kilometrów).

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top