Astronauta NASA ujawnia problem medyczny, który opóźnił spacer kosmiczny Międzynarodowej Stacji Kosmicznej

Astronauta NASA Mark Vande Hey sprawdza skafander kosmiczny 17 sierpnia. Jego zaplanowany spacer kosmiczny na 24 sierpnia został przełożony z powodu drobnego problemu medycznego.

NASA

Astronauci NASA Mark Vande He i Akihiko Hoshied z Japońskiej Agencji Kosmicznej mają założyć JAXA i we wtorek udać się poza Międzynarodową Stację Kosmiczną na spacer kosmiczny. Tak się nie stanie z powodu drobnego problemu medycznego z Vande Hei. NASA powiedziała, że ​​to nie jest nagły wypadek.

NASA ogłosiła odroczenie W poniedziałek nie ujawnił szczegółów sprawy medycznej. We wtorek Vande Hei zabrał się do Twittera, aby podziękować wszystkim za ich troskę. „Mam ściągnięty nerw w karku, który skłonił nas do przełożenia dzisiejszego spaceru kosmicznego”, napisał, mówiąc: „Dzisiaj nie był właściwy dzień”.

Vande Hei i Hoshide przygotowywali się do prawie siedmiogodzinnego spaceru kosmicznego, który miał przygotować stację do instalacji Nowy panel słoneczny.

„Spacer kosmiczny nie jest wrażliwy na czas, a członkowie załogi nadal idą naprzód z innymi pracami i działaniami na stacji” – powiedziała NASA. Agencja rozważa zmianę harmonogramu prac po wystrzeleniu statku kosmicznego SpaceX 28 sierpnia i po planowanych rosyjskich spacerach kosmicznych.

Vande Hei jest weteranem ISS i kosmicznym spacerowiczem, który spędził czas na stacji w 2017 i 2018 roku. Przybył na ISS w kwietniu Na sześciomiesięcznej misji.

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna doświadczyła ostatnio wielu emocji po tymczasowym powitaniu nowej rosyjskiej jednostki laboratoryjnej Wypchnij stację z kierunku. Miał również gościć lot testowy Boeinga Starlinera, ale to Premiera została przełożona z powodu problemów technicznych. NASA, załoga ISS i zespoły naziemne muszą być zdolne do przystosowania się do nieprzewidzianych okoliczności, więc opóźnienie spaceru kosmicznego jest dość niewielkim problemem.

Nieprzerwany CNET .Kalendarz kosmiczny 2021 Aby być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami o kosmosie w tym roku. Możesz nawet dodać go do swojego Kalendarza Google.

READ  Dlaczego Elon Musk wygrywa kosmiczny wyścig miliardera w 2021 roku?

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top