Astronauci ze stacji kosmicznej wcisnęli się do jednostki, by oglądać zaćmienie Słońca

Kilka osób było świadkami całkowitego zaćmienia Słońca w sobotę (4 grudnia), ale niektórzy byli w kosmosie.

Załoga Expedition 66 uzyskała doskonały widok z 360-stopniowego okna znanego jako kopuła i chociaż ich orbita nie prowadzi ich bezpośrednio nad Antarktydą, byli w stanie zobaczyć go z kosmosu.

na TwitterzeAstronauta NASA Kayla Barron opisał zaćmienie jako „fantastyczny widok do zobaczenia” z kosmosu. Ze swojej pozycji na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej załoga zobaczyła rozpostarty cień Księżyca padający na powierzchnię Ziemi.

Obserwacje z kosmosu byłyby mile widzianym dodatkiem do nauki o zaćmieniach Słońca, biorąc pod uwagę, że bardzo niewielu ludzi było w stanie zobaczyć zaćmienie sobotnie, które było dostępne tylko w fazie całkowitej na Antarktydzie i otaczających ją oceanach.

Zaćmienie Słońca następuje, gdy Księżyc przechodzi przez tarczę Słońca z perspektywy Ziemi. Cień księżyca jest stosunkowo niewielki i przechodzi tylko przez niewielką część powierzchni planety. Normalnie łowcy zaćmień skorzystaliby z okazji, ale połączenie pandemii i odizolowanej natury Antarktydy (domu naukowców i pingwinów) oznacza, że ​​znacznie mniej osób widziało to zaćmienie niż zwykle, przynajmniej w fazie zbiorczej.

Oprócz niesamowitego widoku korony słonecznej (atmosfera słoneczna) wystającej z powierzchni, zaćmienia Słońca stanowią rzadką okazję dla nauki, ponieważ według NASA możemy dowiedzieć się o Słońcu rzeczy, które nie są możliwe do zrealizowania w normalnych warunkach.

„Podczas całkowitego zaćmienia dolne części atmosfery Słońca, czyli korony, można zobaczyć w sposób, który nie może być w pełni odtworzony przez obecne instrumenty wykonane przez człowieka” – powiedział NASA w raporcie NASA. Opis flagi Została przeprowadzona podczas zaćmienia w 2017 roku, które miało miejsce w Stanach Zjednoczonych.

Badanie korony, powiedział NASA, „jest kluczem do zrozumienia wielu procesów zachodzących na Słońcu, w tym dlaczego atmosfera słoneczna jest cieplejsza niż jego powierzchnia, a także procesu, w którym Słońce wysyła ciągły strumień materii słonecznej i promieniowania ”.

Można również dowiedzieć się o Ziemi w „nieznanych warunkach”, powiedziała agencja, na przykład o tym, jak ciepło słoneczne wpływa na górną warstwę atmosfery naszej planety i generuje pole magnetyczne znane jako jonosfera.

O wiele więcej osób będzie miało okazję być świadkiem nadchodzącego całkowitego zaćmienia Słońca. W 2023 roku pojawi się szansa w całej Azji Południowej, podczas gdy Stany Zjednoczone i Kanada doświadczą całkowitego zaćmienia na części swoich dużych terytoriów. Następny rok.

READ  Wystrzelony Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba: Aktualizacje na żywo

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top