Arsenal: Zwycięski los sprzedany w Kalifornii przyniósł jackpot 2,04 miliarda dolarów
Shamika Dudley Lowe i Scott McFetridge, Associated Press

Opublikowano we wtorek, 8 listopada 2022, 13:19 ESTOstatnia aktualizacja wtorek, 8 listopada 2022 15:09 EST

Los Angeles (AFP) – osoba, która kupiła los na Powerball w Południowej Kalifornii, wygrała rekordową kumulację Powerball w wysokości 2,04 miliarda dolarów po ponad trzech miesiącach bez zdobycia pierwszej nagrody.

Zwycięskie liczby zostały wylosowane we wtorek rano, prawie 10 godzin po losowaniu zaplanowanym na poniedziałek wieczorem z powodu problemów z przetwarzaniem danych o sprzedaży w jednej z loterii należących do gry. Urzędnicy loterii uznali bezprecedensowe opóźnienie w tak głośnym losowaniu, ale powiedzieli, że operacja bezpieczeństwa gry ma pierwszeństwo.

„Ochrona integralności loterii jest niezwykle ważna i udało nam się to zrobić podczas tego historycznego losowania we współpracy ze wszystkimi uczestniczącymi loteriami” – powiedział Drew Svetko, prezes Powerball Product Group i dyrektor generalny Pennsylvania Lottery.

Zwycięskie liczby wylosowane we wtorek rano w Florida Lottery Studio w Tallahassee to: białe bile 10, 33, 41, 47 i 56, a czerwona bili 10.

Bilet z jackpotem został wyprzedany w Joe’s Service Center w Altadena, społeczności bez osobowości prawnej u podnóża północno-wschodniej części Los Angeles. Poczta głosowa pozostawiona w centrum serwisowym Joe nie została natychmiast zwrócona.

Za sprzedaż zwycięskiego kuponu Centrum Obsługi Joe otrzyma premię Powerball w wysokości do 1 miliona dolarów.

Jackpot o wartości 2,04 miliarda dolarów był największą wygraną w loterii, jaką kiedykolwiek wygrano, przekraczając poprzedni rekord wynoszący 1,586 miliarda dolarów wygranych przez trzech posiadaczy kart Powerball w 2016 roku. Tylko cztery poprzednie jackpoty przekroczyły miliard dolarów, ale żaden z nich nie jest zbliżony do obecnej nagrody, który zaczął się od 20 milionów dolarów 6 sierpnia i rósł w ciągu trzech miesięcy bez wygranej. Nikt nie wygrał jackpota od 3 sierpnia.

READ  Trwa budowa muru granicznego między Polską a Białorusią

Jackpot początkowo oszacowano na 1,9 miliarda dolarów w poniedziałek, ale jackpot został zwiększony do 2,04 miliarda dolarów we wtorek rano po zaktualizowanych obliczeniach.

Multi-State Lottery Association poinformowało, że zaplanowane losowanie zostało opóźnione z poniedziałku o 22:59 czasu wschodniego do 20:57 czasu EDT we wtorek rano, ponieważ uczestnicząca loteria nie była w stanie przetworzyć danych dotyczących sprzedaży. Po tym, jak loteria, która nie została określona, ​​zakończyła procedurę przed losowaniem, losowanie mogło ruszyć do przodu.

Terry Rich, były menedżer loterii Iowa, który również służył na tablicy Powerball, powiedział, że opóźnienie było prawdopodobnie spowodowane dwuczęściowym systemem walidacji sprzedaży biletów, który wykorzystuje zewnętrznego dostawcę, aby upewnić się, że wszystko jest w porządku przed grą. Liczby są losowane.

powiedział Rich, który przez 10 lat kierował loterią Iowa i był prezesem North American Lottery Association. „To procedura kraj po kraju, która szczegółowo opisuje cały proces i jest bardzo skuteczna”.

Rich powiedział, że loteria stanowa zajmuje się podobnymi problemami kilka razy w roku, ale opóźnienia zwykle nie przyciągają zbyt wiele uwagi, ponieważ potencjalne nagrody są znacznie niższe niż w tym tygodniu.

Zwycięskie liczby i filmy nagrane do losowania zostały opublikowane na kanale Powerball YouTube.

Nagroda w wysokości 2,04 miliarda dolarów jest przeznaczona dla zwycięzcy, który wybierze roczne stypendium, wypłacane corocznie przez 29 lat. Prawie wszyscy zwycięzcy wybierają zamiast tego gotówkę o wartości 997,6 miliona dolarów.

Szanse na wygranie jackpota wynoszą 1 do 292,2 miliona.

Gra jest rozgrywana w 45 stanach, a także w Waszyngtonie, Portoryko i na Wyspach Dziewiczych Stanów Zjednoczonych.

McFetridge zgłosił się z Des Moines w stanie Iowa.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top