Arkells, nieżyjąca już dziennikarka CBC Barbara Frome wśród 2022 wprowadzonych do Kanadyjskiej Alei Gwiazd

Kanadyjski zespół Arkells i nieżyjąca już dziennikarka CBC Barbara Frome są jednymi z tegorocznych uczestników kanadyjskiej Alei Gwiazd.

Był byłym sportowcem i politykiem Lionelem Pretorią Conacherem, wielokrotnie nagradzanym artystą nagrywającym, członkiem Canadian Music Hall of Fame Deborah Cox, reżyserem teledysków Julianem Christianem Lutzem znanym jako Director X i Just For Laughs Group aka. W tym tygodniu zostali ogłoszeni jako 2022 wolontariuszy.

Lista rekrutów obejmuje również Silna kobieta i sierota czarny Aktorka Tatiana Maslany. Heather Reisman, założycielka, prezes i dyrektor generalny Indigo Inc. ; filantrop James Temerty; oraz kanadyjski zespół rockowy The Tragically Hip.

Kanadyjska Aleja Gwiazd to krajowa organizacja non-profit, która rozwinęła się z honorowania kandydatów gwiazdami chodników w kratę w Toronto Entertainment District do ogólnokrajowej serii całorocznych programów i uroczystości.

The Arkells – powszechnie uważani za jeden z najbardziej pełnych pasji, energii i rozchwytywanych obecnie zespołów grających na żywo – otrzymali nagrodę Allan Slaight Music Impact Honor. Grupa zadebiutowała 1 stycznia 2004 roku w Hamilton, Ontario.

Uznana dziennikarka Barbara Frome pozuje do mikrofonu w 1977 roku. Dwa lata później została mianowana Oficerem Orderu Kanady za zasługi dla komunikacji w Kanadzie. (Kolekcja zdjęć CBC)

Barbara Frome była jedną z najbardziej szanowanych i wpływowych dziennikarek kanadyjskich. Wychowana w Niagara Falls w Ontario, rozpoczęła swoją karierę dziennikarską jako niezależna pisarka i komentatorka dla CBC Radio wkrótce po ukończeniu University of Toronto.

Zmarła w 1992 roku na przewlekłą białaczkę. Miała 54 lata. Jej kariera trwała dziesięciolecia w CBCA jej dziedzictwo trwało nadal jako głos, który ją ukształtował Zdarza się.

Wspaniała osoba

Emerytowany dziennikarz CBC, Peter Mansbridge, mówi, że Aleja Gwiazd w Kanadzie to dobra okazja do uczczenia ludzi, którzy coś zmienili — w tym Frome, z którym spędził godzinę Narodowy i magazyn.

„Zagraliśmy razem wiele dużych koncertów, od królewskich ślubów po sprowadzenie Konstytucji do domu w 1982 roku” — wspomina.

„Była wytrawnym profesjonalistą i wspaniałą osobą, nie tylko jako przyjaciółka, ale także jako dziennikarka.

„Wszyscy nauczyliśmy się od niej i myślę, że to wspaniale, że została dziś uhonorowana. Można argumentować, że zajęło mi to dużo czasu, ale naprawdę cieszę się, że mogłem być tego częścią – dodał Mansbridge.

Były dziennikarz CBC, Peter Mansbridge, mówi, że Kanadyjska Aleja Gwiazd jest dobrą okazją do uczczenia ludzi, którzy coś zmienili, w tym Frome, z którym dzielił godzinę The National i The Journal. (CBC)

Każdego roku Canadian Walk of Fame świętuje doskonałość i osiągnięcia Kanady w sztuce i rozrywce; Przedsiębiorczość i filantropia. ludzkość. Nauka, technologia i innowacje. sport i lekkoatletyka.

Dyrektor generalny Walk of Fame, Jeffrey Latimer, mówi, że ich misja zmieniła się z celebrowania celebrytów na misję celebrowania wielkości, znajdowania sposobów opowiadania ich historii i rozwijania ich niesamowitej podróży, aby inspirować innych.

„Dlaczego Barbara Frome zmieniła oblicze radiofonii i telewizji, co stało za tym niesamowitym życiem?” — powiedział Latimer.

„Jak naprawdę Lionel Konacher wygrał w pięciu dyscyplinach sportowych, jakie było jego życie? Tak dla żartu – to są świetne organizacje, niesamowici ludzie”.

READ  Wideo WWE Happy Holidays zawiera jajko wielkanocne Uncle Hello

Luna Nunez

"Gracz. Introwertyk. Rozwiązujący problemy. Twórca. Myśliciel. Przez całe życie ewangelista żywności. Orędownik alkoholu."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top