Aresztowanie białego człowieka, który w rasistowskim przemówieniu popchnął swojego czarnego sąsiada

MONT LAUREL, NJ – Biały mężczyzna widziany na filmie, który wpycha czarnego sąsiada w klatkę piersiową i używa rasistowskich obelg, by zwrócić się do sąsiada i innych osób, został aresztowany w piątek.

45-letni Edward C Matthews został aresztowany w poniedziałek wieczorem po tym, jak protestujący zgromadzili się przed jego domem w Mount Laurel na kilka godzin.

Widziano, jak Matthews mówi w innym filmie nakręconym przez protestującego w poniedziałek przed jego aresztowaniem: „To, co zrobiłeś, jest nie do przyjęcia. To całkowicie błędne”.

W nagraniu pokazującym konfrontację w piątek, Matthews kilka razy podawał swój adres, zanim w końcu odwrócił się, mówiąc: „Chodź (przekleństwo) spójrz na mnie”.

W oświadczeniu opublikowanym w Internecie w poniedziałek rano Departament Policji Mount Laurel powiedział: Matthews został oskarżony o nękanie i zastraszanie, ale początkowo wydano nakaz sądowy i nie został aresztowany.

W poniedziałek wieczorem prokuratorzy powiedzieli na konferencji prasowej, że wnoszą nowe zarzuty przeciwko Matthewsowi na podstawie dodatkowego materiału wideo, ale nie powiedzieli, jakie były nowe zarzuty. E-mail do prokuratora okręgowego hrabstwa Burlington w celu uzyskania dodatkowych informacji nie został natychmiast odesłany.

Funkcjonariusze policji stali przed drzwiami domu Matthewsa, gdy protestujący zebrali się na zewnątrz w poniedziałek. Kiedy policja ruszyła, by aresztować Matthewsa około 19:30, nagranie opublikowane przez reportera pokazuje, jak protestujący rzucają przedmiotami w stronę funkcjonariuszy i Matthewsa, gdy idą do samochodu policyjnego, a następnie do samochodu, gdy ten odjeżdża.

Policja twierdzi, że bada inne incydenty z udziałem Matthewsa. Nie było od razu jasne, czy Matthews miał prawnika, który by go reprezentował. Nie od razu znaleziono działający numer telefonu do Matthewsa.

Mount Laurel znajduje się 30 kilometrów na wschód od Filadelfii.

READ  COVID-19: Agencja Zdrowia Publicznego donosi o gwałtownym wzroście potwierdzonych przypadków wariantu Delta w Kanadzie

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top