Apple Music oferuje 100 milionów utworów do streamowania

Nowy Jork –

Apple Music jest na skraju przełomu, oferując zdumiewające 100 milionów piosenek dla oczu i uszu w usłudze przesyłania strumieniowego.

Gigant muzyczny powiedział agencji Associated Press, że wewnętrzne dane wskazują, że Apple Music osiągnie szczyt w poniedziałek. Każdego dnia 20 000 piosenkarzy i autorów piosenek wprowadza muzykę do serwisu.

„To ogromna, ogromna liczba” – powiedziała agencji Associated Press Rachel Newman, globalna redaktor naczelna Apple i specjalista ds. treści. „Naprawdę możliwe jest komponowanie, nagrywanie i wydawanie większej ilości muzyki niż kiedykolwiek w historii muzyki, co naszym zdaniem jest niesamowite”.

Apple Music twierdzi, że dzięki temu osiągnięciu stał się największym na świecie katalogiem muzycznym, z ponad 80 milionami utworów w YouTube Music, 82 milionami utworów i podcastów z Spotify oraz 90 milionami utworów z Amazon Music.

Chociaż sama piosenka, która przeniesie Apple Music na próg, nie będzie znana, istnieje duża szansa, że ​​nie będzie pochodzić ze Stanów Zjednoczonych ani nawet nie będzie w języku angielskim, ponieważ serwis odbiera coraz więcej muzyki z całego świata.

Kiedy uruchomiono iTunes, serwis miał muzykę w 200 językach i dialektach, a połowa treści była w języku angielskim. Obecnie 40% oferty Apple Music jest w języku angielskim, a liczba języków i dialektów sięga 350. Flagowe listy przebojów platformy – niegdyś w USA, Wielkiej Brytanii, Kanadzie i Australii – są teraz wypełnione bitami z Japonii, Kolumbii i Ghany , Nigerii i Korei Południowej.

Nauczyciel szybko się zbliżał, gdy świat stał się bardziej cyfrowy. Liczba piosenek Apple Music podwoiła się w ciągu ostatnich czterech lat, z 50 milionów w 2018 roku, a pandemia przyspieszyła oś czasu, ponieważ ludzie samodzielnie szukali kreatywnych źródeł.

Apple Music dodało, że 100 milionów utworów może pochodzić od nieznanego dotąd artysty.

Apple Inc. iTunes w 2003 r. z 200 000 utworów na iPodach i Apple Music, które pojawiło się siedem lat temu – a teraz obsługuje iPhone’y – z subskrybentami w 167 krajach i regionach.

READ  Mówi się, że Hades zostanie wydany na PS4

Mówi też, że jej klienci nie tylko słuchają nowości; Przeglądają stare katalogi artystów. W 2015 r., kiedy uruchomiono Apple Music, 1000 najlepszych utworów stanowiło 20% odtworzeń. Teraz stanowią 10%. Średnia data wydania utworu to 7 marca 2017 r. Liczba ta została odrzucona przez słuchaczy cofniętych w czasie.

Odtwarzacz muzyki świętuje ten kamień milowy, wypuszczając w poniedziałek nową serię wydawniczą o nazwie Apple Music Today. Zespół redakcyjny urządzenia nadawczego opowiada historię nowej lub starej piosenki – teraz za każdym razem ma do wyboru 100 milionów.

„Uważamy, że jest to dla nas okazja, aby pomóc wszystkim naszym subskrybentom połączyć się z muzyką, o której mogli zapomnieć lub o której nie wiedzieli” – powiedział Newman. „A co najważniejsze, znalezienie nowej platformy do opowiadania historii. Uważamy, że to jedna z rzeczy, które robimy, aby zachować sztukę w muzyce”.

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top