Apple Insider ujawnia nowy szok w wersji na iPhone’a

da Apple iPhone 14 Pro Przyciągający wzrok przeprojektowanie W tym roku, ale teraz nowy przeciek ujawnił, że nadchodzi bardziej znacząca zmiana w projekcie.

Anonimowa popularność branży od środka wyciek, twierdzi, że Apple przełamie tradycję, dzieląc wersję iPhone 15 i iPhone 15 Pro na pół. Modele inne niż Pro będą trzymać się własnego portu Lightning firmy Apple, podczas gdy modele iPhone 15 Pro przejdą na USB-C. A to dopiero początek.

Z rosnącą presją na Apple po Decyzja Unii Europejskiej Aby zmusić wszystkich producentów smartfonów do przyjęcia USB-C do jesieni 2024 r., LeaksApplePro wyjaśnia, że ​​producent iPhone’a skoczy do przodu, zanim zostanie popchnięty.

„Błyskawica dobiega końca”, mówi przeciek, ujawniając, że po wydaniu oddzielnego portu dla serii iPhone 15 w 2023 r. nastąpi pełne przejście na USB-C dla serii iPhone 16 w 2024 r. przed wprowadzeniem unijnego limitu . Co ciekawe, LeaksApplePro zauważa, że ​​Apple może pójść o krok dalej, oferując modele iPhone’a 16 Pro, które mogą mieć konstrukcję bez portów (tylko MagSafe).

Ta decyzja nieuchronnie będzie zależeć od dojrzałości systemu MagSafe. Wprowadzony w iPhone’ach w 2020 r., szczytowa moc dostarczana jest obecnie na poziomie 15 W, co jest dalekie od szybkości szybkiego ładowania USB-C w konkurencyjnych telefonach z Androidem, gdzie 40-60 W jest powszechne, a 240 W Zostało ujawnione. Jednak Apple może zrezygnować z iPhone’a bez portu, ponieważ prawodawstwo UE obejmuje tylko „konsumenckie urządzenia elektroniczne korzystające z ładowania przewodowego”.

Dużym szokiem jest jednak to, że Apple może po raz pierwszy używać różnych portów ładowarki w serii iPhone 15. Tak, ograniczenia łańcucha dostaw mogą być czynnikiem w tej decyzji. Tak, testowanie integracji rok temu na połowie zakresu prawdopodobnie byłoby sprytne, i tak, Apple ma wymówkę, że wszystkie ich produkty marki Pro używają USB-C. Ale to posunięcie również zdezorientuje klientów, zmniejszy popyt na standardowe modele i zniszczy wartość odsprzedaży, tak jak zrobiło to oświetlenie starych iPhone’ów z złącze stacji dokującej Kiedy został wprowadzony do iPhone’a 5 w 2012 roku.

Tak więc, jeśli to prawda, twórcy iPhone’a staną przed trudną decyzją. Przejście na USB-C spowoduje, że pełna gama modeli iPhone 14 i standardowych modeli iPhone 15 szybko stanie się starymi jednostkami o ograniczonej wartości odsprzedaży, powodując ekscytujące przecieki na temat aktualizacje aparatu A zwiększyć wydajność Nieco nieistotne – zwłaszcza, gdy pogarsza je wyższe ceny.

Moim zdaniem, o ile Twój smartfon nie jest w resztkach, radzę zapomnieć o serii iPhone 14 i zobaczyć, jak to się stanie w 2023 roku. Ale jak zwykle wybór należy do Ciebie.

___

Śledź Gordona na Facebook

Więcej o Forbesie

Więcej od ForbesaModele Apple iPhone 14 ujawnione w nowym filmie

READ  OnePlus Buds Z2 oferuje Dolby Atmos, Bluetooth 5.2 i do 38 godzin pracy na baterii

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top