Aplikacja Aparat i Zdjęcia firmy Apple może rozpoznawać rośliny i kwiaty

Dzisiaj dowiedziałem się, że aplikacja Aparat i Zdjęcia na iPhonie potrafi rozpoznawać rośliny i kwiaty (poprzez krawędź/Umieść tweeta).

Wiem, że technologia, a w szczególności produkty Apple i iPhone, to duża część mojej pracy, ale zdziwiłbyś się, jak bardzo nie trafia to na mój radar. Nie jestem pewien, czy to dlatego, że jestem zbyt blisko tematu, czy nie, ale to nie jest pierwszy raz, kiedy spotykam się z czymś takim. Kilka tygodni temu przesuwało się w dół, aby przejść do wyszukiwania zamiast w prawo (wiem, wiem…), a teraz jest to wyszukiwanie wizualne.

Tak, doskonale zdaję sobie z tego sprawę obiektyw google Istnieje i sprawdzanie Snapchata jest rzeczą, ale jako użytkownik przede wszystkim iPhone’a, zawsze chciałem, aby taka funkcja trafiła na mój smartfon Apple – i wydaje się, że pojawiła się wraz z iOS 15 (mam niejasne wspomnienie Visual Look Up został bardzo krótko omówiony podczas przemówienia na konferencji Apple WWDC w zeszłym roku.

Oto jak działa wyszukiwanie wizualne:

Najpierw uruchom aplikację Zdjęcia Apple i znajdź obraz rośliny lub kwiatu, który chcesz zidentyfikować. Gdy go znajdziesz, poszukaj pod nim małej ikony „i”. Dotknij go, wybierz Szukaj i przygotuj się na zaskoczenie.

Warto zauważyć, że jako zapalony ogrodnik wypróbowałem tę funkcję z prawie wszystkimi moimi roślinami, a wyniki były nieco mieszane. Na przykład, podczas gdy pomidory, trawę i petunie można łatwo rozpoznać, egzotyczna roślina zasadzona przez sąsiadkę przed moim domem wygląda na „brak treści”. Wpadłem na kilka innych dzikich kwiatów, które również były nierozpoznane.

Ku mojemu zdziwieniu funkcja działa również na zwierzętach (próbowałem z kilkoma zdjęciami mojego kota), grafiką i kilkoma innymi rzeczami. To zabawne, że na zdjęciach mój kot przedstawia się jako „Brytyjski krótkowłosy” lub „Abisyńczyk”, podczas gdy w rzeczywistości jest po prostu zwykłym i niezbyt mądrym kotem domowym.

READ  Jak zaktualizować AirTags do najnowszego oprogramowania?

Visual Look Up został po raz pierwszy wprowadzony w Stanach Zjednoczonych, ale od tego czasu trafił do Kanady, Australii, Wielkiej Brytanii, Singapuru, Indonezji, Francji, Niemiec, Włoch, Hiszpanii i Meksyku. Nie jest jasne, kiedy ta funkcja została po raz pierwszy uruchomiona w Kanadzie.

Przez: krawędź

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top