Apes NFT Creators opracowali kaucję po zebraniu 2,7 miliona dolarów

Ewolucja Małp

zdjęcie: otwarte morze

Chociaż NFT same w sobie są gigantycznym oszustwem, We wszystkich jest miejsce na mniej oszustw, a ten tydzień dostarczył nam jeden z najśmieszniejszych przykładów.

jak wice RaportPonad 4000 NFT zostało sprzedanych na pokazie „Evolved Apes”, odkąd po raz pierwszy pojawił się w sprzedaży tydzień temu, wraz ze swoim „twórcą” – makabrycznymi plikami jpg, które są Zgranie z najbardziej udanej serii „Bored Ape”– Evil Ape obiecuje, że kupujący nie tylko otrzymają „unikalny NFT uwięziony w bezprawnej krainie”, ale będą też prezenty pieniężne i towarzyszące im gry wideo walki, które będą towarzyszyć bezużytecznej i brzydkiej grafice.

Niespodzianka! W piątek Evil Ape został zwolniony za kaucją, zamknął stronę Evolved Apes i zabrał ze sobą swoje konto na Twitterze, a także 2,7 miliona dolarów, które zebrali sprzedając idiotów w formacie jpg, który wygląda tak, jakby ktoś poprosił o naklejkę Gorillaz na Wish.

Mike_Cryptobull, jeden z tych frajerów, którzy wydali ponad 10 000 dolarów na to, co było wtedy, a teraz są bezwartościową grafiką, pomyślał, że coś się wydarzyło zaledwie kilka dni po wydaniu Evolved Apes i z błogosławieństwem „społeczności” (widzisz, że to słowo zostało użyte wielu spośród tych osób) do zbadania.

Napisał w raporcie, który wydał innym schwytanym przez clip-and-run:

Stało się tak, że Evil Ape umył ręce od projektu i zabrał portfel z całym ETH z monety, która miała być użyta do wszystkiego, od płacenia artyście, płacenia darowizn pieniężnych, płacenia za marketing i płacenia za rzadkie przedmioty. tworzenie gier i wszystko inne pomiędzy.

Proszę zauważyć, że artysta stojący za zdjęciami, dosłownie jedyna rzecz sprzedawana w NFT, nie zapłaciłeś. Pomimo tego, co się wydarzyło, od czasu przeprowadzki dokonano setek sprzedaży (ponad 50 000 USD), z których każda pochłonęła 4% przychodów Evil Ape.

Teraz, w posunięciu, które ty lub ja mógłbym nazwać niezwykłym, ale niestety przewidywalnym wśród tych, którzy postrzegają NFT jako „społeczność”, a nie „rynek bierz wszystko”, wielu z tych, którzy tu zostali okradzeni, faktycznie chce tego. Pozostaje zaangażowany w te brzydkie cyfrowych obrazów i planuje nowy projekt o nazwie „Fight Back Apes”, w którym „każdy, kto kupił Evolved Apes NFT, zostanie automatycznie zatwierdzony do otrzymania tokena Fight Back Apes związanego z grafiką ze starego projektu”.

I jest to albo oszustwo oparte na odwrocie oszustwa, albo najsmutniejsza rzecz, jaką kiedykolwiek czytałem. Może obydwa.

Ci ludzie zasługują na wszystko, co dostają.

READ  Kanada może zobaczyć początek czwartej fali napędzanej przez zmienne, ostrzega główny urzędnik ds. zdrowia

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top