„Anomalia” udaremnia brytyjską próbę wysłania satelitów w kosmos | Wiadomości z kosmosu

Pocisk przenoszony pod skrzydłem zmodyfikowanego Boeinga 747 oderwał się od samolotu, ale nie osiągnął orbity.

Wydaje się, że pierwsza próba wystrzelenia satelity z Europy Zachodniej nie powiodła się po wiadomościach o „anomalii”, która uniemożliwiła rakietie wejście na orbitę.

Virgin Orbit – należąca do konsorcjum, w skład którego wchodzą Brytyjska Agencja Kosmiczna i brytyjski przedsiębiorca Richard Branson – próbowała wysłać dziewięć małych satelitów w kosmos z 70-stopowej (21-metrowej) rakiety zamontowanej pod skrzydłem zmodyfikowanego Boeinga 747.

Zmieniony gigantyczny samolot wystartował z miasta portowego Newquay w południowo-zachodniej Anglii o godzinie 22:02 GMT w poniedziałek, a pocisk oddzielił się od samolotu i zapalił się nad Oceanem Atlantyckim na wysokości 10 670 metrów (35 000 stóp) około godziny i 20 minut później.

Jednak Virgin Orbit powiedział później, że istniała „anomalia uniemożliwiająca nam dotarcie na orbitę”; Powiedziała, że ​​w miarę możliwości udzieli więcej informacji.

Przemysł kosmiczny w Wielkiej Brytanii zatrudnia 47 000 osób, ale chociaż kraj ten ustępuje tylko Stanom Zjednoczonym pod względem liczby produkowanych satelitów, dawno temu musiały one zostać wysłane na orbitę za pośrednictwem zagranicznych portów kosmicznych obsługiwanych przez kraje takie jak Stany Zjednoczone i Kazachstan.

Ponad 2000 entuzjastów kosmosu zebrało się, by kibicować, gdy samolot wystartował z pasa startowego w Newquay.

Virgin Orbit powiedział, że gigantyczny samolot wrócił bezpiecznie do Newquay po misji.

READ  Przestrzeń polityczna - Wydział Nauk

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top