Ankieta wykazała, że ​​większość chińskich kupujących bardzo ostrożnie podchodzi do wychodzenia z domu

Ankieta wykazała, że ​​większość chińskich kupujących bardzo ostrożnie podchodzi do wychodzenia z domu

Kupujący wchodzą do nowo otwartego Sam’s Club w Pekinie 23 grudnia 2022 r., czwartego sklepu sieci w chińskiej stolicy.

Zhao czerwca | Chiński serwis informacyjny | Obrazy Getty’ego

PEKIN – Ankieta przeprowadzona przez Olivera Wymana wykazała, że ​​większość Chińczyków nadal nie chce opuszczać swoich mieszkań, pomimo złagodzenia ograniczeń związanych z Covid.

Firma doradcza stwierdziła, że ​​ponad 90% konsumentów ankietowanych w weekend stwierdziło, że unika wychodzenia z domu. Prawie 60% ankietowanych stwierdziło, że przez co najmniej kilka najbliższych miesięcy czułoby się niekomfortowo w miejscach publicznych.

Po miesiącach coraz bardziej rygorystycznych środków kontroli wybuchu Covid-19 Chiny kontynentalne nagle zniosły większość ograniczeń na początku grudnia. Tymczasem infekcje Zaczął rosnąć w Pekinie A potem inne miasta, takie jak Szanghaj. Liczba wizyt w klinice leczenia gorączki gwałtownie wzrosła. Presja na i tak już przeciążony publiczny system opieki zdrowotnej.

„Zauważyliśmy, że w grudniu wiele głównych ulic i centrów handlowych było pustych” – napisał w e-mailu Kenneth Chow, dyrektor Oliver Wyman.

„Ze względu na wzrost infekcji wiele firm, z którymi rozmawialiśmy, wyraziło zaniepokojenie niedoborem siły roboczej, ponieważ duża część ich pracowników zachorowała, a niektórzy walczą o utrzymanie poziomu usług” – powiedział Zhao.

Anegdotycznie, podczas Wiele osób wybrało się do centrów handlowych A atrakcje w Pekinie w weekend, jeszcze nie wszystkie sklepy zostały ponownie otwarte. Miejsca były skromnie zatłoczone, ale nie na poziomie typowym dla 22-milionowego miasta sprzed pandemii.

Oliver Wyman powiedział, że tylko 8% ankietowanych konsumentów czuje się teraz komfortowo wychodząc.

Badanie objęło 4500 Chińczyków w wieku powyżej 16 lat we wszystkich miastach i zostało zważone tak, aby reprezentowało populację miejską Chin.

Krajowe zainteresowanie oszczędzaniem, a nie wydawaniem, wzrosło w tym roku do rekordowych poziomów, wynika z badań przeprowadzonych przez Ludowy Bank Chin w ciągu ostatnich dwóch dekad.

READ  Vaccine Hunters Canada rezygnuje z postów w mediach społecznościowych i korzysta z narzędzi samoobsługowych

Prawie 62% respondentów stwierdziło, że woli oszczędzać niż wydawać lub inwestować, zgodnie z opublikowanymi we wtorek wynikami czwartego kwartału. To wzrost z około 58% na początku tego roku.

Badanie wykazało, że osoby, które planowały wydać więcej, były bardziej zainteresowane robieniem tego w służbie zdrowia i edukacji.

Ogólna ostrożność w podróży

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *