Android 12 Materiał Twoje aplikacje zaczynają trafiać do Sklepu Play

Wizualnie największą zmianą w systemie Android 12 jest możliwość zmiany wyglądu przez system operacyjny na podstawie tapety. Jest to opcja, która będzie dostępna również dla aplikacji innych firm, a na długo przed najnowszą wersją Androida 12 niektóre aplikacje już dodają obsługę Twoich rzeczy.

Krótko mówiąc, Material You to kolejny krok w Material Design, stylu, którego Google używa od czasu Androida Marshmallow w Androidzie, Internecie i różnych produktach. Zapowiedziany na I/O 2021 ten nowy język projektowania zadebiutuje w systemie Android 12, specjalnie na telefonach Pixel. Do tej pory Google nie dodał Material You do większości aplikacji, chociaż zauważyliśmy to w wersji Beta 3 Aplikacja Aparat Google.

Jeśli chodzi o wsparcie stron trzecich, niektórzy wyjątkowo utalentowani programiści byli w stanie uruchomić tę funkcję w swoich aplikacjach, zanim Google wydało oficjalną dokumentację, jak to zrobić – imponujący wyczyn!

Aplikacja, która już zaimplementowała Material You is Sleep jako Android, jedną z ulubionych aplikacji społeczności Androida od lat, która zamienia Twój telefon w urządzenie do śledzenia snu. Deweloper Urbandroid wyjaśniony dla Policja Androida To, że aplikacja jest teraz „99% Material You-style” i na pewno będzie wchodzić w interakcję z ustawionymi tapetami pomimo niewielkiego zastrzeżenia dotyczącego wyboru tylko jednego koloru jako podstawy motywu, po prostu zmieniając nasycenie i jasność, aby odróżnić elementy. Temat dla każdej części aplikacji nie został jeszcze ustalony i wciąż trzeba wprowadzić pewne poprawki czytelności, ale wszystko zaczyna się świetnie, zwłaszcza jeśli weźmiesz pod uwagę, że Google nie ukończył jeszcze interfejsów API.

Na razie musisz ręcznie pobrać tę aktualizację jako plik APK. Link dostępny pod adresem Opis filmu poniżej.

długi czas 9do5Google Współtwórca Dylan Roussel zaktualizował również swoją aplikację Inware, obsługując Material You. Ta aktualizacja jest już w Sklepie Play kto jest w? ścieżka beta bardzo. Po prostu zainstaluj i upewnij się, że przełącznik „Użyj kolorów systemowych” jest włączony. Osobiście stwierdziłem, że efekt jest bardziej zauważalny, gdy włączony jest tryb ciemny.

READ  Obiektyw anamorficzny SIRUI 75mm f1.8 1.33x

Aktualizacja 7/17: Tasker nie został uwzględniony na naszej pierwotnej liście powyżej. Popularna aplikacja Android Power User testuje już materiał, który obsługujesz w wersji beta 5.13.0. Jak opisano w redditObsługiwane materiały są dostępne w Ustawienia > Interfejs użytkownika.

Więcej o Androidzie 12:

FTC: Używamy linków afiliacyjnych, aby zarabiać. Jeszcze.


Sprawdź 9to5Google na YouTube, aby uzyskać więcej informacji:

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top