Anderson Silva waha się co do przyszłości po szokującym, zaskakującym zwycięstwie w boksie, ale „nie mam nic do udowodnienia nikomu innemu”

Anderson Silva To było zrozumiałe emocjonalne Po niesamowitym zwycięstwie z zaskoczenia انتصار Nad Julio Cesar Chavez Jr. Sobotnia noc w Meksyku.

W ciągu ośmiu rund były mistrz UFC wyglądał jak wytrawny zawodowiec na ringu bokserskim, demonstrując szybki ruch, szybkie ręce i brak strachu w starciu z byłym mistrzem WBC z prawie 60 walkami na swoim koncie.

Kiedy wszystko zostało powiedziane i zrobione, Silva opuścił ring ze zwycięstwem w swojej autobiografii, a dwa słowa zdawały się powracać w jego głowie, gdy próbował wyrazić swoje uczucia do całego doświadczenia.

„Jestem bardzo szczęśliwy”, powiedział Silva MMA Fighting podczas konferencji prasowej po walce. “Zwłaszcza dlatego, że ciężko trenowałem. Nigdy nie przestałem trenować. Kocham swoją pracę. Ciężko trenuję każdego dnia. Ciężko pracuję każdego dnia. Jestem szczęśliwy.”

“Jestem bardzo, bardzo szczęśliwy. Jestem bardzo szanowany dla mojego trenera, z moimi partnerami trenującymi i jestem bardzo szczęśliwy, że jestem tutaj dzisiaj, wygrywam i okazuję mój szacunek. Jestem bardzo szczęśliwy.”

Kiedy Silva został poproszony o porównanie zwycięstwa nad Chavezem Jr. z niektórymi z jego największych osiągnięć w Ultimate Fighting Championship, Silva tak naprawdę nie widział potrzeby porównywania tych dwóch sportów ze sobą.

“Nie mogę porównać”, powiedział Silva. Przyjechałem do Meksyku, to jest tu tradycyjny sport. Dajesz wspaniałe show dla wszystkich Meksykanów. Jestem teraz emocjonalna. To jest tak inne. Nie mogę porównywać ”.

Oczywiście Silva był ostatnim mieszanym artystą sztuk walki, który przeniósł się do boksu, ale jest pierwszym, który odniósł prawdziwy sukces na tym poziomie po wojownikach takich jak Conor McGregor Short przyszedł w podobnych sytuacjach.

Sądząc po jego występie, 46-letni Brazylijczyk zaskoczył wszystkich, którzy widzieli, jak pokonał Chaveza Jr. podczas prawie każdej wymiany. To była naprawdę kulminacja marzenia Silvy, które miał przez całe życie w UFC, aby mógł sprawdzić się na ringu bokserskim przeciwko przeciwnikowi tego kalibru.

READ  Spragnione ataku odrzutowce stają w obliczu swojej chwili prawdy w trzeciej grze zasadniczej przeciwko Kanadyjczykom

Nie trzeba dodawać, że Silva szybko zwrócił uwagę na szacunek, jaki okazywał sportowi boksu, podejmując to wyzwanie, co było przypomnieniem, że przekazał go każdemu, kto chce zrobić to samo na drodze.

„Boks to tradycyjny sport” – wyjaśnił Silva. Kiedy ludzie próbują walczyć z boksem, ludzie powinni zrozumieć, że nie jest to łatwa sprawa. To nie to samo co MMA. MMA to jeden sport, boks to inny sport. Jiu Jitsu to inny sport. Kiedy wchodzisz w różne dyscypliny, potrzebujesz szacunku i poważnego treningu.

„Ponieważ nie możesz przyjść na boks, jeśli nie okazujesz boksu szacunku. To jest szacunek. To jest wojsko [arts] szacunek. To walka z szacunkiem. Musisz to uszanować”.

Pomimo dominacji Silvy, wciąż jest bliski stania się ofiarą starego problemu bokserskiego po tym, jak sędzia w niewytłumaczalny sposób strzelił gola w walce o Chaveza Jr.

Kiedy walka się skończyła, Silva został okrzyknięty wyraźnym zwycięzcą, a jedynym prawdziwym argumentem była łączna liczba wygranych rund. Niezależnie od zaskakującego wyniku przeciwnika, Silva wie, że zrobił zbyt wiele, by wygrać.

„Jestem tutaj, nie jestem Meksykaninem i przyjechałem walczyć w Meksyku” – powiedział Silva. Wszyscy oglądają walkę [saw] Mój przeciwnik mnie nie skrzywdził, nie wyłożył poprawnie punktów i za każdym razem, gdy go uderzam, dostaję punkty.

„Nie wiem. Nie mogę kontrolować niczego na zewnątrz, ale mogę kontrolować wewnątrz. Wewnątrz ringu mogę kontrolować, ale na zewnątrz, to nie jest ze mną.”

Jeśli chodzi o to, co stanie się dalej, Silva niechętnie wypowiadał się na temat ponownej walki w boksie lub jakimkolwiek innym sporcie.

W wieku 46 lat legendarny Brazylijczyk poświęcił już wiele życia sportom walki, dlatego w tej chwili tak naprawdę nie czuje potrzeby podejmowania jakichkolwiek decyzji.

READ  Kanadyjska bramkarz Carrie Price ma niesamowitą wizję nawet w wieku 14 lat, mówi jego młodszy dyrektor generalny

„Nie wiem” – powiedział Silva o swojej bojowej przyszłości. „Teraz idę do domu i mój syn wkrótce będzie miał walkę, walkę bokserską i zamierzam pomóc mojemu synowi. Mogę walczyć z jiu-jitsu, mogę walczyć z gi lub no-gi, ja może stoczyć następną walkę bokserską. Nie wiem. W tej chwili skupiam się na pomocy mojemu synowi.

„Pozwól, że coś ci powiem, nie mam nic innego do udowodnienia nikomu. Społeczność bokserska okazała mi szacunek, a ja okazywałem szacunek mojemu przeciwnikowi ludziom tutaj w Meksyku. Kocham Meksyk. wiem. Może znowu będę walczył w boksie. Teraz jestem wolny. Jestem wolnym człowiekiem. Staram się robić wszystko, co w mojej mocy, we wszystkim, co robię w moim życiu. W tej chwili skupiam się na pomocy mojemu synowi. syn wkrótce będzie walczył i pomogę mojemu synowi w treningu. Trenuję syna do jego następnej walki. Przyszłość jest wspaniała. Wszystko jest możliwe. Albo nie. Na razie skupiam się na cieszeniu się moim dniem i pomaganiu mojemu synowi w następnej walce.”

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top