Analiza cen złota na wykresie tygodniowym

Uwaga redaktora: Przy tak dużej zmienności rynku, bądź na bieżąco z codziennymi wiadomościami! Zanurz się w kilka minut dzięki naszemu krótkiemu podsumowaniu dzisiejszych wiadomości i opinii ekspertów, które musisz przeczytać. Rejestracja tutaj!

(Kitco Aktualności) – Na wykresie tygodniowym łatwo zauważyć, dlaczego złoto pozostaje w obszarze silnej konsolidacji. Najlepiej wybrać ten przedział czasowy pod koniec miesiąca, a ponieważ sierpień właśnie się zbliża, odrzucenie w dół wydaje się wyraźne. Inną ważną kwestią powinien być brak wolumenu w ciągu ostatnich 5-6 tygodni, ponieważ wydaje się, że nie ma prawdziwego przekonania o żadnym niedźwiedzim ruchu.

Przyglądając się uważnie wskaźnikom technicznym, zielony zacieniony obszar wspierał byki i teraz cena może przełamać opadającą w dół szarą linię trendu. Jeśli tak jest, może to być znakomitą wskazówką, że żółty metal może skierować się w stronę czerwonego oporu, a być może dalej, do fioletowego maksimum.

Co ciekawe, główny obszar wolumenu tej obecnej dystrybucji wynosi 1730 USD za uncję. Te duże węzły działają jak magnes cenowy, a na kartach może pojawić się kolejny spadek. Najniższy poziom, który powinien budzić niepokój, to dno zielonego wzmocnienia. Jeśli to zostanie zerwane, będzie to niższy, wyższy, niższy wzór wykresu, którym mogą zainteresować się analitycy fal Elliotta. Fala zniesienia 1-2 zatrzymała się na poziomie 61,8% zniesienia Fibonacciego, ale nie odnotowano dolnego dna. Jeśli chodzi o mnie, jeśli szczyt fali 1919 USD/oz zostanie przełamany, unieważni to każdą potencjalną falę spadkową i trend wzrostowy może zostać wznowiony. Można śmiało powiedzieć, że na wykresie tygodniowym nadal znajdujemy się w trendzie wzrostowym, ale w bardzo trudnym obszarze.

Zastrzeżenie: Opinie wyrażone w tym artykule są opiniami autora i mogą nie odzwierciedlać poglądów Kitco Metals Inc. Autor dołożył wszelkich starań, aby zapewnić dokładność podanych informacji; Jednak Kitco Metals Inc. nie może. Autor nie gwarantuje też tej dokładności. Ten artykuł służy wyłącznie do celów informacyjnych. Nie jest nakłanianiem do przeprowadzania jakiejkolwiek wymiany towarów, papierów wartościowych lub innych instrumentów finansowych. Kitco Metals Inc. nie akceptuje Autor tego artykułu będzie odpowiedzialny za straty i/lub szkody powstałe w wyniku korzystania z tej publikacji.

READ  Porsche wycofuje 43 000 Taycanów z powodu problemów z utratą mocy

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top