Amazonowi kończy się przestrzeń dyskowa… i siła robocza

W zeszłym roku minęły tygodnie, kiedy Amazon, największa na świecie firma e-commerce, odmówiła dostaw towarów do swoich magazynów z powodu braku powierzchni magazynowej i personelu magazynowego.

Siedem miesięcy po 2021 r. firma wciąż szaleje, by nadrobić zaległości. Pomimo podwojenia sieci magazynów i transportu w ciągu ostatnich 18 miesięcy i zatrudnienia tylu osób, co czynny personel w siłach zbrojnych USA, nowe dane pokazują, że Amazon inwestuje w niewyobrażalnie ogromne ilości powierzchni do przechowywania i wysyłki towarów.

zatrudniamy! (każdy, kogo możemy dostać)

Akcje Amazona spadły w piątek o 7% po tym, jak firma obniżyła prognozy wzrostu sprzedaży, ale dla wielu inwestorów największym zmartwieniem jest logistyka. Niezwykle napięty rynek pracy zmusił Amazon do podniesienia płac i oferowania premii za podpisywanie kontraktów tylko po to, by przyciągnąć wystarczającą liczbę pracowników. Nawet z jednym na 153 amerykańskich pracowników zatrudnionym przez Amazon i globalną siłą roboczą 1,3 miliona, poszukiwania pracy trwają nadal.

Amazon ma również historię rozbijania skarbonki o długoterminowy udział w rynku, często kosztem krótkoterminowych zysków. Chociaż strategia przyniosła firmie kilku krytyków w ciągu 27-letniej historii firmy, wylewka pieniędzy nie zamierza się zamknąć:

  • Amazon planuje dodać 517 obiektów do swojej globalnej sieci dystrybucyjnej w ciągu najbliższych kilku lat, według firmy konsultingowej MWPVL International. Dodałoby to 176 milionów stóp kwadratowych — wielkość 3696 boisk do futbolu amerykańskiego — do 402 milionów stóp kwadratowych Amazona.
  • W ubiegłym roku nakłady inwestycyjne i czynsze sprzętu firmy wzrosły do ​​54,5 miliarda dolarów, co stanowi około dwukrotny wzrost w porównaniu z rokiem ubiegłym.

Jeden dzień, jeden dzień: Wydatki Amazon są po części po to, aby przywrócić firmę na drogę do osiągnięcia Świętego Graala: gwarantowane jednodniowe dostawy w dowolne miejsce w Stanach Zjednoczonych (oczywiście dla osób z członkostwem Prime). Analitycy Credit Suisse stwierdzili, że zyski ze zwiększonych nakładów inwestycyjnych Amazon przewyższają prognozy dotyczące spadających przychodów, ponieważ „konsument reaguje pozytywnie na wyższy/szybszy poziom usług”.

READ  Wszechstronność helikoptera Marsa NASA odbył podróż podczas szóstego lotu z powodu błędu nawigacji

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top