Amazon prosi przewodniczącą FTC Linę Khan o ustąpienie w dochodzeniu antymonopolowym

Lena Kahn, nominowana na komisarza Federalnej Komisji Handlu (FTC), przemawia podczas przesłuchania w sprawie potwierdzenia Senackiej Komisji Handlu, Nauki i Transportu na Capitol Hill w Waszyngtonie, 21 kwietnia 2021 r.

Saul Loeb | basen | Reuters

Amazonka Nalega, aby przewodnicząca Federalnej Komisji Handlu Lina Khan została usunięta z toczącego się dochodzenia antymonopolowego giganta handlu elektronicznego, powołując się na jej wcześniejszą krytykę autorytetu firmy.

W 25-stronicowym wniosku złożonym w środę do Federalnej Komisji Handlu Amazon argumentował, że Khan wygłosił publiczne komentarze na temat Amazona i jego zachowania, w tym, że firma była „winna naruszeń prawa antymonopolowego i powinna zostać zdemontowana”, sugerując, że nie jest uczciwa w swoim dochodzenia antymonopolowe Amazon Monopoly.

Rzecznik Amazona, Jack Evans, powiedział CNBC w oświadczeniu, że Khan wyraziła jasno swoje poglądy poprzez wcześniejsze prace z grupą antymonopolową Open Markets Institute, artykuły w czasopismach prawniczych oraz swój udział w podkomisji sądowej Izby Reprezentantów w kompleksowym dochodzeniu antymonopolowym dotyczącym głównych firm technologicznych.

„Amazon powinna podlegać kontroli wszystkich dużych organizacji. Jednak nawet duże firmy mają prawo do prowadzenia bezstronnego dochodzenia” – powiedział Evans. „Organ biznesowy i publiczne oświadczenia prezydenta Khana pokazują, że przesądziła ona o wyniku spraw, które FTC może zbadać podczas jej kadencji i zgodnie z obowiązującym prawem zabrania jej angażowania się w takie sprawy”.

Rzecznik FTC odmówił komentarza, twierdząc, że petycje i listy do FTC nie są publiczne.

Ten ruch ma miejsce, gdy organy regulacyjne w Stanach Zjednoczonych i za granicą przyglądają się wielu obszarom działalności Amazona. Najwyższy w Europie organ nadzoru antymonopolowego Zarzuty zostały wniesione przeciwko Amazonowi zeszłej jesieni Wszczęła kolejne dochodzenie w sprawie swojej podstawowej działalności detalicznej. Kongres i Federalna Komisja Handlu badają sposób, w jaki Amazon traktuje sprzedawców zewnętrznych.

Ponadto Federalna Komisja Handlu dokonuje przeglądu Amazon Proponowane przejęcie studio filmowe MGM, Dziennik Wall Street Wspomniałem o tym miesiącu. W środę demokratyczna senator Elizabeth Warren Napisał list do Federalnej Komisji Handlu wzywając go do: do przeprowadzenia „szerokiego i dokładnego przeglądu” umowy MGM, argumentując, że może to mieć antykonkurencyjne skutki w branży nadawczej i potencjalnie zaszkodzić małym firmom i pracownikom.

READ  Trudeau mówi, że Kanada nie będzie się spieszyć z ponownym otwarciem granicy ze Stanami Zjednoczonymi

Wcześniej w tym miesiącu Khan zaprzysiężony na prezydenta od FTC. Niespodzianka nastąpiła zaledwie kilka godzin po tym, jak Senat potwierdził jej nominację na komisarza.

Podczas przesłuchania potwierdzającego w Senacie, Khan powiedział senatorowi z Utah Mike’owi Lee, że nie ma problemów finansowych, które narażałyby ją na uchylenie się z powodu praw moralnych. Powiedziała, że ​​pójdzie za przewodnikiem, do którego prowadzi.

Khan zadebiutowała w kręgach antymonopolowych swoim artykułem w Yale Law Journal z 2017 r. „Paradoks antymonopolowy AmazoniiArtykuł, który napisała jeszcze jako studentka prawa, argumentował, że słynne ramy antymonopolowe skupiające się na dobru konsumentów nie nadają się do oceny cyfrowych gigantów, takich jak Amazon.

Standard dobrostanu konsumentów często sprawdza, czy ceny wzrosną, czy spadną dla konsumentów, ale Khan wezwał do bardziej kompleksowego spojrzenia na egzekwowanie przepisów antymonopolowych, które mogłoby uwzględnić rolę Amazona jako platformy, na której opierają się jego konkurenci. „Konieczne jest również zrozumienie, dlaczego platforma wysokiego wzrostu angażuje się w drapieżne ceny” – powiedziała.

Nierzadko zdarza się, że firmy lub grupy adwokatów kwestionują udział komisarzy w pewnych sytuacjach na podstawie ich postrzeganych uprzedzeń.

Pod koniec lat siedemdziesiątych sąd federalny nakazał ówczesnemu przewodniczącemu Federalnej Komisji Handlu Michaelowi Perchukowi zdystansowanie się od dochodzenia w sprawie tworzenia przepisów dotyczących reklam telewizyjnych skierowanych do dzieci z powodu jego wcześniejszej krytyki takich praktyk reklamowych. Ale sąd apelacyjny później uchylił to orzeczenie.

Mimo to Pertschuk w końcu Wybierz, aby zrezygnować z tematu, ponieważ powiedział, że odwraca jego uwagę od samego śledztwa

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top