Amazon Kindles wkrótce będzie obsługiwał format plików ePub poprzez Wyślij do Kindle

W ten weekend raport z Dobry e-czytnik Wydaje się, że odnosi się do czegoś naprawdę dzikiego. Po 15 latach Amazon w końcu ugiął się przed konkurencją i poparł elektroniczny format ePub używany przez zdecydowaną większość bibliotek internetowych, wydawców i konkurencyjnych serwisów. Okazuje się jednak, że Amazon nie obsługuje natywnie formatu ePub. Zamiast tego per Aktualizacja do wysłania do dokumentów KindleAmazon Kindle wkrótce będzie obsługiwał funkcję Send to Kindle do konwersji plików ePub na własny format plików cyfrowych książek Amazon.

Byliśmy tak blisko! Co jest szalone, ponieważ byliśmy blisko tego, a także tak daleko, odkąd oba formaty plików Kindle i ePub zostały wprowadzone w 2007 roku. Sony, Barnes & Noble i inni twórcy e-czytników szybko wesprzeli ePub, podstawowy standard techniczny dla międzynarodowego forum publikacji cyfrowych . Amazon zdecydował się na obsługę innych formatów plików, w tym .Mobi, który nabył od francuskiej firmy Mobipocket w 2005 r., oraz .AZW, który jest zasadniczo wersją .Mobi pod marką Amazon.

W praktyce oznacza to, że przez ostatnie 15 lat, jeśli chcesz umieścić plik ePub na czytniku Kindle, musisz go najpierw przekonwertować, zwykle za pomocą bardzo potężnego, ale bardzo frustrującego i brzydkiego Calibre. To był świetny przepływ pracy, ale w ciągu ostatnich kilku lat stał się coraz bardziej irytujący.

Obecnie wydawcy częściej sprzedają e-booki bezpośrednio konsumentom, często po niższej cenie niż Amazon, Rakuten czy Barnes & Noble. Mniejsi wydawcy uczynili z tego nawet coś w rodzaju punktu sprzedaży — czasami autorzy uzyskują większą część sprzedaży bezpośrednio od wydawcy niż od większego księgarni cyfrowej, więc możesz lepiej „wspierać” swojego ulubionego autora, kupując bezpośrednio od wydawca . Ale ponieważ możesz bardzo szybko uzyskać pliki e-booków na e-czytniku Kobo, Barnes & Noble, Pocketbook lub jednym z wielu e-czytników pochodzących z Chin, nadal musisz się zatrzymać i zrobić kaliber. krok, jeśli chcesz tę samą książkę na Kindle.

READ  Redmi Note 10T 5G z MediaTek Dimensity 700 SoC wprowadzony na rynek w Indiach od 13 999 rupii

Teraz trochę łatwiej będzie uzyskać ePub na swoim Kindle. Amazon pozwoli Ci wysyłać pliki ePub do Kindle za pomocą funkcji Wyślij do Kindle, a plik ePub powinien następnie zostać przekonwertowany na plik KF8. Który, chociaż technicznie ePub nie jest? Czy to prawda Plik ePub, ponieważ jest obsługiwany tylko przez Kindles.

Nie wiem jak wy, ale wydaje mi się, że Amazon umieścił między mną a treścią wielką szklaną ścianę marki Amazon, aby nigdy nie zapomnę doświadczenia z e-czytaniem Amazon. To jeden z wielu powodów, dla których lubię tablety z Androidem E Ink. Mogę po prostu umieścić ePub na moim tablecie bez przeskakiwania w tym celu przez obręcze marki Amazon.

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top