Alex Jones na rozprawie: Jury stwierdza, że ​​założyciel Infowars musi zapłacić 45,2 miliona dolarów odszkodowania dla rodziców Sandy Hook

Powodowie Neil Heslin i Scarlett Lewis otrzymali łącznie prawie 50 milionów dolarów zarówno w postaci odszkodowania, jak i odszkodowania karnego. Z łącznej kwoty 49,3 miliona dolarów, 45,2 miliona dolarów odszkodowań karnych może zostać zmniejszonych z powodu prawa Teksasu.

Jurorzy rozpoczęli obrady około godziny 12:30 w piątek, po tym, jak sędzia Maya Guerra Gamble przypomniała im, że w hipotetycznym orzeczeniu przeciwko niemu Jones został już uznany za odpowiedzialnego za zniesławienie i „umyślne nadużycia emocjonalne” wobec Lewisa i Heslen.

W emocjonującej dyskusji końcowej w piątek, prawnik Lewisa i Heslina, Wesley Todd Ball, powiedział ławie przysięgłych: „Prosimy was o przesłanie bardzo prostej wiadomości, która brzmi: „Stop Alexowi Jonesowi. Przestańcie zarabiać na dezinformacji i kłamstwach.

Adwokat Jonesa, Andino Raynal, natychmiast poruszył w sądzie kwestię prawa Teksasu i wysokości odszkodowania za straty moralne, a następnie, po zakończeniu postępowania, podjął je ponownie, wypowiadając się poza sądem.

„Uważamy, że wyrok był zbyt wysoki. Jeśli chodzi o odszkodowania za straty moralne, prawo Teksasu ustala je na 750 000 USD na jednego powoda, więc dzisiaj wyrok ten wynosi do 1,5 miliona USD kary. Alex Jones będzie dziś na antenie, będzie na wyemitować jutro”, powiedziała Renal. Po Court: „Będzie wyemitowany w przyszłym tygodniu. Będzie nadal wykonywać swoje zadanie rozliczania struktury władzy. To nasze jedyne stwierdzenie.

Sędzia Gamble uznał sprzeciw Rinal w sądzie, ale nie wydał natychmiastowego orzeczenia.

„Mamy w Teksasie przepisy, w których udajemy, że ufamy naszym ławom przysięgłym, a potem nie ufamy naszym ławom przysięgłym, co jest prawdą” – powiedział wtedy Gamble. „I jestem pewien, że orzeczenie odpowiednio odzwierciedli prawo Teksasu w tym zakresie, więc nie muszę się tym martwić”.

CNN zwróciło się do pełnomocnika powodów, aby skomentować argumentację Rinal.

Podczas końcowych dyskusji Paul wezwał ławę przysięgłych, by „odstraszyła Alexa Jonesa od ponownego popełnienia tego okrucieństwa” i „odstraszyła innych, którzy mogliby chcieć zająć jego miejsce”.

READ  Białoruski biegacz „bezpieczny” w hotelu w Tokio po zwróceniu się o pomoc do MKOl

Raynal bronił znacznie niższej sumy, sugerując, że przysięgli powinni podwoić domniemane godzinowe zarobki Jonesa w wysokości 14 000 USD i 18 godzin, o których mówił, że Jones mówił o Sandy Hook w Infowars, za kwotę prawie ćwierć miliona dolarów.

W czwartek, w pierwszej fazie procesu, Jury przyznało rodzicom 4,1 miliona dolarów W odszkodowaniach, kwota znacznie mniejsza niż 150 milionów dolarów, o które prosili prawnicy rodziców. W swoim końcowym przemówieniu Paul podziękował ławie przysięgłych za decyzję o przyznaniu 4,1 miliona dolarów, mówiąc, że ma to ogromny wpływ na życie rodziców i prosząc ich o zapewnienie wystarczających odszkodowań karnych, aby łączna kwota wyniosła 150 milionów dolarów.

Odszkodowanie jest formą kary za zachowanie oskarżonego. Jones, szef konspiracyjnych mediów Infowars, wielokrotnie kłamał na temat masakry w Sandy Hook. Wywołało teorie spiskowe na temat ofiar i ich rodzin, co doprowadziło do wielu procesów sądowych o zniesławienie. Od tego czasu przyznał, że doszło do strzelaniny.

Jones twierdził w swoim zeznaniu, że tylko nagroda jury w wysokości 2 milionów dolarów zrujnowałaby go finansowo. Ale w piątek rano jurorzy usłyszeli zeznania na temat fortuny Jonesa od ekonomisty Bernarda Pettingella Jr., który oszacował majątek Jonesa na 135-270 milionów dolarów.

Pettingill, Jr. powiedział: D., który zbadał kilka lat dokumentacji Free Speech Systems, rodzica Jones i Infowars, powiedział, że Jones używał wielu firm-przykrywek, aby ukryć swoje pieniądze.

Zeznał Pettingill, Jr.

„Alex Jones wie, gdzie są pieniądze, wie, gdzie się podziały, i wie, że ostatecznie z nich skorzysta” – powiedział Pettingell Jr.

Po tym, jak juror zapytał o różnicę między pieniędzmi Jonesa a pieniędzmi jego firmy, Pettingill Jr. „Nie można oddzielić Alexa Jonesa od firm. To firmy”.

Dodał, że Jones „zarobił pieniądze na swojej technice”, sugerując nawet, by Jones prowadził kurs licencjacki na temat jego technik.

READ  Białoruś przenosi siły specjalne do granicy z Ukrainą

Budzące strach wypowiedzi Jonesa na Infowars przez wiele lat były zestawiane z reklamami suplementów diety, filmów dokumentalnych i innych produktów sprzedawanych przez Infowars. Pettingill, Jr. powiedział: Pieniądze napłynęły i zidentyfikował dziewięć różnych firm, których właścicielem był Jones.

„On jest bardzo odnoszącym sukcesy facetem, rozpowszechnia trochę mowy nienawiści i trochę dezinformacji, ale zarobił dużo pieniędzy i zamienił je w gotówkę” – powiedział Pettingell Jr. na platformie. „Myślę o nim tak, że nie jeździł na fali, on ją stworzył”.

Jones zeznał na początku tygodnia o swoich rzekomych problemach finansowych po tym, jak giganci mediów społecznościowych, tacy jak Facebook i Twitter, zablokowali jego treści na swoich platformach.

„Pamiętam, jak to powiedział, ale zapisy tego nie odzwierciedlają” – powiedział Pettingill, Jr.

Podczas końcowych dyskusji Paul zapewnił, że Jones miał więcej pieniędzy ukrytych gdzie indziej i argumentował, że 4,1 miliona dolarów to spadek w przysłowiowym wiadrze Jonesa. „Możliwe, że powrócił już dzięki darowiznom” od fanów, powiedział Paul.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top