Aleksiej Nawalny jest więźniem sumienia. Amnesty International przeprasza sprzeciw i przywraca swoje stanowisko

W lutym Amnesty International przeprosiła Aleksieja Nawalnego, rosyjskiego działacza opozycji w rosyjskiej kolonii karnej, za utratę tytułu więźnia sumienia. Jak zapowiedziała, stan ten zostanie dla niego zresetowany.

W lutym ogłoszono amnestię generalną, że Aleksiej Nawalny, który w przeszłości był oskarżany o dyskryminację i nacjonalizm, nie był uważany za więźnia sumienia. Nawalny nawoływał do deportacji imigrantów w aktach początków działalności politycznej.

Oglądaj TVN24 w Internecie w TVN24 >>>

AI przyznaje, że rosyjskie władze wykorzystały tę decyzję do dalszego naruszenia praw Nawalnego, który został aresztowany w styczniu i skazany na 2,5 roku więzienia za złamanie warunkowego zwolnienia. Nawalny uważa, że ​​postawione mu zarzuty zostały sfabrykowane.

Więzienie, w którym przebywa Aleksiej NawalnyPAP / EPA / SERGEI ILNITSKY

Amnesty International przeprasza Navalnego

„Amnesty International podjęła złą decyzję (…) i przeprasza za jej negatywny wpływ na Nawalnego oraz działaczy w Rosji i na całym świecie walczących o jego niepodległość” – czytamy w oświadczeniu.

Organizacja twierdzi, że zrewidowała praktykę nazywania ludzi więźniami sumienia i nie usunie tej etykiety wyłącznie na podstawie wcześniejszego zachowania.

„Niektóre z wcześniejszych wypowiedzi Nawalnego są naganne, nie będziemy ich w najmniejszym stopniu tolerować (…), potwierdzamy jego pozycję jako więźnia sumienia, nie wspieramy jego programu politycznego, ale skupiamy się na pilnej potrzebie uszanowania jego prawa ”- powiedział AI.

Kluczowe źródło zdjęć: Anatolij Maltsev / BAP / EPA

READ  Polska planuje ogrodzenie granicy z Białorusią, udziela pomocy migrantom | Krajowe / Światowe

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *