Alberta została zmuszona do wykorzystania rezerw w celu zbilansowania systemu energetycznego po raz drugi w lipcu

Po raz drugi w tym miesiącu operator systemu elektroenergetycznego Alberty wydał w środę „ostrzeżenie o sytuacji awaryjnej”, ponieważ prowincja była zmuszona polegać na rezerwach w celu zbilansowania systemu elektroenergetycznego.

trochę przed piątą wieczorem, AESO .tweeted Wydała ostrzeżenie o zagrożeniu energetycznym poziomu 2.

Czytaj więcej: Alarm został podniesiony po tym, jak Alberta została zmuszona do użycia „rezerw do zrównoważenia systemu elektroenergetycznego”

„Jest to spowodowane nieplanowaną stratą położniczą” – powiedziała organizacja. „Rezerwy równoważą system energetyczny.

„Dostawa nadal zaspokaja popyt”.

Firma AESO poprosiła mieszkańców Alberta, aby spróbowali zmniejszyć zużycie energii między godziną 16:00 a 19:00.

AESO poinformowało, że stan alarmowy zakończył się o 19:34.

Historia toczy się dalej pod reklamą

Czytaj więcej: Alberta bije poprzedni rekord w szczytowym letnim zużyciu energii elektrycznej

Ostrzeżenie zostało wydane, ponieważ większość obszarów Alberty nadal znajduje się pod ostrzeżeniem o wysokiej temperaturze. Zużycie energii w Albercie wzrosło tego lata, szczególnie podczas historycznej fali upałów, która nawiedziła prowincję na początku tego lata.

Grupa naciska na większą integrację sieci energetycznych

Niektórzy ludzie domagają się podłączenia większej liczby sieci energetycznych w całej Kanadzie, po części w celu złagodzenia potencjalnych niedoborów energii, ale także ze względów ekonomicznych i środowiskowych. .

Środa, Nowa inicjatywa o nazwie Canada Network zapowiedziane, który wzywa do lepszej integracji sieci elektrycznej w całej Ameryce Północnej, aby podwoić przepustowość sieci, aby zapewnić „odpowiednie, przystępne cenowo, bezpieczne i bezemisyjne dostawy energii elektrycznej do zasilania naszej przyszłości zerowej netto”.

Philip Dugay jest dyrektorem zarządzającym Canada Grid Initiative w Transition Accelerator, organizacji charytatywnej, która, jak twierdzi, ma na celu pomóc „rozwiązać wyzwania społeczne, jednocześnie przesuwając Kanadę na opłacalne ścieżki, aby osiągnąć zerową emisję gazów cieplarnianych netto do 2050 r.”.

READ  Mediana cen kanadyjskich domów wzrosła o 38% rok do roku, ale spadła od marca

„Chodzi o naszą krajową konkurencyjność gospodarczą”, powiedział Dogai, dodając, że wierzy, że integracja sieci może napędzać inwestycje.

Zasugerował, że Alberta mogłaby sprowadzać energię z Kolumbii Brytyjskiej i sprzedawać nadwyżki energii wiatrowej i słonecznej na rynek amerykański.

Historia toczy się dalej pod reklamą

„Mamy cały kapitał i zasoby ludzkie, których potrzebujemy” – powiedział Dugay. „Ale nie mamy okazji rynkowej”.

Bruce Lowery jest prezesem organizacji charytatywnej Ivy Foundation, której strona internetowa twierdzi, że ma na celu „poprawę dobrobytu Kanadyjczyków poprzez skupienie swoich zasobów na wybranych ważnych kwestiach”.

„Jest to lepsze dla konsumentów, lepsze dla środowiska i to naprawdę lepszy sposób na zasilanie systemu elektroenergetycznego” – powiedział.

Zapytany o komentarz na temat niektórych grup dążących do lepszej integracji sieci energetycznej Alberty z innymi prowincjami, wiceminister ds. gazu ziemnego i energii elektrycznej prowincji powiedział, że jego rząd podziela „cel, jakim jest posiadanie solidnej, niezawodnej i odpornej sieci elektrycznej, która może zaspokoić rosnące zapotrzebowanie w nadchodzących latach będziemy szukać możliwości współpracy z sądownictwem i przemysłem, aby zapewnić mieszkańcom Alberty dostęp do potrzebnej im energii elektrycznej”.

„Jesteśmy głęboko zaangażowani w zapewnienie, aby Alberta zachowała wyłączną jurysdykcję nad naszym rynkiem energii elektrycznej oraz aby nasze rynkowe podejście do energii elektrycznej nadal służyło przede wszystkim najlepszym interesom wszystkich mieszkańców Alberty” – oświadczenie wydane przez Dale Nally dla Globalne wiadomości przeczytane.

Nasza prowincja posiada unikalny rynek energii elektrycznej wyłącznie dla energii, który nadal przyciąga znaczące inwestycje prywatne w naszej sieci. Tylko w ciągu ostatnich dwóch lat ogłoszono projekty dotyczące energii odnawialnej o wartości 2 miliardów dolarów”.

Historia toczy się dalej pod reklamą

– Z plikami od Toma Vernona z Global News

Obejrzyj poniżej: (od 29 czerwca 2021 r.) Wraz z falą upałów, która przeszła przez Albertę, zużycie energii i wody dramatycznie wzrosło, co skłoniło wiele gmin do żądania, a nawet proszenia mieszkańców, aby ograniczyli zużycie mniej istotne. Raporty Sarah Comadina.


Kliknij, aby odtworzyć wideo:Zużycie wody i energii podczas fali upałów w Albercie


Obawy o zużycie wody i energii podczas fali upałów w Albercie – 29 czerwca 2021 r.

© 2021 Global News, oddział Corus Entertainment Inc.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top