Alberta SkipTheDishes Kierowca dostaje 15 000 dolarów po tym, jak restauracja odmówiła mu podania tacki z napojem

Kierowca SkipTheDishes w Red Deer w Albercie zabrał do domu nagrodę w wysokości 15 000 dolarów po tym, jak lokalna restauracja odmówiła mu tacki z napojami.

Kierowca Denny Haverlock jest sparaliżowany w lewym ramieniu w wyniku wypadku motocyklowego i nie może trzymać niczego w lewej ręce.

Dokumenty sądowe Powiedział, że w 2019 roku Burger Boy kilkakrotnie odmówił „dostarczenia mu tacy z napojami”, gdy zamówienie zawierało tylko jedną filiżankę, mimo że Haverluck nie mógł jej bez niej unieść.

W rezultacie, Haverlock powiedział, że odczuwa „złość i zażenowanie” z powodu odmowy restauracji dania mu tacy z jedzeniem, co zmusiło go do zaprzestania przyjmowania zamówień z restauracji, co wpłynęło na wysokość jego wynagrodzenia i ocenę SkipTheDishes.

w jej zasadaKaren Scott, członek Komisji Praw Człowieka Alberty, powiedziała, że ​​dyskryminacja w restauracji miała „ogromny wpływ” na Haverlocka i jego zyski.

Powiedziała, że ​​Haverlock nie miał możliwości noszenia w ręku drinka i odmówił dostarczenia mu tacy, która miała „niekorzystny skutek wyraźnie związany z jego niepełnosprawnością”.

Restauratorzy Selma i David Danielson zaprzeczyli zarzutom Haverlocka w sądzie, mówiąc, że „nikomu nie powiedziano, że potrzebuje tacy”.

Właściciele powiedzieli, że przestali dawać tace z napojami do zamówień z jednym napojem „w celu zmniejszenia kosztów i odpadów”.

Jednak Scott powiedziała, że ​​„pod względem prawdopodobieństwa” czuła, że ​​Haverlock został faktycznie zamówiony i odmówiła podania tacy „co spowodowało, że miał trudności ze zbieraniem zamówień na jedzenie”.

Scott powiedział, że restauracja „nie przedstawiła żadnego rozsądnego uzasadnienia dla swojego działania, które zawstydziłoby i nękało skarżącego”.

„Dostarczenie jednorazowej tacy na napoje, szacowanej na 0,50 USD, było zbyt proste, przez co brak jej dostarczenia był mniej wyrozumiały” – dodała.

Obraz okładki tego artykułu został użyty wyłącznie w celach ilustracyjnych.

READ  Przyszłość turystyki na wyspie Vancouver jest niepewna, ponieważ oczekuje się złagodzenia epidemicznych zasad dotyczących „wyłączników automatycznych”

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top