Alam Konisek, alpinista, który będzie reprezentował Polskę na Igrzyskach Olimpijskich 2021

Polska — Aluminka przełajowa i lekkoatletyczna z Zachodniego Kolorado, Alija Konisek, kontynuuje swoją karierę wyścigową po studiach, biorąc udział w biegu na 3000 m z przeszkodami kobiet o ojczystej Polsce na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio w 2021 roku.

Pierwsza runda biegu na 3000 m z przeszkodami kobiet ma się odbyć w niedzielę 1 sierpnia na Stadionie Olimpijskim.

Na Mistrzostwach Polski w Lekkiej Atletyce (Polskie Tory Olimpijskie) Konyzek pobiegł w biegu indywidualnym w 9 minut i 27,79 sekundy, ustępując jedynie swojej siostrze Anecie Koneisek (9:25,98 PR) w klasyfikacji generalnej. Aneka startował w alpinizmie przez trzy semestry, gdzie był pięciokrotnym All-Amerykaninem, zanim przeniósł się na University of Oregon.

W ciągu pięciu lat spędzonych na University of Western Colorado Alija Konisek była dziewięciokrotnym mistrzem kraju i piętnastokrotnym All-American. Stając się jednym z najbardziej utytułowanych alpinistów wszechczasów. Wcześniej był rekordzistą NCAA Division II w biegu na 3000 m z przeszkodami, osiągając najlepszy czas w college’u 9: 47,72.

Od ukończenia studiów wiosną 2019 roku Alija kontynuuje treningi i rywalizację na najwyższym poziomie. Obecnie jest sportowcem biegowym, trenuje online w ramach partnerstwa Saski Endurance. Największe zwycięstwo Aliji po studiach nastąpiło, kiedy wygrała bieg z przeszkodami na 3000 m kobiet na Światowych Igrzyskach Uniwersyteckich, zajmując piąte miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Europy, 28. na Mistrzostwach Świata IAAF i 17. na Mistrzostwach Europy.

Alija będzie teraz reprezentował swoją rodzimą Polskę na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio w 2021 roku.

READ  Szef NBP mówi, że nie martwi się danymi o inflacji

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top