Aktywiści klimatyczni rzucają syrop klonowy na tablicę Emily Carr (wideo)

Aktywiści syropu klonowego rzucili w ten weekend obraz Emily Carr w Vancouver Art Gallery w ramach protestu.

protestujący z przestań pękać Żądają natychmiastowego zakończenia rurociągu Coastal Gaslink na niezamieszkałych ziemiach Wet’suwet’en.

W sobotę 12 listopada aktywiści klimatyczni posypali syropem klonowym cały film Emily Carr Trunks and Sky. Praca olejna na papierze sięga 1934 roku, a Carr jest uważany za jednego z najsłynniejszych artystów z BC. Jej prace przedstawiały krajobrazy Kolumbii Brytyjskiej i czerpały inspirację z rdzennych mieszkańców północno-zachodniego Pacyfiku.

Erin Fletcher, jedna z nastoletnich protestujących, również przyczepiła się do ramy obrazu. Ma nadzieję zwrócić uwagę na wykopaliska pod rzeką Wedzinką na ziemiach Wet’suwet’en w północnej BC.

„Jesteśmy w stanie zagrożenia klimatycznego. Podejmujemy tę akcję po Dniu Pamięci, aby przypomnieć sobie o niezliczonych ofiarach śmiertelnych, które miały miejsce i będą następować z powodu chciwości, korupcji i niekompetencji naszych przywódców” – powiedziała w oświadczeniu.

Jest gotowa zabrać ją do policyjnego aresztu w Vancouver.

Constable Steve Addison z Vancouver Police potwierdził, że pracownicy Vancouver Art Gallery wezwali policję po tym, jak dwie kobiety weszły do ​​galerii i umieściły syrop klonowy na obrazie, podczas gdy trzecia osoba wydawała się robić zdjęcia.

Wierzymy, że wiemy, kim są kobiety i przeprowadzimy pełne dochodzenie. W tej chwili nie dokonano żadnych aresztowań, powiedział Addison.

Zgodnie z oświadczeniem udostępnionym przez Vancouver Art Gallery po incydencie, powiedzieli, że potępiają „akty wandalizmu wobec dzieł o znaczeniu kulturowym znajdujących się pod naszą opieką lub w jakimkolwiek muzeum”.

READ  Willow Smith mówi, że Cyberstalker włamał się do jej domu

„Kluczową częścią naszej misji jest zapewnienie bezpieczniejszych przestrzeni do komunikacji i pomysłów. Jako organizacja charytatywna non-profit, jesteśmy fundamentem pamięci i pielęgnowania przyszłych pokoleń” – powiedział Anthony Kindle, dyrektor i dyrektor generalny Vancouver Art Gallery .

„Wspieramy swobodne wyrażanie pomysłów, ale nie kosztem tłumienia pomysłów i artystycznej ekspresji innych osób lub w inny sposób uniemożliwiania ludziom dostępu do tych pomysłów”.

Pracownicy Galerii uważają, że nie ma trwałego uszkodzenia dzieła sztuki.

„Galeria potępia tę pracę i prace mające na celu zachowanie i ochronę kulturowo ważnych dzieł wszystkich Kolumbijczyków i Brytyjczyków” – powiedzieli.

Według „Stop Fracking Around” ich działaniami w serialu kieruje przekonanie dowódcy kanadyjskiego korpusu z I wojny światowej, Juliana Binga, że ​​„w sytuacji awaryjnej człowiek, który coś robi, czasami jest nie tak, ale człowiek, który nic nie robi, zawsze jest zły”.

„Kiedy zwiększamy średnią globalną temperaturę o więcej niż dwa stopnie Celsjusza, patrzymy na śmierć i głód na bezprecedensową skalę z powodu braku działań na rzecz zmiany klimatu” – powiedział Fletcher.

Naród Witsuyen dał jasno do zrozumienia, że ​​nie chce tego rurociągu na swoich ziemiach nieobjętych dotacją. Oto pytanie do wszystkich Kanadyjczyków: Co tak naprawdę oznacza dla nas pojednanie, jeśli nie znajduje ono odzwierciedlenia w naszych działaniach jako narodu? „

Aktywiści klimatyczni na całym świecie demonstrują w galeriach sztuki, szpecąc dzieła sztuki znane jako jedzenie.

W październiku olej Demonstranci rzucili zupę pomidorową Na obrazie Van Gogha. Wkrótce potem protestujący rzucili Tłuczone ziemniaki w Monetze. W odpowiedzi na te ostatnie wydarzenia Stowarzyszenie Dyrektorów Muzeów Sztuki (AAMD) wydało na początku tego miesiąca oświadczenie, w którym stwierdziło, że ataki na dzieła sztuki były nieuzasadnione.

Syrop klonowy to kanadyjska odmiana trendu światowego ruchu protestacyjnego, więc czy następny jest Putin?

READ  Kyle Massey został oskarżony o popełnienie przestępstwa, oskarżony o wysyłanie wulgarnych treści do nieletniego

Luna Nunez

"Gracz. Introwertyk. Rozwiązujący problemy. Twórca. Myśliciel. Przez całe życie ewangelista żywności. Orędownik alkoholu."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top