Aktualności | NASA szuka propozycji dwóch nowych prywatnych misji astronautów na Międzynarodową Stację Kosmiczną

Amerykańska agencja kosmiczna szuka propozycji dwóch nowych misji specjalnych dla astronautów na Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS).

Pierwsza misja odbędzie się między jesienią 2022 a połową 2023 roku, a druga między połową 2023 a końcem 2023 roku.

Specjalna misja astronautów obejmuje amerykański komercyjny statek kosmiczny transportujący prywatnych astronautów na stację kosmiczną, gdzie wykonują oni czynności na pokładzie orbitującego laboratorium lub dołączonej do niego struktury komercyjnej. Amerykańska agencja kosmiczna poinformowała w piątek w oświadczeniu, że NASA co roku udostępnia do dwóch krótkoterminowych misji astronautów.

Dodała, że ​​dzięki tym możliwościom amerykańskie firmy komercyjne będą nadal odgrywać kluczową rolę w tworzeniu trwałej obecności na niskiej orbicie okołoziemskiej (LEO) poprzez program rozwoju komercyjnego niskiej orbity okołoziemskiej agencji.

„Ten rok to prawdziwy renesans dla ludzkich lotów kosmicznych, ponieważ latamy NASA i międzynarodowymi astronautami na pokładzie amerykańskiego komercyjnego statku kosmicznego na Międzynarodową Stację Kosmiczną, a także gdy widzimy ekspansję prywatnych misji astronautów” – powiedział Phil McAllister, dyrektor ds. komercyjnych Lot w kosmos. Rozwój w siedzibie NASA.

„Ponieważ coraz więcej osób podróżuje w kosmos i robi więcej rzeczy podczas swoich lotów kosmicznych, przyciąga to więcej osób do wykonywania większej liczby czynności na niskiej orbicie okołoziemskiej i odzwierciedla rosnący rynek, który przewidzieliśmy, gdy rozpoczęliśmy program Commercial Crew 10 lat temu” – dodał. .

Ukierunkowane nowe możliwości lotów będą drugą i trzecią misją specjalną astronautów na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

NASA podpisała umowę z Axiom Space na pierwszą prywatną misję astronautów, która odbędzie się nie później niż w styczniu 2022 roku.

Każde nowe zadanie może trwać do 14 dni. Dokładne daty zależą od ruchu statku kosmicznego do stacji kosmicznej i ograniczeń planistycznych dotyczących aktywności na orbicie.

„Ta strategia zapewni usługi potrzebne rządowi po niższych kosztach, umożliwiając agencji skupienie się na misjach Artemis na Księżyc i na Marsa, przy jednoczesnym dalszym korzystaniu z niskiej orbity okołoziemskiej jako poligonu szkoleniowego i demonstracyjnego dla misji kosmicznych” – powiedział NASA.

READ  SpaceX wypuszcza mrówki, awokado i robota na stację kosmiczną

– Jans

Wł. /

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top