Aktualizacja COVID-19: spojrzenie na rozpowszechnienie wariantu Omicron w Kolumbii Brytyjskiej

Laboratoria zdrowia publicznego nie mogą zsekwencjonować Omicron wystarczająco szybko, aby zapewnić dane w czasie rzeczywistym; Urzędnicy zakładają jednak, że nowy wariant COVID-19 rozwiąże prawie wszystkie przypadki w najbliższej przyszłości

Centrum Kontroli Chorób Kolumbii Brytyjskiej ocenia każdy pozytywny przypadek wirusa COVID-19 w celu określenia częstości występowania Omicron w prowincji.

Jak dotąd wyniki nie są zaskakujące: szybko się rozprzestrzeniają.

Jednak dokładna liczba przypadków tego ostatniego wariantu w Kolumbii Brytyjskiej została opóźniona nawet o siedem do 11 dni, ponieważ tyle czasu zajmuje centrum sekwencjonowanie każdej próbki.

„Jest pewne opóźnienie… sekwencjonowanie całego genomu zajmuje kilka dni” – wyjaśniła regionalna specjalistka ds. zdrowia dr Bonnie Henry podczas ostatniej konferencji prasowej 17 grudnia.

„To jedno z wyzwań, jakie mamy z tą nową alternatywą na całym świecie, czy potrzeba trochę czasu, zanim się zorientujesz, kiedy możesz spojrzeć wstecz i spojrzeć na to, co widzimy” – powiedział Henry.

17 grudnia Ministerstwo Zdrowia ogłosiło 167 „zidentyfikowanych” nowych przypadków typu COVID-19, które wykazują znaczną odporność na szczepionki – szczególnie w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa i wystąpieniem objawów przeziębienia i łagodnej grypy. To ponad dwukrotnie więcej niż liczba przypadków zidentyfikowanych 16 grudnia: 135.

Henry ogłosił swój pierwszy przypadek wariantu 30 listopada. Omicron został po raz pierwszy odkryty w Afryce Południowej, u podróżnika z Nigerii.

Centrum opublikowało 17 grudnia najnowszy raport dotyczący wariantu troski (VOC), z którego wynika, że ​​Omicron zaczyna zyskiwać na popularności, stając się wariantem dominującym, zastępując wariant Delta. Jednak dane są kompletne dopiero 4 grudnia, więc zapewniają trochę kontekstu w czasie rzeczywistym dla szybko zmieniającej się sytuacji.

Zwykle do znalezienia wariantów używana jest tylko losowa próba testów; Jednak raport VOC stwierdza: „Dla nowego leczenia Omicron… sekwencjonowanie wszystkich pozytywnych próbek zostało wznowione z próbkami retrospektywnymi pobranymi od 15 listopada 2021 r.”

READ  Wirus koronowy: co dzieje się w Kanadzie i na całym świecie w czwartek

Na dzień 4 grudnia laboratorium zdrowia publicznego (PHL) w centrum zsekwencjonowało 103 605 próbek pozytywnych. Według centrum, sekwencjonowanie służy do badania możliwej ponownej infekcji COVID-19, śledzenia zmiennych będących przedmiotem obaw i monitorowania skuteczności szczepionki.

Strategia genomiczna PHL COVID-19 działa jak przysłowiowy kanarek w kopalni węgla, działając jako wczesny sygnał ostrzegawczy, który informuje laboratorium i reakcję zdrowia publicznego. Wzrost częstości występowania wariantów P.1 i B.1.1.7 w BC doprowadził do zmiany strategii badań laboratoryjnych mających na celu szybsze identyfikowanie i zwalczanie ognisk związanych z wariantami wzbudzającymi obawy. „

Jednak przeciętny człowiek nie byłby świadomy wariantu, który odkrył, według rzecznika ministerstwa.

Gdzie Omicron jest rozpowszechniony w Kolumbii Brytyjskiej?

Według raportu, Omicron jest szeroko rozpowszechniony w zachodniej części dolnego lądu (Vancouver Coastal Health) i na wyspie Vancouver. Henry zauważył, że fakt ten jest zgodny z szybkim wzrostem liczby przypadków w obu obszarach. Dziewięćdziesiąt trzy ze 167 nowych przypadków Omicron ogłoszonych w piątek dotyczy rejonu Vancouver Coastal Health District.

Jak zauważyliśmy, [Omicron] Zaczyna powodować gwałtowny wzrost liczby nowych przypadków COVID-19, które obserwujemy, zwłaszcza w obszarze Vancouver Coastal and Fraser Health oraz tutaj, na wyspie Vancouver. Henry potwierdził.

Bez danych w czasie rzeczywistym Henry powiedział, że dane z innych jurysdykcji, a także wzrost liczby przypadków wśród zaszczepionych osób są wystarczającym dowodem na to, że Omicron działa.

„Wiemy z Ontario, gdzie byli przed nami, lub z Wielkiej Brytanii, że liczba reprodukcyjna po wprowadzeniu do populacji jest wyższa niż to, co widzieliśmy w Delta w ciągu ostatnich kilku tygodni” Henry Henry powiedział.

Od 3 do 9 grudnia w pełni zaszczepione osoby stanowiły 45,1% wszystkich 2429 nowych przypadków w BC, podczas gdy od 9 do 15 grudnia w pełni zaszczepione osoby stanowiły 57,2% z 3394 nowych przypadków. Przypuszczalnie na razie wzrosty są spowodowane omikronem.

READ  Wraz ze wzrostem liczby zgonów spowodowanych przez COVID-19 i przeciążeniem szpitali, Rosja nałożyła ograniczenia

Warto zauważyć, że w tym czasie liczba hospitalizacji osób w pełni zaszczepionych utrzymywała się na stałym poziomie: 1,1 na 100 000 zaszczepionych w porównaniu do 23,8 na 100 000 osób nieszczepionych.

Podczas gdy podwójne dawki mRNA lub szczepionki wektorowej tylko nieznacznie łagodzą infekcję, firmy farmaceutyczne twierdzą, że trzecia dawka, powszechna w wielu dobrze znanych szczepionkach, może być bardziej skuteczna.

Henry opóźnia masowe posiłki dla wszystkich mieszkańców Kolumbii Brytyjskiej do stycznia.

Powiatowy naczelny lekarz medycyny utrzymuje również otwartą większość miejsc publicznych, z wyjątkiem zgromadzeń liczących ponad 1000 osób, które muszą zmniejszyć ich pojemność o 50%.

Jako główny powód rozprzestrzeniania się Omicron podał „niezorganizowane spotkania towarzyskie”, a teraz nakazał rodzinom ograniczenie liczby gości do maksymalnie 10 osób.

Henry nakazał także klubom i restauracjom egzekwować zasadę zakazu skakania po stole (miksowania), a także zakaz tańca. Wszystkie zorganizowane ligi sportowe również zostały anulowane, ale ligi i sale gimnastyczne pozostają otwarte. Wszystkie miejsca wymagają paszportu szczepień.

[email protected]

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top