Aktorka „Seinfeld” Liz Sheridan umiera w wieku 93 lat

Liz Sheridan, doświadczona aktorka teatralna i filmowa, która grała matkę Jerry’ego Seinfelda, Helen, potwierdziła w „Seinfeld”, jego śmierci w piątek rano, jej menedżerka i przyjaciółka Amanda Hendon potwierdziła dla CNN.

Hendon powiedział, że Sheridan obchodziła w tym tygodniu swoje 93. urodziny. Jej córka i zięć przeżyli.

Chociaż ma na swoim koncie dziesiątki napisów, jest najbardziej znana jako matka Seinfelda w sitcomie Honorary, który trwał dziewięć sezonów. Pojawiła się także jako sąsiadka Snoopy’ego, pani Oshomonk w serialu „ALF” prowadzonym przez kosmitów.

Z wykształcenia tancerz, Sheridan. Zadebiutowała na Broadwayu w 1971 roku we „Franku Meriwellu” i pojawił się w kilku innych produkcjach, w tym w musicalu Meryl Streep z 1977 roku „Happy End”, aż do lat 80-tych, skupiając się głównie na filmie i telewizji.

Sheridan była także autorką, pisząc swoją autobiografię „Dizzy and Jimmy” o swoim związku z młodym Jamesem Deanem, który wystąpił przed nią, gdy obaj mieli aspiracje wystąpić na Broadwayu. Hendon powiedziała, że ​​w chwili śmierci pracowała nad rozwinięciem książki w film.

Śmierć Sheridana następuje w ciągu dwóch tygodni od śmierci jego kolegi z Seinfelda. Estelle Harrisktóra grała w serialu matkę George’a Costanzy.

READ  Dwayne Johnson potwierdza ponowne uruchomienie Black Adama i ujawnia nowe zdjęcie garnituru

Luna Nunez

"Gracz. Introwertyk. Rozwiązujący problemy. Twórca. Myśliciel. Przez całe życie ewangelista żywności. Orędownik alkoholu."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top