Akcje zwiększyły straty przy mieszanych zyskach banków, braki w sprzedaży detalicznej

Akcje spadły w piątek pod koniec niestabilnego tygodnia, ponieważ inwestorzy obserwowali mieszaną partię zysków banków i większy niż oczekiwano spadek sprzedaży detalicznej w USA.

S&P 500 i Dow spadły. Nasdaq wahał się między zyskami a stratami po spadku o 2,5% w czwartek.

Dow radził sobie gorzej, spadając o ponad 1% na sesyjnych minimach, gdy składniki indeksu dotyczące udziałów bankowych spadły po zaksięgowaniu zysków. C. B. Pościg Morgana (JPMAkcje spółki spadły o ponad 5%. W ostatnim kwartale zanotowano mniej niż oczekiwano Przychody i koszty handlowe rosną wraz z wydatkami na odszkodowania. Spadek akcji odnotował najgorszy spadek zysków po JP Morgan od 2011 r., zgodnie z danymi Bloomberg. Grupa Citi (C) Akcje również spadły po podobnym spadku dochodów ze stałych dochodów i dochodów z obrotu akcjami za kwartał.

Bank równorzędny Wells FargoWFC) Z drugiej strony zapasy wzrosły po Publikuj kwartalne przychody Co przekroczyło szacunki, gdyż kredyty komercyjne i konsumpcyjne wzrosły pod koniec ubiegłego roku.

Nowy Dane gospodarcze były słabsze niż oczekiwano w piątek, Oprócz tonu awersji do ryzyka na rynkach. Sprzedaż detaliczna w USA spadła w grudniu o 1,9% miesiąc do miesiąca, brakujące szacunki wynoszące zaledwie 0,1% i największy spadek od lutego 2021. Listopadowa sprzedaż również została zrewidowana w dół, aby pokazać wzrost o 0,2% miesięcznie, w porównaniu do zgłoszonego wzrostu o 0,3%. Poprzednio.

W tym tygodniu inwestorzy rozważali oznaki zaniepokojenia utrzymującą się presją cenową w amerykańskiej gospodarce z zapewnieniami kluczowych przedstawicieli banku centralnego, że Rezerwa Federalna jest gotowa do podjęcia działań w celu obniżenia inflacji. Dyrektor generalny JPMorgan Chase, Jamie Dimon, powiedział podczas porannej rozmowy o zarobkach, że

w Przesłuchanie gubernatora Rezerwy Federalnej Lyle Brainarda przed Senacką Komisją Bankową w czwartekZaznaczyła, że ​​bank centralny może zacząć podnosić stopy procentowe – co zaostrzyłoby warunki finansowe i pomogłoby obniżyć inflację – „gdy tylko skup aktywów się zakończy”. Rezerwa Federalna przygotowuje się obecnie do zakończenia procesu ograniczania zakupów aktywów w marcu.

Lauren Gilbert, dyrektor generalna WealthWise Financial, „To, co teraz obserwujemy, to ponowna wycena rynków, biorąc pod uwagę oczekiwane podwyżki stóp procentowych… Yahoo Finance na żywo w czwartek. „To będzie dzika przejażdżka”.

Jak dotąd najnowsza partia danych o inflacji pomogła wzmocnić argumenty za krótkoterminowym ruchem w polityce pieniężnej, sugerowane przez wielu ekonomistów. Czwartkowy Indeks Cen Producentów (PPI) okazał się najwyższy Rekordowy roczny wzrost cen hurtowych, w danych sięgających 2010 r., mimo że miesięczne wzrosty cen nieznacznie zmalały. Raport ten pojawił się zaledwie dzień po publikacji grudniowego wskaźnika CPI, który pokazał największy wzrost inflacji od 1982 r. Kilku ekonomistów zasugerowało, że presja inflacyjna utrzyma się przynajmniej przez pierwsze miesiące tego roku, po czym będzie stopniowo spadać.

READ  Arabia Saudyjska: Uwolnienie ropy ze Strategicznych Rezerw Ropy Naftowej leży w mocy Stanów Zjednoczonych

„Jedną z największych rzeczy były zakłócenia łańcucha dostaw i bodźce finansowe” – powiedział Yahoo Finance Live Matthew Miskin, starszy strateg inwestycyjny zaangażowany w John Hancock Investment Management. „Ponieważ w tym roku pandemia zostanie opanowana, miejmy nadzieję, że fala Omicron zniknie, prawdopodobnie zobaczymy zakłócenia w łańcuchu dostaw, a wtedy nie otrzymamy więcej bodźców fiskalnych… i to z naszego punktu widzenia pogląd powoduje spadek inflacji w ciągu roku” .

Podwyżka cen odbiła się także na zyskach firm przy wzroście kosztów pracy. Spośród prawie dwudziestu spółek z indeksu S&P 500, które odnotowały wyniki za czwarty kwartał w połowie tygodnia, 60% wskazało na negatywny wpływ wyższych kosztów pracy lub braku sprzedaży lub zysków, Według FactSet.

11:35 ET: Administracja Bidena wymieniła trzech kandydatów na stanowiska w Radzie Gubernatorów Rezerwy Federalnej

ten Administracja Bidena ogłosiła swoich kandydatów Aby wypełnić Radę Gubernatorów Rezerwy Federalnej, wybierz Sarah Bloom Raskin, Lisę Cook i Philipa Jeffersona. Każdy kandydat musi jeszcze stawić się przed Senacką Komisją Bankową w celu potwierdzenia.

Na początku tego tygodnia prezes Rezerwy Federalnej, Jerome Powell, pojawił się przed senacką komisją bankową na przesłuchaniu w sprawie renominacji, aby pozostać przewodniczącym Fed na drugą kadencję. Obecny gubernator Rezerwy Federalnej Lyle Brainard również przeprowadził przesłuchanie w sprawie jej nominacji na wiceprezesa Rezerwy Federalnej.

10:15 ET: Produkcja przemysłowa niespodziewanie spadła w grudniu

ten Sektor produkcyjny w USA wykazywał więcej oznak poślizgu Wśród niedawnego wzrostu liczby przypadków COVID-19 i niedoborów materiałowych.

Według nowych danych Rezerwy Federalnej w piątek, produkcja przemysłowa spadła w grudniu o 0,3%, aby odwrócić kurs po wzroście o 0,6% w listopadzie. Ekonomiści jednogłośnie oczekiwali 0,3% miesięcznego wzrostu produkcji w grudniu na podstawie danych Bloomberga. Produkcja stanowi około 12% całej działalności gospodarczej w Stanach Zjednoczonych

Spadek produkcji samochodów znacząco przyczynił się do głównego spadku, przy czym niedobory chipów nadal mają wpływ na branżę. Produkcja samochodów spadła w grudniu o 1,3% po wzroście o 1,7% w listopadzie.

10:11 ET: Indeks nastrojów Uniwersytetu Michigan spadł do 68,8 w styczniu, drugi najniższy odczyt od dekady

Nastroje konsumentów spadły bardziej niż oczekiwano na początku stycznia, osiągając jeden z najniższych odczytów od 10 lat, ponieważ obawy o oczekiwania inflacyjne i COVID-19 ciążyły na optymizmie.

ten Wskaźnik wstępnego badania konsumenckiego Uniwersytetu Michigan w styczniu Wszedł na poziomie 68,8, w porównaniu z 70,6 w grudniu. Według danych Bloomberga było to poniżej konsensusu szacowanego na 70,0.

READ  De Villa mówi, że wierzy, że Toronto może podnieść Vaxa dzięki wysiłkom, aby uzyskać więcej strzałów w ramiona

„Chociaż zmienne delta i omikron z pewnością przyczyniły się do tego przesunięcia w dół, spadek ten był również spowodowany spiralą inflacji” – napisał w oświadczeniu Richard Curtin, główny ekonomista w Consumer Surveys. „Trzy czwarte konsumentów na początku stycznia oceniło inflację, w porównaniu do bezrobocia, jako najpoważniejszy problem, przed którym stoi naród”.

„Biorąc pod uwagę, że efekt inflacji jest regresywny, wskaźnik nastrojów spadł o 9,4% wśród gospodarstw domowych o dochodach brutto poniżej 100 000 USD na początku stycznia, ale wzrósł o 5,7% wśród gospodarstw domowych z dochodami powyżej tej kwoty” – dodał.

Ogólnie rzecz biorąc, oczekiwania konsumentów na roczną inflację wzrosły do ​​4,9%, czyli najwyższego poziomu od 2008 r., z 4,8% w grudniu.

9:30 ET: Akcje otwierają się niżej po rozczarowujących danych ekonomicznych, mieszane dochody banków

Oto, gdzie rynki handlowały po dzwonku otwarcia w piątek rano:

8:32 ET: Sprzedaż detaliczna spadła w grudniu o 1,9%, poniżej szacunków

Sprzedaż detaliczna spadła w grudniu bardziej niż oczekiwanoWydatki konsumentów są niższe niż wcześniej w 2021 r.

Całkowity Wartość sprzedaży detalicznej w USA spadła w grudniu o 1,9% W porównaniu z listopadem Departament Handlu podał w piątek. Był to pierwszy miesięczny spadek od lipca i największy od lutego 2021 r. Ekonomiści konsensusu oczekiwali spadku o zaledwie 0,1%, według danych Bloomberga. W listopadzie sprzedaż detaliczna wzrosła o 0,2%, przy czym wartość ta również została zrewidowana w dół. Od 0,3% wzrost poprzednio. wzmiankowany.

Według kategorii detaliści poza sklepami lub sklepy e-commerce odnotowali zdecydowanie największy spadek miesięcznej sprzedaży detalicznej, spadając o 8,7% w grudniu. Domy towarowe również odnotowały spadek sprzedaży o 7,0%, a sprzedaż mebli i wyposażenia wnętrz o 5,5%. Słabość była jednak powszechna w grudniu i prawie każda kategoria detalistów odnotowała miesięczny spadek sprzedaży. Warto zauważyć, że sklepy z materiałami budowlanymi odnotowały wzrost sprzedaży o prawie 1% w ciągu miesiąca, a sprzedaż różnych detalistów wzrosła o 1,8%.

7:43 AM ET: „Gospodarka nadal dobrze sobie radzi pomimo przeciwnych wiatrów związanych z wariantem Omicron”: Dimon

Jamie Dimon, dyrektor generalny JPMorgan Chase, wypowiadał się optymistycznie na temat trajektorii ożywienia gospodarczego, nawet w świetle ostatnich zawirowań spowodowanych szybko rozprzestrzeniającą się zmienną Omicron.

READ  Akcje i kontrakty terminowe w Azji nie zmieniają się, z naciskiem na dane: rynki się zmieniają

„Gospodarka nadal dobrze sobie radzi pomimo trudności związanych ze zmienną Omicron, wąskimi gardłami inflacji i łańcucha dostaw” – Dimon w raporcie wyników banku za IV kwartał w piątek. „Kredyt nadal się poprawia przy wyjątkowo niskich kosztach netto i pozostajemy optymistycznie nastawieni do wzrostu gospodarczego w USA, ponieważ nastroje biznesowe są optymistyczne, a konsumenci czerpią korzyści ze wzrostu zatrudnienia i płac”.

JPMorgan Chase i Wells Fargo podały, że wzrost zadłużenia stanowi wkład w wyniki na koniec zeszłego roku, wskazując, że konsumenci i firmy są pewni pożyczania i wydawania pieniędzy.

Jednak firmy JPMorgan o stałym dochodzie i giełdowe odnotowały spadek sprzedaży w porównaniu z ubiegłym rokiem. Sprzedaż o stałym dochodzie i przychody z działalności handlowej spadły o 16% rok do roku do 3,33 mld USD, co bank przypisał „trudnemu środowisku cenowemu, a także niższym przychodom na kredytach, walutach i rynkach wschodzących w porównaniu z silnym rokiem poprzednim”. Sprzedaż akcji i przychody z obrotu spadły o 1,8% do 1,95 mld USD.

Ogólnie rzecz biorąc, skorygowane przychody wzrosły o 0,6% w porównaniu z rokiem poprzednim do 30,35 miliarda dolarów, przekraczając szacunki 30,01 miliarda dolarów, zgodnie z danymi Bloomberg. Zysk na akcję wyniósł 3,33 USD, pokonując oczekiwania 2,99 USD.

7:32 AM ET Piątek: Kontrakty terminowe na akcje rezygnują z wcześniejszych wzrostów, wskazują na niższe otwarcie

Oto, gdzie rynki handlowały przed dzwonkiem otwarcia:

  • Kontrakty terminowe na S&P 500ES = F.): -5 pkt (-0,11%) do 4 647,00

  • Kontrakty terminowe DowYM = F.): -37 pkt (-0,1%) do 35 952,00

  • Kontrakty terminowe NasdaqNQ = F.): -30,75 pkt (-0,2%) do 15 459,50

  • surowy (CL = F.): +0,58 dolara (+0,71%) do 82,70 dolara za baryłkę

  • złoto (GC = F.): + 0,90 dolara (+ 0,05%) do 1822,30 dolara za uncję

  • Skarb Państwa na 10 lat (^ degeneracja): +3,3 punktów bazowych do produkcji 1,742%

18:01 ET Czwartek: kontrakty terminowe na akcje otwierają się nieco wyżej

Oto, gdzie rynki handlują w czwartek wieczorem:

  • Kontrakty terminowe na S&P 500ES = F.): +4,25 punktu (+0,09%) do 4656,25 punktu

  • Kontrakty terminowe DowYM = F.): +37 punktów (+0,1%) do 36 026,00

  • Kontrakty terminowe NasdaqNQ = F.): +18,75 pkt (+0,12%) do 15 509,00

NEW YORK, NY – 11 stycznia: Handlowcy pracują na parkiecie nowojorskiej giełdy (NYSE) 11 stycznia 2022 r. w Nowym Jorku. Po wczorajszej intensywnej wyprzedaży indeks Dow Jones Industrial Average spadł tylko nieznacznie w porannych notowaniach. (Zdjęcie: Spencer Platt/Getty Images)

Emily McCormick jest reporterką Yahoo Finance. Śledź ją na Twitterze

Przeczytaj najnowsze wiadomości finansowe i biznesowe z Yahoo Finance

Śledź Yahoo Finance na Świergoti Portal społecznościowy Facebooki Instagrami Flipboardi LinkedIni youtube, I reddit

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top