Akcje wymieszane po rekordowym skoku cen hurtowych, wzroście wniosków o bezrobocie

Akcje amerykańskie były mieszane w czwartek, ponieważ inwestorzy rozważali Nowy odczyt tygodniowych wniosków o bezrobocie Ceny hurtowe są zawyżone poza Waszyngtonem.

Cotygodniowy raport o bezrobotnych opublikowany przez Departament Pracy pokazał nieoczekiwany wzrost liczby bezrobotnych po raz pierwszy w zeszłym tygodniu, do 230 tys. Utrzymywało się to jednak na poziomie zbliżonym do poziomu sprzed pandemii, a roszczenia z tytułu trwałego bezrobocia wzrosły do ​​najniższego poziomu od 1973 r. Tymczasem Biuro Statystyki Pracy Grudniowy wskaźnik cen producentów (PPI) Wykazał 9,7% wzrost cen hurtowych rok do roku do końca 2021 r., co oznacza największy skok w historii danych od 2010 r.

Inwestorzy również w tym tygodniu nadal przyjmowali gorący stempel dotyczący inflacji cen konsumpcyjnych. To pokazało kolejne tempo wzrostu cen od dziesięcioleci, dzień po tym, jak prezes Rezerwy Federalnej, Jerome Powell, wskazał w swoim zeznaniu renominacyjnym, że bank centralny będzie interweniował w razie potrzeby, aby stłumić podwyżki cen. ten Grudniowy wskaźnik cen konsumpcyjnych (CPI) opublikowany przez Biuro Statystyki Pracy Okazało się, że pod koniec 2022 r. koszt towarów wzrósł o 7,0% rok do roku, osiągając najwyższy poziom od czterech dekad.

„Myślę, że 7% odcisk jest dość mocno wyceniony na giełdach” – powiedział Yahoo Finance Live John Lynch, dyrektor ds. inwestycji w Comerica Wealth Management, chociaż dodał, że mamy „trochę więcej do zrobienia” na indeksie. Ceny konsumpcyjne przed osiągnięciem szczytu.

Ian Shepherdson, główny ekonomista Pantheon Macroeconomics, podzielał podobny pogląd, że tempo wzrostu cen może zwolnić od połowy tego roku, ale CPI może osiągnąć 7,2% w styczniu i lutym, zanim spadnie.

„Trajektoria dużych wzrostów dobiegła końca i zacznie spadać w marcu” – napisał w notatce, przewidując, że we wrześniu może pojawić się 4,5% dodruku.

Departament Pracy ma ogłosić swoje ostatnie tygodniowe dane dotyczące roszczeń z tytułu bezrobocia przed otwarciem rynku. Ekonomiści konsensusu przewidują, że liczba nowych wniosków o ubezpieczenie na wypadek bezrobocia nieznacznie wzrośnie w porównaniu z poprzednim tygodniem, ale złoto zbliża się do minimów sprzed pandemii.

READ  Zobacz, jak policja zatrzymała Teslę według autopilota

„Ciągle wysokie stopy inflacji w połączeniu z ostatnimi mocnymi danymi z rynku pracy wzmacniają jastrzębią narrację przedstawianą przez Fed” Christian Sherman, ekonomista z amerykańskiej grupy DWS, powiedział w e-mailu. Patrząc w przyszłość, wydaje się, że Omicron jest gotowy do dyktowania losom gospodarki w styczniu i być może w lutym, ale obecne oznaki, w jaki sposób wyłoni się nowa zmienna, wskazują, że Fed pozostanie na właściwej drodze do ograniczenia akomodacyjnej polityki pieniężnej, prawdopodobnie już marzec (marzec) br., podnosząc ceny po raz pierwszy od grudnia 2018 r.

Zamknąć banki na tydzień Planowane jest przedstawienie wyników za czwarty kwartał W piątek rozpoczyna się sezon zarobków. S&P 500 Fundusz Handlu Sektora Finansowego XLF W środę ponownie osiągnął nowy szczyt w ciągu dnia, ustanawiając czwarty rekord w ciągu ośmiu dotychczasowych dni handlowych w 2022 r., ponieważ inwestorzy przygotowują się na kwartalne raporty BlackRock (BLK), Citigroup (C), C. B. Pościg Morgana (JPM), Wells Fargo (WFC).

10:41 ET: Aplikacja bankowa Dave’a gwałtownie rośnie po fuzji SPAC i gwałtownie rośnie wolumen obrotu

Dave Inc (ciepły) Akcje wzrosły o ponad 40%, osiągając sesyjne maksima w czwartek po połączeniu SPAC z VPC Impact Acquisition Holdings III Inc. W zeszłym tygodniu gwałtownie wzrosły obroty nowej publicznej firmy fintech.

Według danych Bloomberga we wtorek sprzedano ponad 4 miliony akcji, a ich wolumen wzrósł ponad 11-krotnie w porównaniu z poprzednimi dwoma tygodniami. Aplikacja bankowa z siedzibą w Los Angeles została przyjęta przez Marka Cubana i Capital One.

10:12 ET: kapitalizacja rynkowa Forda przekracza 100 miliardów dolarów, gdy akcje osiągnęły najwyższy poziom od 20 lat

Zdjęcie Forda (FW czwartek przedłużył swoje ostatnie zyski i osiągnął najwyższy poziom od 20 lat, ponieważ inwestorzy dopingowali ambicje firmy dotyczące samochodów elektrycznych. Niedawno Ford zapowiedział, że podwoi produkcję swojego elektrycznego pickupa F-150 Lightning, który trafi do sprzedaży wiosną tego roku.

READ  Kontrakty terminowe na akcje płaskie, aby rozpocząć tydzień z S&P 500 cali poniżej rekordu

Ostatni skok spowodował, że wartość rynkowa producenta samochodów przekroczyła 100 miliardów dolarów lub była wyższa niż General Motors (GM) i Riv (wieś), która ostatnio odnotowała spadek cen akcji.

9:30 ET: Akcje otwierają się wyżej, Dow zyskuje ponad 100 punktów

Oto, gdzie rynek handlował w czwartek rano:

8:45 ET: PPI wzrósł w grudniu o 9,7% w największym rocznym skoku w historii

Ceny hurtowe wzrosły w Stanach Zjednoczonych w grudniu, podkreślając powszechną presję inflacyjną, która dotyka zarówno producentów, jak i konsumentów w obecnej gospodarce.

Dane rządowe z czwartku pokazały 9,7% roczny wzrost wskaźnika cen producentów (PPI) w grudniu, co oznacza największy wzrost od czasu, gdy dane zostały po raz pierwszy odnotowane w 2010 roku. Nastąpiło to po 9,6% rocznym wzroście w listopadzie.

W ujęciu miesięcznym postęp PPI nieznacznie spowolnił. Szersza miara Indeksu Cen Producentów wzrosła w grudniu o 0,2% po zrewidowanym w górę o 1,0% wzroście w listopadzie.

Wyłączając ceny żywności i energii, bazowy PPI wzrósł bardziej niż oczekiwano w ujęciu rocznym. Miara PPI wzrosła w grudniu o 8,3% w porównaniu z tym samym miesiącem ubiegłego roku, przyspieszając w stosunku do wzrostu o 7,9% w poprzednim miesiącu.

8:40 ET: Cotygodniowe roszczenia bezrobotnych przynoszą nagły wzrost

Początkowe liczby bezrobotnych nieoczekiwanie skoczyły w zeszłym tygodniu do 230 000, ale pozostały na niskim poziomie w porównaniu ze średnimi z czasów pandemii. To w porównaniu z 200 tys. konsensusu, jakiego oczekiwali ekonomiści, zgodnie z danymi Bloomberga, oraz nierewidowanym poziomem 207 tys. z poprzedniego tygodnia.

Trwałe roszczenia, które obejmują całkowitą liczbę Amerykanów pobierających świadczenia w ramach regularnych programów stanowych, spadły do ​​kilkudziesięcioletniego minimum w najnowszych danych tygodniowych. Na poziomie 1,559 mln, liczba roszczeń kontynuowanych była na najniższym poziomie od 1973 roku.

READ  Ostrzeżenia przed hiperinflacją są „całkowicie śmieszne”: David Rosenberg

7:00 ET: Kontrakty na S&P 500, Dow i Nasdaq trzymają się stabilnie

Oto, jak główne indeksy radzą sobie przed czwartkowym otwarciem:

  • Kontrakty terminowe na S&P 500ES = F.): +0,50 pkt (+0,01%) do 4716,75

  • Kontrakty terminowe DowYM = F.): +37,00 punktów (+0,10%) do 36 197,00

  • Kontrakty terminowe NasdaqNQ = F.): -2,75 punktu (+0,05%) do 15 884,50 punktu

6:38 ET: Delta spełnia oczekiwania

linie lotnicze Delta (Z) W czwartek linia lotnicza podała dochody za czwarty kwartał, które były zgodne z szacunkami Wall Street, księgując skorygowany zysk na akcję w wysokości 22 centów przy przychodach w wysokości 8,4 miliarda dolarów.

Przychody w czwartym kwartale były o 74% wyższe niż poziomy sprzed pandemii io 8 punktów procentowych wyższe niż w trzecim kwartale 2021 r. Za cały rok Delta odnotowała stratę skorygowaną przed opodatkowaniem w wysokości 3,4 miliarda USD przy skorygowanych przychodach operacyjnych w wysokości 26,7 miliarda USD …

Oto, co powiedział Yahoo Finance Ed Bastian, dyrektor generalny Delta O prognozie linii lotniczej.

18:01 ET Środa: Kontrakty terminowe na akcje nieco wzrosły

Oto, gdzie rynki handlują w środową noc:

  • Kontrakty terminowe na S&P 500ES = F.): +2,25 pkt (+0,05%) do 4718,50

  • Kontrakty terminowe DowYM = F.): +23,00 pkt (+0,06%) do 36 183,00

  • Kontrakty terminowe NasdaqNQ = F.): +7,25 pkt (+0,05%) do 15 894,50

Indeksy giełdowe pozostały bez zmian w środowy wieczór po sesji wzrostów. (Zdjęcie: Spencer Platt/Getty Images)

Alexandra Semenova jest reporterką Yahoo Finance. Śledź ją na Twitterze Umieść tweeta

Przeczytaj najnowsze wiadomości finansowe i biznesowe z Yahoo Finance

Śledź Yahoo Finance na Świergoti Instagrami youtubei Portal społecznościowy Facebooki Flipboard, I LinkedIn

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top