Akcje wahają się, ponieważ utrzymuje się presja sprzedaży

Akcje w USA wahały się we wtorek, gdy pesymizm przeniknął Wall Street po czterech dniach z rzędu spadków głównych indeksów giełdowych.

a Jastrzębi ruch Banku Japonii Korekta limitu rentowności 10-letnich obligacji skarbowych również wstrząsnęła rynkami, ponieważ inwestorzy obawiali się, że agresywne zacieśnienie polityki monetarnej przez banki centralne na całym świecie może spowodować globalną recesję. W zeszłym tygodniu Rezerwa Federalna USA, Europejski Bank Centralny i Inni podnieśli stopy procentowe.

Indeks S&P 500 (^ Salaficka Grupa ds. Głoszenia i Walki(spadek o 0,2%, podczas gdy Dow Jones Industrial Average spadł (Bibliografia) było prawie płaskie około 11:24 ET. Nasdaq Technology Heavy Composite (Bibliografia) o 0,4%. W poniedziałek wszystkie trzy główne średnie spadły do ​​najniższych poziomów od sześciu tygodni, ponieważ S&P 500 odczuł spadek o ponad 1% dla Apple (AAPL), Microsoft (MSFT) i alfabet (Google).

Na rynkach obligacji rentowności amerykańskich obligacji skarbowych przedłużyły zwyżkę, a referencyjny 10-latek wzrósł powyżej 3,67%.

Gdzie indziej indeks dolara amerykańskiego spadł w stosunku do rajdu jena japońskiego, który nastąpił po decyzji Banku Japonii w sprawie stóp procentowych. Ropa naftowa wzrosła, a kontrakty futures na West Texas Intermediate (WTI) wzrosły o skromne 0,5%.

Oczekiwania na przedłużający się okres restrykcyjnej polityki monetarnej iw konsekwencji możliwość wystąpienia recesji rozwiały nadzieje inwestorów na rajd w końcówce roku. Grudzień jest Historycznie zwyżkowy miesiąc Jeśli chodzi o giełdę, wydaje się jednak, że dopiero w tym sezonie, po optymistycznym październiku i listopadzie, akcje notują stabilną tendencję spadkową.

Osoba opuszcza Nowojorską Giełdę Papierów Wartościowych (NYSE) przed ogłoszeniem Rezerwy Federalnej w Nowym Jorku, USA, 14 grudnia 2022 r. REUTERS / Andrew Kelly

„Biorąc pod uwagę, że inflacja ma pozostać wyższa niż dziesięć lat temu, a podaż pieniądza wciąż jest blisko rekordowego poziomu, wciąż jest dużo płynności do wyczerpania” – powiedziała w notatce Megan Hornemann, dyrektor ds. inwestycji w Verdence Capital Management. Oznacza to, że minęły czasy, gdy Fed wkraczał i obniżał stopy procentowe do zera przy jakichkolwiek oznakach słabości gospodarczej.

READ  Ogromna awaria Rogersa trwa nadal w usługach telekomunikacyjnych, bankowych i rządowych

„Zamiast tego należy spodziewać się większych wahań wzrostu gospodarczego i być może częstszych łagodnych recesji w ciągu następnej dekady” – dodała.

Inwestorzy przeanalizowali świeżą partię danych mieszkaniowych we wtorek, pokazując właśnie to Zmniejszyła się liczba rozpoczętych budów i pozwoleń na budowę przyszłych domów Wyższe oprocentowanie kredytów hipotecznych nadal spowalniało aktywność na rynku.

Pod względem zarobków wyniki Nike (NKE) i FedEx (FDX) po zamknięciu.

Alexandra Semenova jest korespondentką Yahoo Finance. Śledź ją na Twitterze @ćwierkać

Kliknij tutaj, aby zobaczyć najnowsze wskaźniki giełdowe Yahoo Finance

Kliknij tutaj, aby uzyskać najnowsze wiadomości giełdowe i dogłębną analizę, w tym wydarzenia, które zmieniają akcje

Przeczytaj najnowsze wiadomości finansowe i biznesowe z Yahoo Finance

Pobierz aplikację Yahoo Finance dla jabłko lub android

Śledź Yahoo Finance na Twitterze Świergoti Facebooki Instagrami Flipboardi LinkedinI Youtube

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top