Akcje spadają przed zarobkami w związku z niepokojem o inflację: Zamykanie rynków

(Bloomberg) – Akcje spadły w niestabilnej sesji giełdowej, gdy inwestorzy czekają na rozpoczęcie sezonu zysków, jednocześnie rozważając ryzyko inflacyjne, gdy Rezerwa Federalna przygotowuje się do ograniczenia bodźców związanych z erą pandemii.

Najczęściej czytane przez Bloomberg

Handlowcy obawiali się, że presja cenowa i kryzysy w łańcuchu dostaw osłabią zyski i wzrost przedsiębiorstw. Prezes Fed z Atlanty, Rafael Bostic, powiedział, że tegoroczny wzrost inflacji trwa dłużej niż oczekiwali decydenci, więc nie jest właściwe określanie tego wzrostu jako tymczasowego. Wiceprezes Richard Clarida zauważył, że „nie wszystkie warunki wymagane do rozpoczęcia ograniczania programu skupu obligacji zostały spełnione”.

Kolejnym ważnym sprawdzianem zaufania rynku będzie środowe rozpoczęcie sezonu wyników. Prognozy kwartalne, które poprawiły się przed czterema ostatnimi raportami, obecnie się pogarszają. Według danych zebranych przez Bloomberg Intelligence analitycy spodziewają się, że zyski spółek z indeksu S&P 500 wzrosną o 28% do 49 USD za akcję. To spadek w porównaniu z oszałamiającym 94% klipem w poprzednim kwartale.

„Sezon zysków da nam naprawdę dobre wyobrażenie o tym, dokąd zmierzamy w niektórych z tych kwestii związanych z podażą” – powiedziała Bloomberg TV Alicia Levine, szefowa działu doradztwa kapitałowego i rynków kapitałowych w BNY Mellon Wealth Management. „Dwa sektory, którymi się martwimy, to przemysł i handel detaliczny, ponieważ tam firmy nie mogą łatwo przebić ceny”.

S&P 500 wymazał zyski. West Texas Intermediate ustabilizował się powyżej 80 dolarów za baryłkę w wyniku spekulacji, że globalny kryzys energetyczny będzie nadal zwiększał popyt. Rentowności 10-letnich obligacji spadły, a dolar niewiele się zmienił.

Międzynarodowy Fundusz Walutowy ostrzega przed ryzykiem nagłych i ostrych spadków światowych cen akcji i wartości domów, gdy globalne banki centralne wycofują wsparcie, którego udzieliły podczas pandemii.

Według Karen Carniol Tambor, dyrektor ds. inwestycji w zrównoważony rozwój w Bridgewater Associates, większość portfeli nie jest wystarczająco zabezpieczona, aby przeciwdziałać inflacji.

READ  Sędzia nakazuje zwrot przedmiotów skonfiskowanych podczas aresztowania Meng Wanzhou Nowości

Jedną z najłatwiejszych rzeczy, które inwestorzy mogą zrobić, jest „przekształcenie swoich aktywów z obligacji nominalnych na obligacje indeksowane inflacją”, jak to ujęła telewizja Bloomberg. “To bardzo proste. Dosłownie dostajesz zapłatę, bez względu na CPI.”

Przeczytaj: Pelosi kieruje Demokratów w kierunku programu Bidena z „mniej rzeczy”

Oto kilka wydarzeń, które trzeba obejrzeć w tym tygodniu:

 • Protokół ze środowego spotkania FOMC i CPI

 • Chiny PPI, CPI czwartek

 • Wstępne roszczenia bezrobotnych w USA, indeks cen producentów w czwartek

Aby uzyskać więcej analiz rynkowych, przeczytaj nasz blog MLIV.

Niektóre z głównych ruchów na rynkach:

Sklepy

 • S&P 500 spadł o 0,2% od 15:03 czasu nowojorskiego

 • Indeks Nasdaq 100 spadł o 0,3%.

 • Dow Jones Industrial Average spadł o 0,2%.

 • Indeks MSCI World spadł o 0,3%.

monety

 • Bloomberg Spot Dollar Index pozostaje bez zmian

 • Euro spadło o 0,2 procent do 1,1530 USD

 • Funt brytyjski pozostał na niezmienionym poziomie 1,3595

 • Jen japoński spadł o 0,3 procent do 113,66 za dolara

obligacje

 • Rentowność 10-letniego Skarbu Państwa spadła o trzy punkty bazowe do 1,58%.

 • Rentowność niemieckich 10-letnich obligacji wzrosła o trzy punkty bazowe do -0,09%.

 • Rentowność brytyjskich 10-letnich obligacji spadła o cztery punkty bazowe do 1,15%.

dobra

 • WTI niewiele się zmieniło

 • Kontrakty terminowe na złoto wzrosły o 0,2 procent do 1759,80 USD za uncję

Najczęściej czytane w Bloomberg Businessweek

© 2021 Bloomberg LB

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top