Akcje spadają, Dow idzie piąty dzień strat z rzędu

Akcje spadły w piątek, aby przedłużyć niestabilną passę niestabilnych obrotów po ostatniej decyzji Rezerwy Federalnej w sprawie polityki pieniężnej i perspektyw.

Dow sprzedał się gwałtownie, spadając o 1,2%, czyli o ponad 400 punktów, zaraz po otwarciu rynku. S&P 500 spadł o 0,8%, podczas gdy Nasdaq zrezygnował z części swoich zysków w czwartek, aby handlować o 0,5% niżej.

Rentowności obligacji skarbowych zrównały się z niektórymi z ostatnich wzrostów, a 10-letnia rentowność benchmarku spadła. Handlowcy wrócili do obligacji rządowych w czwartek i piątek rano po sprzedaży natychmiast po decyzji w sprawie polityki pieniężnej Rezerwy Federalnej i zaktualizowanych prognozach w środę, które wskazują na możliwe dwie podwyżki stóp do końca roku 2023.

10-letni standard Departamentu Skarbu USA (^ degeneracja) Wzrósł on aż o 10 punktów bazowych do 1,59%. w środku tygodnia przed spadkiem poniżej 1,5% w piątek rano.

Prognozy Fed z tego tygodnia sugerują bardziej jastrzębie nastawienie w polityce pieniężnej niż wielu uczestników rynku spodziewało się w nadchodzących latach, przy czym Fed sygnalizuje, że w końcu poluzuje część swojego wysoce akomodacyjnego wsparcia polityki pieniężnej, nawet jeśli gospodarka jeszcze nie w pełni się ożywia. epidemia w chwili obecnej. Raport z Ministerstwa Pracy o roszczeniach bezrobotnych w czwartek wykazała nieoczekiwany wzrost liczby początkowo składanych wniosków o bezrobocie, potwierdzając niestabilne ożywienie, które ma miejsce w całych Stanach Zjednoczonych

„Rynek pracy pozostaje ograniczony przez niedobory podaży, które przewyższają popyt i uniemożliwiają silniejsze ożywienie”, powiedziała Rubella Farooqi, główna ekonomistka USA w High Frequency Economics, w czwartkowej notatce. „Oczekujemy jednak dalszej konsolidacji w przyszłości, ponieważ gospodarka nadal przywraca równowagę”.

„To było również przesłanie prezesa Fed Powella na jego konferencji prasowej w środę” – dodał Farooqi. „Oczekuje, że rynek pracy umocni się, a tworzenie miejsc pracy będzie kontynuowane, podczas gdy ograniczenia podaży zostaną złagodzone w miesiącach letnich do jesieni”.

Jednak seria gorętszych niż oczekiwano publikacji na temat inflacji, a także niezliczone anegdoty o zakłóceniach w łańcuchu dostaw i podwyżkach cen dla producentów i konsumentów, również doprowadziły do ​​pewnego zaostrzenia polityki, zauważa wielu krytyków. Akcje mogą doświadczyć pewnej zmienności w najbliższym czasie, ponieważ inwestorzy nadal oceniają kolejne ruchy decydentów polityki pieniężnej.

READ  Kontrakty terminowe na akcje były mieszane, ponieważ inwestorzy czekają na tydzień ważnych danych ekonomicznych

„W związku z nadchodzącą ostatnio inflacją ma sens, że niektóre osoby oferujące swoje wykropkowane programy spodziewałyby się wzrostu cen wcześniej niż wcześniej”, Tim Johnson, szef zarządzania aktywami w BNP Paribas, szef globalnego wielosektorowego rynku instrumentów o stałym dochodzie, Finanse yahoo. „Więc nie jestem zaskoczony i myślę, że rynek od dawna czuje się dobrze z Fedem. Jesteśmy teraz w okresie przejściowym i będą pewne turbulencje”.

Inni oferowali to samo.

„Rynek wierzył, że Fed będzie za krzywą, jeśli chodzi o utrzymywanie inflacji w ryzach”, Sean Cruz, starszy dyrektor ds. usług handlowych w TD Ameritrade, Finanse yahoo. “Kiedy Fed przynajmniej teraz przyznaje, że będzie pewna presja inflacyjna, będą musieli zaostrzyć politykę, rynek ma teraz trochę więcej zaufania do Fedu, aby utrzymać inflację w ryzach.”

10:23 AM ET: „Fed jest całkowicie rozsądny… musiał się dostosować i dostosować do wyższych oczekiwań dotyczących wzrostu”: strateg

Ostatnie decyzje i oczekiwania Rezerwy Federalnej w zakresie polityki pieniężnej przyczyniły się do wyprzedaży ryzykownych aktywów, w szczególności akcji amerykańskich, ponieważ uczestnicy rynku wycenili zaktualizowaną możliwość podwyżki stóp wcześniej niż oczekiwano. Jednak w miarę opadania kurzu wokół tej decyzji i pojawiania się kolejnych danych gospodarczych inwestorzy mogą zacząć postrzegać zalecenia Fed jako bardziej uzasadnione, aby uniknąć niekontrolowanego wzrostu inflacji wraz z ożywieniem ogólnego wzrostu gospodarczego. Ale w przypadku spadku aktywności gospodarczej bank centralny ma również możliwość oczekiwania na zmianę polityki pieniężnej w ciągu najbliższych kilku lat.

„Myślę, że to, na co naprawdę reaguje Fed, to środowisko nieco szybszego ożywienia aktywności gospodarczej, szybsze dane o inflacji i być może nieco dłuższa faza „przejściowa” wysokiej inflacji, niż oczekiwało wielu ekonomistów”, Joseph Little, Globalny strateg HSBC Global Asset Management powiedział Yahoo Finance. “Więc Fed musi dostosować się i dostosować do tych wyższych oczekiwań dotyczących wzrostu, wyższych oczekiwań inflacyjnych w czwartym kwartale. A to, co sprawiło, że rynki nieco oszołomiło, to oczekiwanie na podwyżkę stóp w 2023 r. “

READ  Droga BlackBerry od sprytnego Roadkilla do lidera inteligentnych samochodów - z krótkim objazdem w memie giełdowym

„Kiedy to rozumiemy, uważam, że ważne jest, aby połączyć te oczekiwania z komentarzami pana Powella o ostrożnym traktowaniu niektórych oczekiwań” – dodał. „Istnieje duża niepewność co do perspektyw”.

9:50 ET: „Ogólnie rzecz biorąc, inflacja jest dobra dla akcji, dopóki oczekiwania inflacyjne nie zostaną zachwiane”: Jefferies

Rewizja prognozy Rezerwy Federalnej Środa pokazała, że ​​przynajmniej niektórzy urzędnicy banków centralnych spodziewają się silniejszej presji inflacyjnej w gospodarce amerykańskiej w ciągu najbliższych dwóch lat, w porównaniu do ich marcowych prognoz. Mediana prognoz inflacji bazowych wydatków konsumpcyjnych (PCE) została zrewidowana do 3,0% na 2021 i 2,1% na 2022, wobec odpowiednio 2,2% i 2,0% z marcowej prognozy banku centralnego.

Ale Sean Darby, strateg ds. globalnych akcji w Jefferies, niekoniecznie musi być nadmiernie zaniepokojony perspektywą rosnącej inflacji. Wyższe ceny i stopy zwykle charakteryzują ożywienie gospodarcze, a inflacja może również w wielu przypadkach motywować traderów do dalszego inwestowania w akcje w nadziei na osiągnięcie zwrotu, który przewyższy stopę inflacji.

„Podczas gdy tempo zmian w perspektywach gospodarczych Stanów Zjednoczonych ostatnio utkwiło w martwym punkcie, korekty zysków odzwierciedlały potencjalną ekspozycję S&P 500 na morzu, ale także zwiększoną wrażliwość, jaką akcje powinny mieć na wyższe ceny”, napisał Darby w nocie. „Ogólnie rzecz biorąc, inflacja jest dobra dla akcji, pod warunkiem, że oczekiwania inflacyjne nie zostaną zachwiane”.

Dodał: „Ponieważ zespół ekonomiczny Jefferies UE przewiduje, że realny PKB wyniesie 7% w 2021 r., a inflacja ~3%, nominalny PKB może z łatwością wynosić na północ od 10% – zarobki nie stanowią problemu dla S&P 500 w 2021 i 2022 r.”. .

9:31 ET: Dow zwiększa straty, traci 400 punktów lub 1%

Trzy główne indeksy powiększyły straty w piątek rano, a Dow wkroczył w najgorszy tydzień od stycznia z powodu wyprzedaży ryzykownych aktywów.

READ  Niechętny olej po osiągnięciu 70 USD, gdy rajd zderzakowy zaczyna się ochładzać

S&P 500 spadł o 0,8% tuż po otwarciu rynku, podczas gdy Dow zachowywał się poniżej 1%. Nasdaq radził sobie tylko nieznacznie lepiej, tracąc 0,7%, aby zrezygnować z części czwartkowych wzrostów.

Akcje spółek o małej kapitalizacji również spadły, a indeks Russell 2000 spadł o 1,2%. Ceny ropy naftowej w USA spadły o 0,25%, czyli około 18 centów za baryłkę, ale ustabilizowały się poniżej 71 USD za baryłkę. Ceny złota ustabilizowały się po spadku na początku tego tygodnia.

7:25 rano ET Piątek: Dow zmierza do piątego spadku z rzędu

Oto gdzie notowano na rynkach przed dzwonkiem otwarcia w piątek rano:

  • Kontrakty terminowe S&P 500ES = F.): 4211,5 pkt -10,75 pkt (-0,25%)

  • Kontrakty terminowe DowYM = F.): 33 697,00 punktów -108 punktów (-0,32%)

  • Kontrakty terminowe NasdaqNQ = F.): 14168,75 pkt +3,25 (+0,02%)

  • surowy (CL = F.):- 0,38 USD (-0,53%) do 70,66 USD za baryłkę

  • Udać się (GC = F.): + 18,20 USD (+1,03%) do 1793,00 USD za uncję

  • Skarbiec na 10 lat)^ degeneracja): -2,1 punktu bazowego, aby zyskać 1,49%

18:16 ET Czwartek: Spadają kontrakty terminowe na akcje, przedłużając poprzednie minima

Oto, gdzie rynki handlują w środową noc:

  • Kontrakty terminowe S&P 500ES = F.): 4 226,00, +3,75 punktu (+0,09%)

  • Kontrakty terminowe DowYM = F.): 33806.00, +1 punkt (prawie bez zmian)

  • Kontrakty terminowe NasdaqNQ = F.): 14196,25, +20,75 pkt (+0,15%)

Statua „Odważnej dziewczyny” stoi przed Nowojorską Giełdą Papierów Wartościowych w środę, 16 czerwca 2021 r. Akcje mają mieszany początek na Wall Street w środę, ponieważ handlowcy czekają na ostatnią decyzję w sprawie stóp procentowych Rezerwy Federalnej. (Associated Press/Richard Drew)

Emily McCormick jest reporterką Yahoo Finance. Śledź ją na Twitterze: @emily_mcck

Przeczytaj więcej od Emily:

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top