Akcje Hongkongu rosną o ponad 3%, ponieważ dane o handlu w Chinach tracą

Eksport Chin w październiku odnotował pierwszy spadek rok do roku od maja 2020 r.

Eksport Chin w dolarach amerykańskich spadł o 0,3% w październiku z poprzedniego roku, znacznie tracąc oczekiwania na 4,3% wzrost w ankiecie Reuters i gwałtowny spadek z 5,7% wzrostu we wrześniu.

Import również spadł o 0,7%, brakujący Oczekiwania dotyczą 0,1% wzrostu w stosunku do poprzedniego roku po 0,3% wzroście we wrześniu.

Według danych Refinitiv Eikon, spadek w dolarach amerykańskich w zeszłym miesiącu oznacza pierwszy spadek rok do roku od maja 2020 roku.

Według Refinitiv Icon w październiku juan spadł w stosunku do dolara o prawie 3%.

Opublikowane w poniedziałek dane celne pokazały, że eksport w juanie wzrósł o 7%, a import o 6,8%.

– Evelyn Cheng

Coinbase krytykuje przepisy dotyczące kryptowalut w Singapurze, wzywa państwo-miasto do przyjęcia handlu detalicznego

Singapur chce być hubem dla Web3, ale nie zgadza się jednocześnie na handel kryptowalutą, Kawałek królowejWspółzałożyciel i dyrektor generalny Brian Armstrong wskazany Na dyskusji w zeszłym tygodniu.

„Te dwa są niekompatybilne w moim umyśle i chciałbym, aby Singapur przyjął portfele detaliczne i samoobsługowe” – powiedział Armstrong, przemawiając u boku Subindo Mohanty, dyrektora ds. technologii finansowych w Monetary Authority of Singapore na Singapore Fintech Festival 2022. .

W odpowiedzi Mohani powiedział, że inwestorzy detaliczni są dziś „narażeni na ryzyko, którego nie rozumieją”.

„Wierzymy, że Web 3.0 to przyszłość i to, co chcemy zrobić, to zapewnić, że pieniądze, które mogą być przedmiotem transakcji w tym ekosystemie, są bezpiecznym aktywem i bezpieczną walutą” – powiedział Mohani. Tak długo, jak jest to trend, nic nam nie jest.

– Sheila Xiang

Goldman Sachs ponownie otwiera się po miesiącach pomimo rozmów o przygotowaniach

Spekulacje, że Chiny otworzą się ponownie, spowodowały wzrost rynków w zeszłym tygodniu, ale ekonomiści Goldman Sachs twierdzą, że to wciąż „miesiące”.

READ  Google pozywa Nche Noel Ntse za rzekome „oszustwo szczeniąt”

„Rzeczywiste wznowienie jest jeszcze kilka miesięcy, ponieważ wskaźniki szczepień dla osób starszych pozostają niskie, a wskaźniki śmiertelności wśród nieszczepionych wydają się być wysokie w oparciu o oficjalne dane z Hongkongu” – napisali w nocie ekonomiści kierowani przez Hui Shana.

Dodali, że rząd może pracować nad strategią wyjścia i że firma spodziewa się ponownego otwarcia kraju w drugim kwartale 2023 roku.

– Jie Lee

CNBC Pro: Morgan Stanley twierdzi, że globalne zapasy materiałów do akumulatorów mogą wzrosnąć o ponad 80%

Morgan Stanley spodziewa się, że do końca przyszłego roku udziały w azjatyckim producencie materiałów akumulatorowych wzrosną o 85%.

Ten pod-radarowy zasób materiału baterii dla Teslaktóra już odnotowuje trzycyfrowy wzrost przychodów, planuje rozwój produkcji w Stanach Zjednoczonych.

Nawet analitycy JP Morgan, którzy stosują „konserwatywne podejście do wyceny”, spodziewają się, że akcje wzrosną o 25% w ciągu roku.

Abonenci CNBC Pro mogą przeczytać więcej tutaj.

– Ganesh Rao

Apple twierdzi, że produkcja iPhone’a tymczasowo spadła z powodu ograniczeń Covid-19 w Chinach

Apple powiedziało, że produkcja iPhone’a 14 była Tymczasowo obniżona z powodu ograniczeń Covid-19 w swoim zakładzie montażowym w Zhengzhou w Chinach, według A Niedzielne oświadczenie.

Ostrzeżenie może oznaczać, że firma technologiczna może mieć trudności z zaspokojeniem popytu w grudniu, ponieważ zajmuje się „znacząco zmniejszoną wydajnością” w zakładzie. Firma wcześniej wskazywała na spowolnienie wzrostu w swojej działalności związanej z iPhonem raport o zarobkach W zeszłym miesiącu.

Ostrzeżenie ze strony Apple pojawiło się, gdy Chiny nakazały w zeszłym tygodniu zablokowanie Zhengzhou, gdzie Apple zajmuje się większością produkcji iPhone’a. Według Reutersa Pracownicy uciekli z obiektu Z powodu ograniczeń COVID i epidemii.

– Sarah Min, jak się nie bujać

CNBC Pro: W technologii wciąż istnieją możliwości — oto jak nimi handlować: Analitycy

Firmy technologiczne stoją w obliczu podwójnego przytłaczania złych wiadomości, z Rozczarowujące zarobki Ciągła podwyżka stóp procentowych przez Rezerwę Federalną obciąża sektor.

READ  Przed wprowadzeniem na rynek: Akcje wydłużają się, rynek bessy odbija się, gdy niepokój o inflację ustępuje

Ale z ciężką technologią Nasdaq Spadek o ponad 30% od początku roku, analitycy twierdzą, że istnieje kilka jasnych punktów, które mogą stwarzać możliwości dla inwestorów.

Oto niektóre z ich najlepszych ofert, w tym jedna giełda, której średnia aprecjacja wynosi ponad 50%.

Abonenci CNBC Pro mogą przeczytać więcej tutaj.

– Weezin Tan

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top