AESO ogłasza alert o zagrożeniu energetycznym na poziomie 1

CALGARY – Operator Systemu Elektrycznego Alberty (AESO) wydał we wtorek swój pierwszy alarm dotyczący zagrożenia energetycznego.

Alarm ogłoszono około 16:30, ponieważ trwająca fala upałów w powiecie zwiększyła popyt i zmniejszyła dostępną produkcję.

AESO wymaga, aby ludzie oszczędzali energię w każdy możliwy sposób w godzinach szczytu od 16:00 do 19:00, aby zmniejszyć możliwość przerw w dostawie prądu. .

„Wczoraj zaobserwowaliśmy bezprecedensowy skok w zużyciu energii, osiągając 11 512 megawatów, przewyższając poprzedni rekord szczytowego zapotrzebowania w okresie letnim wynoszący 11 169 megawatów”, powiedział w oświadczeniu Dennis Frilich, wiceprezes ds. niezawodności sieci. „Jesteśmy na dobrej drodze do pobicia tego rekordu drugi dzień z rzędu, dlatego prosimy mieszkańców Alberty o odegranie swojej roli w oszczędzaniu energii”.

„Oprócz pomocy w oszczędzaniu energii w tym szczytowym okresie, prosimy mieszkańców prowincji Alberta o podjęcie działań przez cały dzień poprzez zamykanie zasłon okiennych, obniżanie termostatów do wstępnego chłodzenia domów, unikanie używania dużych urządzeń i ładowania urządzeń elektrycznych, w tym pojazdów elektrycznych, podczas okres na żądanie.

Związane z:

Dodatkowe informacje można znaleźć na koncie AESO na Twitterze Umieść tweeta.

READ  Liberałowie ogłosili plany budowy nowych linii kolejowych o wysokiej częstotliwości z Toronto do Quebec City مدينة

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top