Administracja Bidena zatwierdza sprzedaż broni Tajwanowi za 180 milionów dolarówCNN

Administracja Bidena zatwierdziła potencjalną sprzedaż broni Tajwanowi za 180 milionów dolarów w związku z trwającymi napięciami między wyspą a Pekinem, ogłosił w środę Departament Stanu.

W środę administracja powiadomiła Kongres o zatwierdzeniu potencjalnej sprzedaży systemów implantacji amunicji przeciwpancernej wystrzeliwanych z pojazdów i związanego z tym sprzętu Biuru Przedstawiciela ds. Gospodarczych i Kulturalnych w Tajpej – tajwańskiej placówce dyplomatycznej w Stanach Zjednoczonych – poinformował Departament Stanu. .

„Proponowana sprzedaż służy interesom narodowym, gospodarczym i bezpieczeństwa Stanów Zjednoczonych, wspierając ciągłe wysiłki odbiorcy na rzecz modernizacji sił zbrojnych i utrzymania wiarygodnych zdolności obronnych” – czytamy w oświadczeniu. „Proponowana sprzedaż przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa beneficjenta oraz utrzymania stabilności politycznej, równowagi militarnej i postępu gospodarczego w regionie”.

Waszyngton Broń od dawna jest dostarczana na wyspę zgodnie z ustawą o stosunkach z Tajwanem, a dostawy broni na Tajwan są wspierane przez ponad partie. Jednak posunięcie to prawdopodobnie rozgniewa Pekin, który postrzega Tajwan jako część Chin.

we wrześniuadministracja zatwierdziła sprzedaż broni na Tajwan o wartości ponad 1,1 miliarda dolarów, największą za czasów prezydenta Joe Bidena, która obejmowała do 60 pocisków przeciwokrętowych i do 100 pocisków powietrze-powietrze.

Ta sprzedaż nastąpiła wkrótce po wybuchu napięć między Chinami a Stanami Zjednoczonymi po marszu Izby Reprezentantów Odwiedź Nancy Pelosi Na Tajwan na początku sierpnia.

W sierpniu 2021 r. Administracja przekazała Tajwanowi kontrakt na broń o wartości 750 USD, składający się z 40 samobieżnych systemów haubic M109A6 i powiązanego sprzętu.

Wiadomość o ostatniej aprobacie pojawiła się po tym, jak Biden podpisał w zeszłym tygodniu kompleksową nową ustawę obronną, która obejmowała stworzenie programu modernizacji obrony dla Tajwanu w celu powstrzymania chińskiej agresji.

READ  Jest szósta po południu w niedzielę w Kijowie. Oto, co musisz wiedzieć

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top