Adelaide Goldilocks Aerospace District

Adelaide Goldilocks Aerospace District

Podczas wydarzenia Women in Space, główna australijska naukowiec ds. obrony, profesor Tanya Munro, powiedziała publiczności za pośrednictwem wiadomości wideo, że Australia Południowa znajduje się w „Strefie Złotowłosej” dla skutecznych badań kosmicznych.

„W szczególności Australia i Południowa Australia odegrały naprawdę ekscytującą rolę w rozwoju naszego przemysłu kosmicznego” – powiedziała podczas wydarzenia.

„Chodzi mi o to, że Południowa Australia jest absolutnie poprawna. Znajduje się w przestrzeni Złotowłosej. Mam na myśli to, że jesteśmy wystarczająco duzi, aby robić prawie wszystko, ale wystarczająco mali, aby wiedzieć, z kim rozmawiamy, aby zrobić to się stanie.”

Monroe jest przewodniczącą Grupy Nauki i Technologii Obronności, ale także fizykiem, a jej badania koncentrują się na laserach i nowych klasach światłowodów.

W wydarzeniu, które było częścią trzyczęściowej serii poświęconej inspirowaniu kobiet z Południowej Australii, wzięli udział naukowcy, profesjonaliści z branży i uczniowie szkół średnich.

Australia nie jest zwykle postrzegana jako centrum nauki o kosmosie, ale wraz z pojawieniem się Australijskiej Agencji Kosmicznej w Australii Południowej, a także pojawianiem się coraz większej liczby firm, opinii publicznej powiedziano, że zaczyna się to zmieniać.

Prelegenci na scenie podczas wydarzenia Women in Space. źródło: Hiacynta Poehler

„Jednym z powodów, dla których chciałem przeprowadzić się do Australii, były możliwości pracy w przemyśle kosmicznym” – mówi badacz rolnictwa z University of Adelaide, profesor nadzwyczajny Jenny Mortimer.

„Adelaide ma tutaj agencję kosmiczną, która znajduje się bardzo blisko kampusu, co oznacza, że ​​naprawdę dostajesz mieszankę pomysłów, którymi jestem naprawdę podekscytowany”.

Wydarzenie było moderowane przez Andy Thomas Space Foundation i Australia Day Council w Australii Południowej i wzięło w nim udział zespół sześciu kobiet z branży kosmicznej, które dyskutowały o tym, do czego aspirujemy w australijskich możliwościach kosmicznych.

Główne przemówienie wygłosiła Flavia Tata Nardini – współzałożycielka i dyrektor generalna firmy Fleet Space Technologies z siedzibą w Adelajdzie zajmującej się nanosatelitami. Opowiedziała o ambicjach swoich dzieci i o tym, jak bycie kobietą w kosmicznej technologii jest „normalne”.

READ  To zdjęcie wykonane przez Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba pokazuje galaktykę spiralną w niesamowitych szczegółach

Obraz przedstawiał Mortimera; Administrator Australijskiej Agencji Kosmicznej Catherine Bennell Page; Zandrea Farrell, ekspert od pogody kosmicznej BoM; Dyrektor Programu Badań Kosmicznych CSIRO dr Kimberly Clayfield; Ekspert ds. cyberbezpieczeństwa z Uniwersytetu Południowej Australii, profesor Jill Sly.


Czytaj fakty naukowe, a nie fikcję…

Nigdy nie było ważniejszego czasu na wyjaśnianie faktów, pielęgnowanie wiedzy opartej na dowodach i prezentowanie najnowszych odkryć naukowych, technologicznych i inżynieryjnych. Cosmos jest publikowany przez Royal Australian Institute, organizację charytatywną, której celem jest łączenie ludzi ze światem nauki. Wpłaty finansowe, bez względu na to, jak duże czy małe, pomagają nam zapewnić dostęp do wiarygodnych informacji naukowych w czasie, gdy świat rozpaczliwie tego potrzebuje. Wesprzyj nas przekazując darowiznę lub kupując subskrypcję już dziś.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *