Stamps kontrolują losy play-offów, pokonując Lions

VANCOUVER – Calgary Stampeders są tylko o punkt dalej.

Zespół Stamps utrzymał kontrolę nad swoim losem po sezonie po zwycięstwie 41-16 nad BC Lions w piątek na BC Place.

Calgary zakwalifikuje się teraz do play-offów, jeśli Saskatchewan Roughriders przegrają w sobotę z Toronto Argonauts lub jeśli wygrają mecz w 21. tygodniu z Winnipeg Blue Bombers na stadionie McMahon.

Zwycięstwo było efektem skutecznej gry po obu stronach piłki. Stampeders prowadzili 17-0 w pierwszej połowie i ani razu nie stracili kontroli nad meczem, mimo że grali na wyjeździe z trudnym przeciwnikiem.

Rozgrywający Jake Meyer miał udany występ, po podaniu przyłożenia do odbierających Luthera Hakonavanhu i Reggiego Begletona oraz środkowego rezerwowego Tommy’ego Stevensa strzelił dwa gole po ziemi, a Stampeders poprawili w sezonie 6-11.

Running back Peyton Logan strzelił gola po biegu z 39 jardów pod koniec czwartej kwarty i wyrównał wynik drużyny trenera Dave’a Dickensona.

Obrona zanotowała hat-tricka w postaci przechwytów za sprawą Coby’ego Williamsa, Nicka Stutza i obrońcy Camerona Judge’a, który dodał także kluczową porażkę przy pierwszym golu BC, która utrzymała dynamikę gości w pierwszej połowie.

Zagrał rozgrywający Lions Vernon Adams Jr. Dwie kwarty, ale nie udało się pokonać skąpej gry obrony Calgary. Rezerwowy Dane Evans wszedł do gry w trzeciej kwarcie i poprowadził dwa przyłożenia, ale także zaliczył kilka przechwytów podczas niezapomnianego wieczoru w ofensywie dla BC.

Biegający JaQuan Hardy dodał przełomowego, a odbierający Jevon Cottoy złapał przyłożenie od Evansa pod koniec czwartej kwarty.

Defensywny liniowy Matthew Betts zanotował w drugiej kwarcie swój 18. worek w sezonie, ustanawiając tym samym nowy rekord liczby worków strzelonych przez krajowego zawodnika CFL.

Leos (12-6) zajmują obecnie drugie miejsce w Konferencji Zachodniej i 4 listopada będą gospodarzami meczu play-off przeciwko Stampeders lub Roughriders. Tymczasem Blue Bombers wywalczyli sobie miejsce w zachodnim finale po porażce z BC i czekają, kto pokona BC, Calgary i Saskatchewan.

READ  Jamal Hill kontra Khalil Rountree ogłasza kartę McGregor kontra Chandler na UFC 303

Powiązany
» Wykresy głębokości: p.n.e. | CJY
» W obiektywie: Stampedes in Black
» Punkty skrzynkowe: pieczątki na czarnym tle w liczbach
» „Rosnący” Stampeders rozegrali całą grę i wygrali drugą z rzędu
» Scenariusze play-offów: Co dalej ze Stamps, Lions?

Minęło trochę czasu, zanim oba ataki rozpoczęły się, gdy w pierwszej kwarcie drużyny wymieniały się punktami, dopóki Curry nie pobudził gości do działania. Biegacz poprowadził swoją drużynę w górę boiska mocnymi podaniami środkiem, aby zapewnić im dobrą pozycję do zdobycia gola. Napęd utknął w czerwonej strefie, a Rene Paredes zdobył pierwsze trzy punkty w meczu.

W dalszej części kwarty Williams złapał podanie, które zostało obalone przez Adamsa Jr., dając drużynie Stampeders posiadanie czerwonej strefy. Calgary natychmiast ponownie ruszyło do ucieczki, a po dwóch meczach numer 35 strzelił pierwszego gola. Następnie Meyer podał w prawy róg pola punktowego na otwarte terytorium Hakonavanhu i kolejnym punktem objął prowadzenie 10-0.

Główny trener Rick Campbell rzucił wyzwanie obronie Stampeders za utrudnianie podania, co zapoczątkowało długą passę Lions. Adams Jr. wykorzystał trzecią i 2 bramki po uderzeniu do odbierającego Justina McInnisa, który odebrał z 14 jardów i przeniósł piłkę na linię 35 jardów Calgary. Następnie Pivot szybko dwukrotnie połączył się z Cottoyem aż do linii dwóch jardów, po czym Judge uderzył rezerwowego Dominica Davisa i skończył niezdarnie, po próbie spalonego, aby oddać piłkę – i dynamikę – z powrotem gościom.

Betts połączył siły z Meyerem pod koniec drugiej kwarty i ustanowił nowy rekord Patriots, zdobywając 18 worków w sezonie. Kara za niesportowe zachowanie po grze podtrzymała dobrą passę Stampeders, mimo że została przeliczona na punkty. Curry i Logan dwukrotnie przenieśli łańcuchy na ziemię, po czym Begleton fenomenalnie chwycił jedną ręką linię jednego jarda. Stevens zakończył zadanie kluczowym runem i na niecałe 30 sekund przed końcem pierwszej połowy podwyższył wynik na 17:0.

READ  Blue Jays zgadza się na trzyletnią umowę o wartości 36 milionów dolarów z melonikiem Yusei Kikuchi

Adams wykorzystał tę krótką chwilę, aby połączyć się z McInnisem aż do 33 jardów Calgary, a kicker Shaun White przed przerwą podwyższył na 17-3.

Evans przejął rozgrywającego, aby Lions rozpoczęli trzecią kwartę, ale atakujący przeszli dwie bramki i odpadli po pierwszej akcji weterana w meczu.

Drugi worek Bettsa został zniweczony przez surową karę, która zapewniła Stampeders dobrą pozycję na boisku po pierwszym posiadaniu piłki w drugiej połowie. Logan kontynuował grę, żartując, uderzając dołkiem w lewo z odległości 27 jardów, aż do linii dwóch jardów Columbii. Stevens zamknął bramkę dla gości kolejnym przyłożeniem i objął prowadzenie 24-3 na 10:58 przed końcem trzeciej tercji.

Druga podróż Evansa była bardziej udana. Pivot wykorzystał trzecią i 7 po podaniu do Lucky’ego Whiteheada, który uderzył przez środek pola. Kilka uzupełnień później doprowadziło Lions do 10, a Hardy przypieczętował kontrakt dla BC krótkim przyłożeniem. White wykorzystał dodatkowy punkt na 24-10 na 4:23 przed końcem kwarty.

Stutz wybił Evansa odbitym podaniem, dając swojej drużynie kolejne posiadanie w czerwonej strefie. Meyer wykorzystał stratę i znalazł Begletona w środku pola, zdobywając wynik. Po prawie trzech pełnych kwartach Stampeders prowadzili 31-10, a kolejny punkt zdobył Paredes.

Sędzia dodał kolejny przechwyt gości w czwartej kwarcie i Paredes podwyższył prowadzenie do 34-10, gdy zegar wskazywał 8:50 przed końcem meczu.

Cotoy zdobył przyłożenie w końcówce meczu po podaniu Evansa i po nieudanej próbie zdobycia dwóch punktów podwyższył na 34-16.

Przyłożenie Logana w czwartej kwarcie dało wynik 41-16 i zakończyło się dominacją gości.

Ostatni – i być może najważniejszy – mecz Calgary w sezonie zasadniczym odbędzie się w piątek, 27 października na stadionie McMahon przeciwko Blue Bombers.

Lions czekają teraz, aby dowiedzieć się, kto będzie ich przeciwnikiem pomiędzy Stampeders i Roughriders w półfinale Konferencji Zachodniej, który odbędzie się 4 listopada.