7 aresztowanych w biurowcu House powiązanym z „Late Show with Stephen Colbert”
Michael Balsamo, Associated Press

Opublikowano w piątek, 17 czerwca 2022, 22:05 EST


Policja Kapitolu poinformowała w piątek, że funkcjonariusze aresztowali siedem nieautoryzowanych osób w budynku biurowym Kongresu w czwartek wieczorem i oskarżyli je o nielegalny wjazd.

Ludzie określili się jako należący do „Late Show with Stephen Colbert” CBS, osoba zaznajomiona z tą sprawą powiedziała The Associated Press.

Inna osoba zaznajomiona z tą sprawą dostarczyła Associated Press listę dziewięciu osób aresztowanych przez policję Kapitolu. Wśród nich było kilku producentów, wraz z Robertem Smiglem, głosem stojącym za Triumph the Insult Comic Dog.

Dwie osoby, które rozmawiały z AP, nie mogły publicznie omawiać szczegółów śledztwa i rozmawiały pod warunkiem zachowania anonimowości.

Incydent, który miał miejsce w czwartek wieczorem, nastąpił po trzecim publicznym przesłuchaniu zorganizowanym przez Komisję Domową w celu zbadania buntu na Kapitolu z 6 stycznia 2021 r.

Policja Capitol poinformowała, że ​​otrzymali telefon w sprawie zakłóceń w biurowcu Longworth House około 20:30. „Reagujący funkcjonariusze zauważyli siedem osób, bez opieki i bez tożsamości z Kongresu, w holu na szóstym piętrze” – podała agencja w oświadczeniu. „Budynek był zamknięty dla zwiedzających, a osoby te były zdeterminowane, aby być częścią grupy skierowanej przez USCP, aby opuścić budynek wcześniej tego dnia”.

W oświadczeniu dla The Hollywood Reporter, CBS powiedział, że zespół produkcyjny był w Kapitolu w środę i czwartek, aby nagrać odcinek komediowy z udziałem Triumph.

„Ich wywiady zostały przeprowadzone w Kapitolu i zaaranżowane z wyprzedzeniem przez doradców Kongresu dla członków, z którymi przeprowadzono wywiady” – podała sieć. „Po opuszczeniu biur członków na ostatnią tego dnia rozmowę, zespół produkcyjny pozostał, by sfilmować przed pokazami i inne końcowe elementy komediowe w salach, kiedy zostali zatrzymani przez policję kapitolu”.

W oświadczeniu USCP stwierdzono, że sprawa pozostaje „aktywnym śledztwem karnym i może prowadzić do dodatkowych zarzutów karnych”. Zrywając ze zwyczajową praktyką, policja Kapitolu odmówiła podania nazwisk osób, które zostały aresztowane.

READ  Snoop Dogg spotyka się z krytyką po tym, jak odwołał dostawcę Uber Eats, który wyjechał bez dostawy jedzenia

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top